رایااستور مگ

بهینه سازی باتری چیست؟

بهینه سازی باتری چیست؟ در این مقاله می خواهیم در مورد بهینه سازی باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. با در نظر گرفتن اینکه باتری به عنوان یک منبع تغذیه می تواند عملکرد و کارایی موبایل شما را تامین کند، شما باید از بهترین باتری برای گوشی خود استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد راه های بهینه سازی باتری موبایل برای شما توضیح دهیم.

این روزها استفاده از گوشی به قدری افزایش پیدا کرده است که شارژ کردن طولانی به یکی از دغدغه  های مردم تبدیل شده است. شما در هر شرایطی که هستید قصد دارید از گوشی خود استفاده کنید اما به دلیل عدم داشتن شارژ از این کار دست می کشید. برای اینکه بتوانید در هر موقعیتی از موبایل خود استفاده کنید و کارایی آن را افزایش دهید باید از بهینه سازی باتری استفاده کنید.

این روزها شرکت های تولید کننده گوشی تمام سعی خود را کرده اند تا بتوانند بهترین قابلیت ها و امکانات را در ساخت باتری های موبایل به کار بگیرند تا بتوانند یک باتری بهینه شده را در اختیار کاربران گوشی های اندروید قرار دهند. همین موضوع باشد شد که این روزها عملکرد و کیفیت باتری های موبایل تا حد زیادی افزایش پیدا کند و نیاز به شارژ دائمی گوشی نباشد.

بهینه سازی باتری گوشی چیست؟

بهینه سازی باتری گوشی چیست؟

بهینه سازی باتری یعنی افزایش کارایی و عملکرد باتری موبایل. یعنی زمانی که شما از گوشی خود استفاده می کنید سریع شارژ خالی نکند و به صورت طولانی مدت بتواند برای شما کار کند. گوشی هایی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند اصلا بهینه نبودند و شما مجبور بودید همیشه آن ها را به شارژ وصل کنید. در واقع این گوشی ها میزان مصرف شارژ بسیار بالایی را داشتند.

اما این روزها گوشی های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که با بالاترین ظرفیت باتری، بیشترین قدرت و بهترین کیفیت می توانند عملکرد خوبی را از خود نشان دهند و امکانات خوبی را در اختیار شما قرار دهند. این گوشی ها به دلیل پیشرفت هایی که داشته اند و ساختارشان، می توانند برای مدت زمانی طولانی شارژ را در خود ذخیره نگه دارند و میزان ذخیره سازی بیشتری داشته باشند.

وقتی درمورد بهینه سازی باتری اندروید برای شما توضیح می دهیم، یعنی انجام اقداماتی که منجر به بالا رفتن کارایی و کیفیت باتری موبایل شود. برای مثال دیر تر شارژ خالی کند و بیشتر شارژ را در خود ذخیره نگه دارد. این موردی است که می توانیم به آن اشاره کنیم. بهینه سازی باطری به همین معناست. در ادامه در مورد بهینه سازی و تقویت باتری بیشتر توضیح خواهیم داد و روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهینه سازی مصرف باتری گوشی

روش های زیادی برای بهینه سازی و تقویت باتری گوشی وجود دارد. شما می توانید از طریق کم کردن نور و روشنایی صفحه نمایشگر گوشی موبایل خود، کاهش میزان صدای گوشی و سایر تنظیمات گوشی خود به تقویت باتری موبایل خود کمک کنید و آن را تا حد زیادی افزایش دهید.

توجه داشته باشید که هر چه ظرفیت باتری موبایل شما بیشتر باشد، کارایی و کیفیت آن هم به مراتب بیشتر خواهد شد. پس یکی از راه ههای تقویت باتری گوشی و بهینه سازی باطری گوشی، می توانیم به افزایش ظرفیت باتری موبایل اشاره کنیم. در ادامه می خواهیم روش هایی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن باتری موبایل خود را به خوبی بهینه کنید.

ساده ترین روش برای تقویت و بهینه سازی باتری

ساده ترین روش برای تقویت و بهینه سازی باتری

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین روش هایی که همه کاربران گوشی های هوشمند می توانند از آن استفاده کنند، حالت Battery Saving Mode گوشی می باشد. شما می توانید از این قابلیت برای ذخیره سازی انرژی باتری موبایل خود استفاده کنید. زمانی که این گزینه را برای گوشی خود فعال می کنید باعث می شود  تا مصرف شارژ باتری موبایل شما کاهش پیدا کند.

جدای از این قابلیت شما می توانید با استفاده از یک سری برنامه ها و اپلیکیشن ها برای بهینه سازی و تقویت باتری گوشی خود استفاده کنید. استفاده و نصب این نرم افزارها روی گوشی باعث می شود تا گوشی شما میزان ذخیره سازی شارژ خود را افزایش دهد و شارژدهی بیشتری داشته باشد. در ادامه در مورد 5 نمونه از بهترین برنامه ها برای شما توضیح خواهیم داد.

نرم افزار بهینه سازی باتری اندروید:

برنامه هایی که نام برده شد هر کدام می تواند تا حد زیادی روی تقویت و بهینه سازی باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد. در ادامه در مورد هر یک از این برنامه ها به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

نرم افزار Greenfiy

نرم افزار Greenfiy

این برنامه یکی از بهترین برنامه هایی است که برای گوشی های اندروید استفاده می شود و می تواند تمامی اپلیکیشن های پس زمینه گوشی شما را برای مدتی غیرفعال کند، همین موضوع باعث می شود تا گوشی شما مصرف شارژ کمتری داشته باشد. این برنامه انرژی کمتری را مصرف می کند و به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهایی است که استفاده می شود.

نرم افزار Go Battery Saver & Power Widget

این برنامه هم به خوبی توانسته روی تقویت باتری موبایل تاثیر داشته باشد. اگر این برنامه را روی گوشی خود نصب کنید، شاهد قسمت های مختلفی خواهید بود که می توانید از طریق هر یک از این بخش ها، میزان ذخیره سازی شارژ باتری موبایل خود را تنظیم کنید. این برنامه می تواند کارایی و وضعیت برنامه های موجود روی گوشی شما را کنترل کند.

برنامه DU Battery Saver & Phone Charger

برنامه DU Battery Saver & Phone Charger

این نرم افزارهم یکی دیگر از برنامه هایی است که می توانید از طرق آن برنامه ها و اپلیکیشن های گوشی خود را به خوبی کنترل کنید. شما می توانید برنامه های پرمصرف را شناسایی و غیرفعال کنید و به بهینه سازی گوشی خود کمک کنید. استفاده از این برنامه برای گوشی های اندروید امکان پذیر می باشد.

برنامه Avast Battery Saver

این برنامه یکی از بهترین نرم افزارهایی است که برای بهینه سازی بخش های پرمصرف گوشی طراحی شده است. قسمت هایی مانند وای فای، دیتا، بلوتوث، نور صفحه و… با نصب این برنامه روی گوشی خود می توانید این قابلیت ها را روی گوشی خود کنترل کنید و با توجه به اینکه این قابلیت های اتصال هر کدام میزان زیادی شارژ مصرف می کند، غیرفعال کردن آن ها تاثیر بسیار زیادی دارد.

نرم افزار Green Battery Saver & Manager

نرم افزار Green Battery Saver & Manager

این برنامه اتصالات را بررسی می کند. برای مثال وای فای و دیتا که میزان زیادی از شارژ گوشی را مصرف می کنند. با استفاده از این برنامه می توانید تمامی نرم افزارهایی که روی گوشی شما وجود دارد و منجر به کم شدن نیرو و شارژ گوشی می شود را بررسی کنید و با حذف آن ها به بهینه سازی باتری گوشی خود کمک کنید.

در این مقاله در مورد بهینه سازی باتری برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با استفاده از ساده ترین روش ها و استفاده از نرم افزارهایی باتری گوشی خود را به درست ترین شیوه بهینه کنید و عملکرد و کیفیت آن را تا حد زیادی افزایش دهد. در نظر داشته باشید در صورن عدم تقویت باتری موبایل می توانید برای خرید باتری گوشی به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

بهترین کیت های تمیز کننده در دیجیکالا

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

2 دیدگاه

  1. من برنامه Avast Battery Saver استفاده کردم خیلی خوب بود واقعا. از بین نرم افزارهایی که واسه بهینه کردن باتری گوشی معرفی کرده بودین این مورد به نظرم بهترین گزینس.

  2. سلام ببخشید فعال کردن گزینه بهینه سازی باتری گوشی شیائومی آیا به باتری آسیب میرساند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا