رایااستور مگ

رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی: یکی از مهم ترین مکشلاتی که برای کاربران گوشی های اندروید به وجود می آید سیاه شدن صفحه نمایش گوشی می باشد. این مشکل می تواند به دلیل خرابی باتری گوشی و یا هر چیز دیگری صورت بگیرد که در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد آن توضیح دهیم. مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی و خاموش شدن آن با عنوان The black Screen of Death شناخته می شود.

اگر تلفن همراه شما هم به صورت ناگهانی خاموش می شود و یا صفحه نمایشگر آن سیاه می شود برای رفع مشکل آن در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا مشکل گوشی خود را با راحت ترین شیوه ها برطرف کنیم. شاید برای شما سوال باشد که اصلا سیاه شدن صفحه نمایش گوشی به چه معناست و یا چرا این اتفاق رخ می دهد؟

همه ما با این اتفاق روبه رو شده ایم، زمانی که در حال استفاده از گوشی هستیم به صورت ناگهانی صفحه نمایشگر گوشی سیاه می شود و دیگر نمی توانیم از آن استفاده کنیم. دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی رخ دهد ولی شما باید در مورد رفع این مشکل در ادامه ما را همراهی کنید تا به نمایشگر موبایل شما و گوشی تان آسیبی وارد نشود. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی برای شما بیشتر توضیح دهیم.

مشکل سیاه شدن صفحه نمایش موبایل از کجا رخ می دهد؟

رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

علائمی وجود دارد که شما می توانید از طریق آن به به سیاه و خاموش شدن نمایشگر موبایل خود پی ببرید. نشانه هایی که خبر از خاموش شدن ناگهانی گوشی شما می دهند به شرح زیر می باشند:

 • کار نکردن تاچ گوشی و چشمک زدن صفحه نمایش
 • هنگ کردن گوشی و از کار افتادن آن
 • خالی شدن ناگهانی درصد شارژ باتری
 • ریست شدن خودکار و ناگهانی گوشی
 • گوشی روشن است ولی هیچ تصویری دریافت نمی کنید.

وجود این موارد در موبایل شما می تواند نشان از خاموش و سیاه شدن نمایشگر آن دهد که شما می توانید با انجام روش هایی از ایجاد این مشکلات جلوگیری کنید.

دلیل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی، دلایلی متنوعی دارد که بسته به موقعیت اتفاق می افتد. در ادامه به نمونه ای از این دلایل اشاره می کنیم:

 • نصب نرم افزارهایی که ویروس و باگ دارند.
 • به شارژ بودن گوشی هنگامی که به صورت کامل شارژ شدن است.
 • استفاده کردن از شارژ های فیک و تقلبی
 • استفاده از باتری های غیر اصل و تقلبی
 • خراب بودن باتری و کاهش عمر آن

این موارد می تواند دلیل بر خاموش شدن و سیاه شدن صفحه نمایش گوشی باشد. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد به رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی کمک کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی شما را حل کنیم و تا شما بتوانید دوباره از گوشی خودتان استفاده کنید.

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

برای حل کردن مشکل سیاه شدن و خاموش شدن صفحه نمایش گوشی های اندروید، می توانید از روش ها و راه های متعددی استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به سه نمونه از کاربردی ترین این روش ها اشاره کنیم و مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی شما را حل کنیم.

حذف حافظه Cache گوشی

یکی از مواردی که در رفع خاموش شدن نمایشگر گوشی به آن توجه می شود، حافظه کش گوشی می باشد. شما می توانید با پاک کردن این حافظه مشکل گوشی خود را برطرف کنید. برای انجام اینکار در اولین مرحله باید گوشی خود را در حالت ریکاوری قرار دهید و اطلاعات حافظه کش موبایل خود را به صورت کامل حذف کنید.

برای اینکار باید ابتدا گوشی خود را خاموش کنید و پس از آن دکمه های صدای پایین، پاور و هوم را به صورت همزمان نگهدارید تا گوشی وارد حالت ریکاوری شود. در این حالت صفحه ای برای شما باز خواهد شد که شما باید گزینه Wipe Cache Partition را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه پیغامی برای پاک شدن حافظه کش به شما داده خواهد شد که شما باید آن را تایید کنید و در نهایت روی گزینه Reboot system now بروید و گوشی خود را ریست کنید. با انجام این مراحل شما می توانید به رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی اندروید خود کمک کنید و از این اتفاق جلوگیری کنید.

حذف نرم افزارهایی که ویروس و باگ دارند

حذف نرم افزارهایی که ویروس و باگ دارند

همان طور که می دانید وجود برنامه هایی که ویروس دارند می توانند دلیل بر خاموش شدن و سیاه شدن گوشی شما باشند. شما می توانید با بررسی این برنامه ها و حذف کردن آن ها به رفع مشکل خاموش شدن گوشی خود کمک کنید. شاید برای شما سوال باشد که این برنامه ها را از کجا بررسی و شناسایی کنیم.

شما باید تمام اپلیکیشن هایی که در مدت اخیر روی گوشی نصب کرده اید و احتمال می دهید که مخرب هستند را از روی گوشی خود حذف کنید. برای انجام اینکار می توانید از حالت سیف مد نیز استفاده کنید. برای اینکار در ابتدا موبایل خود را خاموش و مجدد روشن می کنید. در این هنگام آرم شرکت برای شما ظاهر می شود که به محض دیدن آن باید دکه کاهش صدا را فشار دهید حالت لاک اسکرین برای شما نمایان شود.

در همین زمان شما وارد حالت سیف مد گوشی خود شده اید. پس از آن می توانید نرم افزارهایی که روی موبایلتان قرار دارد و حس می کنید مخرب هستند و به گوشی شما آسیب وارد می کنند را حذف کنید. این کار را می توانید برای تمام اپلیکیشن های مضر گوشی انجام دهید تا مشکل سیاه شدن صفحه موبایل شما رفع شود.

فکتوری ریست گوشی

با انجام روش هایی که در این قسمت به آن اشاره کردیم، شما می توانید مشکل خاموش شدن گوشی خود را رفع کنید. در غیر این صورت آخرین روشی که می توانید از آن استفاده کنید، ریست فکتوری گوشی می باشد که شما با انجام اینکار تمام نرم افزارهای موجود روی گوشی خود را حذف می کنید و گوشی را به حالت تنظیمات کارخانه برمی گردانید.

برای اینکار مجدد باید وارد حالت ریکاوری مد گوشی شوید که اینکار را با فشردن همزمان دکمه پاور، هوم و کاهش صدا باید انجام دهید. در صفحه ای که جلوی شما باز می شود باید گزینه wipe data/factory reset را انتخاب کنید و پس از آن پیغام مشاهده شده را نمایان کنید. پس از انجام این کار به احتمال خیلی زیاد، به رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی خود کمک کرده اید.

در این مقاله درمورد رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید با انجام روش هایی که در اینجا برای شما توضیح دادیم از خاموش شدن و سیاه شدن صفحه نمایش گوشی خود جلوگیری کنید. در صورت اینکه با امتحان کردن هر یک از این روش ها موفق نشدید آخرین راهکار برای شما تعویض باتری موبایل می باشد.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

6 دیدگاه

 1. من دیروز صبح صفحه گوشیم کامل خاموش شد و دیگه هیچ تصویری رو نشون نداد. منم یه چند ساعتی ازش استفاده نکردم تا خودش خوب شد ولی امروز بازم اینجوری شد. علائم سیاه شدن و خاموش شدن صفحه گوشی رو هم که خوندن تو مقالتون هیچ کدومو نداشتم. الان دلیلش چی میتونه باشه؟
  ممنون میشم سریع جواب بدین.

 2. ستین جان به نظرم گوشیت رو یبار ریست فکتوری کنی جواب بده. چون منم یه هفته ای بودم گوشیم بازی درآورده بود آخر مجبور شدن برگردونم به تنظیمات کارخونه تا خوب بشه. الان خوبه خداروشکر دیگه خاموش نشده

 3. سلام
  من صفحه گوشیم به مدت نیم ساعت سیاه میشه ولی کلید هوم گوشیم روشنه بعد از نیم ساعتم اوکی میشه و مجدد میتونم باهاش کار کنم. این چ دلیلی میتونه داشته باشه. همین نیم ساعت سیاه شدن صفحه ممکنه بعد از مدتی بیشتر بشه و دیگه روشن نشه؟ به گوشی و باتری اسیب وارد میشه یا نه؟ باتری رو تعویض کنم خوب میشه؟

 4. گوشی من اصلا روشن نمیشه که بخوام تمام این گار ها رو انجام بدم چی کار کنم؟

 5. گوشی من سالم هست صدای زنگ خوردنش میاد صدای اسکیرین شات گرفتنش و قفل شدن گوشی میاد اما صفحه اصلا تا بحال روشن نشده چه کنم؟

  1. درست شد ؟!!!؟ منم a33 گرفتم ، روزه دوم اینجوری شد ، نمیدونم چیکار کنم
   کلافم کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا