قیمت خودرو شاهین در بورس کالا

اردبیشهت ماه بود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شد و در میان این عرضه‌های خودرو، شاهین نیز روی تابلوی معاملات بورس کالا رفت.

به گزارش رایااستور، امسال عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شد و در این بین مشکلات بسیار زیادی برای این عرضه پیش‌ آمد.

همچنین وزارت صمت سنگ‌اندازی بسیار زیادی برای ممنوعیت و توقف عرضه در بورس کالا انجام داده که تقریبا هیچ یک به نتیجه نرسیده است. به جز وزارت صمت، شورای رقابت نیز به دنبال لغو عرضه خودرو در بورس کالاست؛ تا امروز به واسطه قیمت‌گذاری دستوری زیان مردم و کارخانجات افزایش یافته و تنها دلالان از این افزایش قیمت سود کرده‌اند. قیمت‌گذاری دستوری طی سال‌های گذشته باعث شده بود که جیب دلالان پر و جیب مردم خالی‌ شود. اما این روند پس از افزایش عرضه‌ها در بورس کالا معکوس شده است.

عرضه خودرو در بورس کالا مزیت‌های بسیار زیادی دارد اما مهمترین مزیت آن تعادل قیمت است. یعنی خودرو در بورس کالا با قیمت پایه و همان درب کارخانه عرضه می‌شود و در نهایت با تقاضا و درخواست مردم افزایش می‌یابد. این بدان معناست که تعیین قیمت نهایی خودرو به تقاضای مردم است و هر فرد با توجه به قیمت پایه می‌تواند خودروی مورد نظر خود را از بورس کالا بخرد.

در برخی از موارد نیز متقاضیان خرید خودرو از بورس کالا به همان قیمت پایه درخواست خود را ثبت می‌کنند تا محصول مورد نظر خود را ارزان‌تر بخرند.

قیمت شاهین در بورس کالا

در آخرین عرضه شاهین در بورس کالا، این محصول با قیمت 304 میلیون تومان در بورس عرضه شد و در نهایت با همین قیمت پایه معاملات بسته شد و این یعنی خریداران شاهین این خودرو را با قیمت درب کارخانه از بورس کالا خریدند.

هر کد ملی بالای ۱۸ سال مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو بوده و محل تحویل خودرو نمایندگی‌های فروش شرکت به انتخاب مشتری است. خریداران ملزم به ۱۲ درصد مالیات و عوراض قانونی و همین طور مبلغ ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۳۰۶ تومان به ازای هر خوردو شامل ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۷۴۷ تومان بابت بیمه شخص ثالث، ۵۵۷ هزار و ۵۶۰ تومان بابت خدمات مرتبط با خدمات شماره گذاری و پلاک بوده و دعوتنامه تکمیل وجه مبالغ مذکور برای مشتری صادر می‌شود.

هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کد‌های عرضه شده در تاریخ عرضه هستند و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی در بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودرو شده‌اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت و انتخاب نمایندگی تحویل گیرنده در مرحله تکمیل وجه برای مشتری فراهم شده است.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید