بهترین پرینتر (چاپگر)بهترین

راهنمای خرید بهترین پرینتر سه بعدی

راهنمای جامع خرید بهترین پرینتر سه‌بعدی: در ادامه سری مقالات راهنمای خرید پرینتر، امروز قصد داریم تا به شما بهترین پرینترهای سه‌بعدی موجود در بازار را معرفی کنیم. آیا تا به حال از چاپگرهای سه‌بعدی استفاده کرده‌اید؟ آیا پرینترهای سه‌بعدی را میشناسید؟ تا انتهای مقاله راهنمای خرید پرینتر سه‌بعدی با رایااستور همراه باشید.

آیا تا به حال از پرینترهای سه‌بعدی استفاده داشته‌اید؟ آیا با این دستگاه‌های چاپ، آشنایی دارید؟ چه نکاتی را باید قبل از خرید پرینتر سه‌بعدی رعایت کنید؟ اینها به همراه سوالات بسیار دیگری را قصد داریم در این مقاله برای شما جواب دهیم. پس اگر احیانا قصد خرید پرینتر سه‌بعدی را دارید، تا انتهای مقاله با تیم رایااستور همراه باشید.

پرینتر سه‌بعدی چه کاربردی دارد؟

در گذشته اگر میخواستند یک مدل را شبیه‌سازی کنند، باید مدت زمان زیادی را صرف تحقیق و ساخت ماکت اولیه طرح می‌کردند. با روی کار آمدن پرینتر سه‌بعدی، این مشکل برای همیشه حل شد و زمان زیادی صرفه جویی شد. از چاپگرهای سه‌بعدی برای ساخت ماکت و طرح‌ها استفاده می‌شود. بدین صورت که طرح در نرم‌افزار مربوطه طراحی می‌شود و سپس آن طرح برای پرینتر ارسال می‌شود و آن را در مدت زمان بسیار کوتاهی ایجاد می‌کند. (قیمت پرینترهای 3D بالاست و باید این نکته را در نظر داشته باشید)

انواع پرینترهای سه بعدی

شرکت‌های بسیاری در حال ساخت و تولید پرینترهای 3D هستند. از این رو تنوع آنها بالاست و بهتراست قبل از خرید، آنها را بصورت کامل بشناسید. در ادامه شمارا با انواع چاپگرهای سه‌بعدی آشنا خواهیم کرد، باما همراه باشید.

پرینتر سه‌بعدی SLA

در این مدل پرینتر، چاپ بصورت لایه‌ای انجام می‌شود و از دو مکانیزم بالا به پایین و پایین به بالا استفاده می‌کند. در این مدل از رزین مایع برای سخت کردن مدل استفاده می‌شود و توسط نور فرابنفش این عمل صورت میگیرد. از این پرینتر سه‌بعدی برای ساخت محصولات مهندسی و نمونه‌ساز صنعتی استفاده می‌شود. چاپگر سه‌بعدی SLA از ماده اصلی رزین برای ساخت مدل استفاده می‌کند و همین باعث می‌شود که مدل ساخته شده، مقاومت بالایی نداشته باشد. همچنین اگر میخواهید، مدلی دقیق و ظریف طراحی کنید، پرینتر SLA یک انتخاب کاملا مناسب است.

راهنمای خرید پرینتر سه‌بعدی

پرینتر سه‌بعدی DLP

عملکرد این پرینتر نیز، شبیه پرینتر SLA میباشد با این تفاوت که نور UV در پرینتر، توسط ویدئو پروژکتور تابیده می‌شود. تولید مدل در این پرینتر، با دقت و سرعت بالایی صورت میگیرد. از نکات مثبت این پرینتر، می توان به قطعات ساده به‌کار رفته در آن اشاره کرد که هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه را به شدت پایین می‌آورد. ماده اصلی استفاده شده در این مدل، رزین سرامیکی و رزین تراریخته میباشد. چاپگر بصورت لایه‌ای عمل کند. بیشترین کاربرد این مدل در صنعت پزشکی، دندانپزشکی و جواهرات سازی میباشد. پرینتر سه‌بعدی DLP برای ساخت ارتودنسی‌های شفاف بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

پرینتر سه‌بعدی DMLS

در این مدل نیز، فرایند ساخت مدل بصورت لایه‌ای صورت میگیرد و برای ذوب آلیاژ از لیزر استفاده می‌شود. پودر مورد استفاده برای چاپ توسط پرینتر DMLS، پخته شده و تنها با آلیاژهای نیکل تیتانیوم ۶۵ کار می‌کند. این پرینتر برای ساخت قطعات بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد و از دقت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

پرینتر سه‌بعدی SLS

در این پرینتر، مدل براساس ذوب ذرات پودر پلیمر و چسبیدن آنها به یکدیگر ایجاد می‌شود. ساخت مدل و طرح در چاپگر سه‌بعدی SLS بصورت لایه‌ای میباشد و طرح‌های ساخته شده دارای دوام و استحکام بسیار خوبی هستند. این دستگاه چاپ، از سرعت بسیار خوبی برای تولید برخوردار است، اما از دقت متوسطی برخودار است و قادر به تولید هر مدل خاصی نیست.

پرینتر سه‌بعدی HP

با وجود رشد حوزه پرینتر سه‌بعدی و افزایش چشمگیر تقاضا و رضایت کاربران از چاپگرهای سه‌بعدی، شرکت اچ‌پی نیز وارد این حوزه شده است. راه‌حل این شرکت برای چاپ سه‌بعدی، استفاده از پلتفرم Multi Jet Fusion میباشد که در مقایسه با سایر چاپگرها، 10 برابر سرعت بیشتری دارد. Multi Jet Fusion  اچ پی یک تکنولوژی جدید است که نتیجه دهه‌ها سرمایه گذاری اچ پی روی چاپ جوهرافشان، مکانیک دقیق کم‌هزینه و علوم مواد است. این تکنولوژی اچ پی مزایای سرعت بالاتر و کنترل اجزا و خواص ماده را فراتر از آنچه در دیگر فرآیندهای چاپ سه بعدی است را ارائه می‌دهد.

راهنمای خرید پرینتر سه‌بعدی: بررسی قیمت چاپگر

باید در نظر داشته باشید که پرینترهای سه‌بعدی در صنعت‌های بزرگ استفاده می‌شوند و به واسطه کار بزرگی که انجام می‌دهند، از قیمت بالایی برخوردارند. شما نباید انتظار قیمت یک پرینتر معمولی را از یک پرینتر سه‌بعدی داشته باشید. برای اینکه بتوانید، معمولی ترین چاپگر 3D را خریداری کنید، حداقل مبلغی که باید کنار بگذارید، 15 میلیون تومان است و اگر به‌دنبال مدل‌های حرفه‌ای تر میباشد، بهتر است چند ده میلیون سرمایه کنار بگذارید.

نکاتی که باید در حین استفاده از پرینتر سه‌بعدی رعایت کنید:

پرینترهای سه‌بعدی به دلیل حساسیت‎‌هایی که دارند نیازمند این هستند که اصولی را رعایت کنید تا در استفاده از آنها با مشکل روبه‌رو نشوید. در ادامه به شما چند مورد را معرفی میکنیم که لازم است رعایت کنید.

مراقب داغی پرینتر باشید

مهمترین موردی که نیاز است آن را بدانید، این است که شما در حال کار با پلاستیک مذاب و اکتسرودر داغ هستید. دمای این قسمت‌ها به حدی بالاست که اگر مراقب نباشید، ممکن است به شما آسیب بزنند. در نظر داشته باشید که برخی از چاپگرهای سه‌بعدی، فاقد محفظه هستند و اطراف آنها باز است.

مراقب مواد سمی باشید

پرینتر سه‌بعدی را حتما در اتاقی قرار دهید که تهویه مناسبی داشته باشد. چراکه در زمان چاپ، گازهای سمی تولید می‌شود و ممکن است برای انسان مضر باشد؛ البته این موضوع هنوز تایید رسمی نشده است ولی شما مراقب باشید.

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی

از مواد چابی در آشپرخانه استفاده نکنید

از پرینتر سه بعدی می توان برای تولید بسیاری از وسایل منزل به خصوص وسایل اشپزخانه استفاده کرد. ABSو PLA تقریبا هر دو از نظر استفاده برای وسایلی که با غذا سرو کار دارند خطری ندارند ولی موادی که به آن ها اضافه می شود اینطور نیستند و بهتر است از وسایل پرینت سه بعدی شده برای اشپزخانه استفاده نکنید.

راهنمای خرید پرینتر سه‌بعدی: بررسی کیفیت

برای اینکه قطعات باکیفیتی تولید کنید، لازم است تا به دو نکته رزولوشن و سرعت پرینتر دقت کنید. رزولوشن پرینتر، نشان دهنده میزان جزئیاتی است که یک پرینتر 3D می تواند تولید کند. هرچه رزولوشن کمتر باشد، جزئیات طرح بیشتر است و البته کیفیت آن نیز افزایش می‌یابد. سرعت پرینتر، نشان دهنده این است که پرینتر با چه سرعتی می‌تواند اکستردودر را حرکت دهد. هرچه سرعت بیشتر باشد، مدل سریع‌تر تولید می‌شود اما در مقابل، کیفیت کاهش می‌یابد.

فرمت STL چیست؟

فرمت STL، فرمت استانداردی است که لازم است تا طرح‌های خود را در قالب آن به پرینتر سه‌بعدی بدهید. نرم افزارهای بسیاری هستند که از فرمت STL پشتیبانی می‌کنند، اما ترجیحا به‌دنبال نرم‌افزاری باشید که امکان خروجی STL را داشته باشد.

نرم‌افزار Slicing چیست؟

بعد از اینکه طرح STL به پرینتر دادید، لازم است تا آن را پرینت بگیرید. نرم‌افزار Slicing به پرینتر نحوه لایه لایه کردن طرح را نشان می‌دهد و به چاپگر 3D می‌گوید که چگونه پرینت بگیرد.

بهترین پرینتر سه‌بعدی کدام است؟

تا به اینجای مقاله سعی کردیم شما را با انواع پرینتر سه‌بعدی، اصطلاحات و نکاتی که لازم است بدانید آشنا کنیم. در ادامه قصد داریم به شما چند مورد از بهترین پرینترهای سه‌بعدی را معرفی کنیم که بتوانید خرید مطمئنی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050
خرید پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین مدل S5050

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی کیتک مدل M220
خرید پرینتر سه بعدی کیتک مدل M220

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی جهان 3d مدل jp4
خرید پرینتر سه بعدی جهان مدل jp4

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی جهان 3d مدل jp7 پلاس
خرید پرینتر سه بعدی جهان مدل jp7 پلاس

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی آنیکیوبیک مدل Photon
خرید پرینتر سه بعدی آنیکیوبیک مدل Photon

فناوری چاپ: LIPS

پرینتر سه بعدی کریلیتی مدل ender3
خرید پرینتر سه بعدی کریلیتی مدل ender3

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی مدل F10 3DSTAR
خرید پرینتر سه بعدی مدل F10 3DSTAR

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی کیتک مدل M220 Pro
خرید پرینتر سه بعدی کیتک مدل M220 Pro

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل Solid
خرید پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل Solid

فناوری چاپ: FDM

پرینتر سه بعدی آنیکیوبیک مدل 4Max Pro 2.0
خرید پرینتر سه بعدی آنیکیوبیک مدل 4Max Pro 2.0

فناوری چاپ: FDM

 

امیدواریم از مقاله راهنمای خرید پرینتر سه‌بعدی راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

7 دیدگاه

 1. حالا کاراییشون دقیقا چیه ؟؟
  توی خونه برای استفاده شخصی به دردمون میخوره یا نه ؟

  1. نه بابا به چه دردت میخوره اخه
   اول که کار هر کس نیست کار کردن باهاشون دوم اینکه گرونه و سوم اینکه برای کارای شخصی به درد نمیخوره یه دستگاه تخصصی

   1. احسنت دقیقا حق با شما به درد منی که کارم چیزه دیگه ایه و اصلا مربوط به کار این دستگاه نمیشه بدرد نمیخوره

 2. والا به نظر من که به شدت ارزش خریدن دارن
  اخه 7 8 میلیون که دیگه پولی نیست با توجه به کارایی که دارن
  من که بعد از دیدن اموزش و مشخصاتش ، صد در صد یکی میگیرم .
  خیلی دوست داشتم و خوشم اومد

  1. والا خوش به حالت که هشت میلیون برات پولی نیست
   این دستگاه اگر هدفت مشخص نباشه کاملا بدرد نخوره
   مگه چند تا طرح میخوای تو خونه باهاش اجرا کنی ؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا