روش صحیح شارژ باتری موبایل

روش صحیح شارژ باتری موبایل: برای اینکه بتوانید به صورت صحیح شارژ باتری موبایلتان را پر کنید و از گوشی چند ده میلیونی خود مراقبت کنید، نیازمند این هستید تا صحیح ترین روش شارژ باتری موبایل، را آموزش ببینید. در ادامه شما با روش صحیح شارژ باتری موبایل؛ طریقه صحیح شارژ اولیه باتری موبایل و شارژ باتری لیتیوم پلیمری را خواهید خواند!

روش صحیح شارژ باتری موبایل

استفاده از روش صحیح شارژ باتری موبایل، یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. همان طور که می دانید باتری موبایل جزء یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی است که برای گوشی استفاده می شود پس باید از صحیح ترین روش ها برای شارژ باتری موبایل استفاده کنیم. در این قسمت می خواهیم درمورد روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، شارژ باتری موبایل برای اولین بار، کد افزایش شارژ باتری موبایل، اصول شارژ باتری، باتری موبایل را تا چند درصد باید شارژ کنیم؟ و… توضیح دهیم.

همان طور که می دانید شارژ باتری موبایل و مدت زمانی که باتری گوشی را به شارژ وصل می کنیم، اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و در صورت استفاده نامناسب و عدم نگهداری از آن ها به بهترین شکل، دچار مشکل خواهند شد. به کار گیری روش صحیح شارژ باتری موبایل، یکی از مواردی است که در ادامه می خواهیم در مورد آن با شما بحث کنیم.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد روش صحیح شارژ باتری موبایل برای شما عزیزان  و کاربران گوشی های هوشمند توضیح دهیم. شما می توانید با استفاده از این روش ها، مدت زمان بیشتری باتری موبایل خود را ذخیره داشته باشید و از اینگونه از اصولی ترین روش شارژ باتری استفاده کرده اید. رعایت قوانین شارژ باتری یکی از نکاتی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

صحیح ترین روش شارژ باتری موبایل

باتری موبایل به عنوان یکی از مهم ترین قطعات گوشی باید به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرد. توجه داشته باشید که بهترین روش شارژ کردن گوشی و اصول شارژ باتری موبایل روی اینکه باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی عملکرد باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، مدت زمان شارژ شدن گوشی و استفاده از بهترین روش برای به شارژ زدن گوشی می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که شارژ اولیه باتری جدید، تاثیر بسیار زیادی در کنار روش صحیح شارژ کردن گوشی خواهد داشت. وقتی شما از بهترین زمان برای شارژ کردن باتری استفاده می کنید و مدت زمان مناسبی را به شارژ شدن گوشی خود اختصاص می دهید، می توانید به افزایش عمر و سلامت باتری موبایل خود کمک کنید. در ادامه در مورد روش صحیح شارژ باتری موبایل بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

با بهترین روش شارژ باتری گوشی؛ عمر گوشی خود را افزایش دهید!

روش صحیح شارژ کردن باتری موبایل

نحوه صحیح اتصال شارژر به گوشی

بسیاری از ما بیشتر از اینکه در مورد عمر باتری موبایل خود نگران باشیم در مورد تمام شدن شارژ باتری زمانی که بیرون از خانه هستیم نگرانی داریم. شاید برای شما سوال باشد که باتری موبایل چند سال عمر می کند؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که باتری ها چیزی حدود 3 الی 5 سال به طول مفید عمر می کنند. در صورتی عمر باتری کمتر از این زمان خواهد بود که شما به شیوه درست از آن استفاده نکرده باشید.

شما می توانید برای اینکه سلامت و عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید و راهکارها و روش هایی ساده استفاده کنید. باتری های گوشی هوشمند معمولا عمر کوتاهی دارند و تولید کنندگان عمر آن را چیزی حدود 300 تا 500 بار شارژ زدن اعلام کرده اند. البته باید در نظر داشته باشید که این میزان شارژ زدن در کنار رعایت کردن مواردی دیگر می تواند طول عمر باتری شما را به مراتب بیشتر از قبل کند.

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

پس از اینکه باتری ها بعد از مدتی انرژی و کیفیت خود را از دست می دهند، نشان دهنده این است که ظرفیت خود را از دست داده اند و دیگر نمی توانند مانند قبل برای ما کارایی داشته باشند. باتری موبایل دارای عمر متفاوتی است که هرسالی مقداری از آن کمتر می شود. همین می تواند از طول عمر باتری گوشی شما به مرور زمان کم و کمتر کند.

امروزه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری برای گوشی ها استفاده می شود. با توجه به ساختار باتری موبایل و جنسی که دارد، آن ها در برابر دمای بسیار بالا و دمای خیلی کم، مقاومت اصلی خود را از دست می دهند و نمی توانند به خوبی کار کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم مدت زمان زیادی را گوشی خود را به شارژ وصل نکنید و از بهترین روش شارژ باتری موبایل استفاده کنید.

شارژ اولیه باتری جدید گوشی

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در شیوه صحیح شارژ باتری به ما کمک کند. درصد شارژ کردن باتری می باشد. شما باید بدانید که گوشی خود را تا چند درصد شارژ کنید و پس از آن استفاده کنید. یکی از مهم ترین توصیه هایی که شده است این است که مدت زمان زیادی را برای شارژ کردن باتری موبایل در نظر نگیرید و سعی کنید باتری گوشی زمانی که به 30 درصد می رسد آن را به شارژ وصل کنید و قبل از اینکه به 100 درصد برسد آن را از شارژ خارج کنید.

این کار آسیبی به باتری موبایل شما وارد نخواهد کرد. همچنین اجازه ندهید که باتری موبایل شما به صورت 100 درصد شارژ شود. شاید برای شما هم سوال باشد که چرا نباید شارژ باتری موبایل را 100 درصد کنیم؟ یکی از مهم ترین دلایل این است که باتری در صورتی که به صورت طولانی مدت به برق باشد، منجر به داغ شدن می شود و همین موضوع می تواند برای باتری گوشی خطرناک باشد.

شارژ اولیه گوشی، مدت زمان شارژ اولیه، روش صحیح شارژ باتری موبایل نو و از همه مهم تر اصول شارژ باتری از جمله تاثیرگذار ترین مواردی است که شما می توانید با استفاده از آن تا حدود زیادی عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید. با اینکارها شما می توانید به عملکرد باتری موبایل خود کمک کنید و آن را بهبود ببخشید.

روش صحیح شارژ  کردن باتری موبایل؛ بهترین راه افزایش عمر گوشی

مدت زمان شارژ باتری موبایل

مدت زمان شارژ باتری موبایل

زمانی که شما برای شارژ کردن باتری گوشی از آن استفاده می کنید یکی دیگر از مواردی است که روی شارژ کردن باتری موبایل تاثیر می گذارد. زمان زیادی را صرف شارژ کردن باتری نکنید. به شما عزیزان توصیه می کنیم که از حرارت دیدن باتری دوری کنید. توجه داشته باشید که گرما و حرارت دشمن واقعی گوشی هستند و هیچ وقت اجازه ندهید وقتی گوشی کاملا شارژ شده است آن را از برق خارج کنید. اگر می خواهید عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید بهترین زمان را برای شارژ کردن آن استفاده کنید و بهترین روش را در شارژ کردن به کار بگیرید.

افرادی هستند که به صورت شب تا صبح گوشی خود را به شارژ وصل می کنند. اما نمی دانند که ممکن است به باتری آن آسیب وارد شود. مورد بعدی که بسیار تاثیر گذار است استفاده از شارژر اصل می باشد. برای شارژ کردن باتری موبایل خود بهتر است از شارژر اصل و اورجینال خودش استفاده کنید. چرا که برخی از شارژر ها ولتاژ بیشتر و یا کمتر از باتری موبایل شما دارند. پس ولتاژ باتری موبایل هم بی تاثیر نخواهد بود.

روش صحیح به شارژ زدن باتری موبایل اندروید

اصول شارژ باتری

رعایت قوانین شارژ باتری موبایل

با توجه به اینکه باتری های موبایل دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و پس از مدتی توانایی و کارایی خود را از دست می دهند، شما باید از بهترین روش های شارژ کردن باتری گوشی استفاده کنید. رعایت کردن اصول به شارژ زدن باتری گوشی و رعایت قوانین باتری موبایل یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن پرداخته شود. در ادامه می خواهیم درمورد اصول شارژ باتری برای شما توضیح دهیم. و درمورد صحیح ترین روش شارژ باتری گوشی برای شما بگوییم.

اصول شارژ باتری:

  • برای شارژ کردن گوشی خود از شارژر های اصل و اورجینال استفاده کنید.
  • گوشی موبایل خود را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل نکنید.
  • قبل از اینکه شارژ باتری به 100 درصد رسید آن را از برق خارج کنید.
  • قبل از خاموش شدن گوشی آن را به شارژ وصل کنید. (20 درصد)
  • هنگامی که گوشی را به شارژ وصل کرده اید از آن استفاده نکنید.
  • گوشی را در زمان شارژ روی حالت پرواز و ذخیره باتری اندروید قرار دهید.
  • از پاوربانک و دستگاه شارژ کن باتری موبایل زیاد استفاده نکنید.
  • گوشی را هنگام اتصال به شارژ از قاب خارج کنید و در سطحی خنک قرار دهید.

کد افزایش شارژ باتری موبایل

اگر فکر می کنید، نمی توانید با روش های گفته شده عمر و سلامت باتری گوشی خود را افزایش دهید، می توانید از کد افزایش شارژ باتری موبایل استفاده کنید. در کنار اینکه شما قوانین شارژ باتری را و اصول آن را رعایت می کنید، می توانید به جای روش صحیح شارژ باتری موبایل از این کد که یکی از صحیح ترین روش های شارژ باتری موبایل است، استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید این کد برای هر گوشی متفاوت می باشد.

در این مقاله در مورد روش صحیح شارژ باتری موبایل برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید با به کار گیری این روش ها باتری موبایل خود را قوی کنید و کیفیت آن را افزایش دهید. مواردی که گفته شد اصول شارژ باتری می باشد که بهتر است در تمامی شرایط آن ها را رعایت کنید. شارژ باتری موبایل برای اولین بار مهم ترین موردی است که باید به آن توجه داشته باشید. در این قسمت علاوه بر اینکه درمورد راه های صحیح شارژ باتری گوشی برای شما توضیح داده شد در مورد مسائلی از جمله روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، باتری موبایل را چند درصد شارژ کنیم، شارژ اولیه باتری جدید گوشی، اصول شارژ باتری و شارژ باتری موبایل برای اولین بار در سایت رایااستور برای شما توضیح داده شد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (5)