آموزشرایااستور مگ

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

2
باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

حتما برای شما هم سوال است که باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟ مدت زمان شارژ باطری موبایل و میزان شارژ آن به مدت زمانی بستگی دارد که شما می خواهید در طول روز از آن استفاده کنید. در برخی مواقع ممکن است که شما گوشی خود را 100 درصد شارژ کنید اما به میزان 100 درصد برای شما کارایی نداشته باشد. از جمله سوالاتی که زمان به شارژ زدن گوشی برای شما پیش می آید می توانیم به ایا هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم؟ چگونه باتری گوشی را بدون شارژر شارژ کنیم؟ باتری سالم گوشی چند ساعت کار میکند؟باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟ و… اشاره کنیم.

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟ حتما شما هم تا به الان با این سوال مواجه شده اید. زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید به فکر این هستید که باید چه مدت زمانی را برای شارژ باتری موبایل خود در نظر بگیرید. اینکه ما باید باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم، کاملا به ظرفیت گوشی شما بستگی دارد و میزان استفاده ای که می خواهید از آن داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم درمورد بهترین روش ها برای به شارژ زدن باتری موبایل توضیح دهیم.

مدت زمان به شارژ زدن باتری موبایل چند ساعت است؟

باتری موبایل یکی از اصلی ترین و ضروری ترین اجزایی است که برای تامین انرژی مورد نیاز دستگاه شما مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید کارایی و عملکرد گوشی موبایل خود را افزایش دهید و بیشترین استفاده را از آن داشته باشید باید از بهترین باتری موبایل استفاده کنید. با توجه به اینکه باتری اهمیت زیادی دارد و به مرور زمان پس از مدتی عمر خود را از دست می دهد، شما باید از بهترین روش های میزان شارژ صحیح باتری گوشی استفاده کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد اینکه باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟ باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد؟ شارژ باتری موبایل برای اولین بار، روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، عمر باتری موبایل و… برای شما توضیح دهیم. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که سلامت و کارایی باتری موبایل همچنین طول عمر آن به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه بیشتر در مورد آن برای شما خواهیم گفت.

میزان نگهداری شارژ باطری موبایل

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد؟

همان طور که می دانید باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند که همین ظرفیت آن ها می تواند تعیین کننده میزان ذخیره سازی شارژ باتری گوشی باشد. به هر میزان که باتری موبایل شما ظرفیت بیشتری داشته باشد، درواقع می تواند میزان شارژ بیشتری شارژ در خود ذخیره داشته باشد و شما می توانید مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید. باتری های سالم چیزی حدود یک روز می توانند برای شما شارژ نگه دارند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :   بررسی هدفون بی سیم طرح ایرپاد i7 Tws + خرید هدفون i7

تا چند درصد باتری گوشی را به شارژ وصل کنیم؟

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند روی عمر و سلامت باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، درصد شارژ باتری موبایل است. مدت زمانی که شما گوشی خود را به شارژ وصل می کنید اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه این روزها از باتری های لیتیومی برای گوشی استفاده می شود و این باتری ها مقاومت زیادی در برابر حرارت ندارند نباید به صورت طولانی مدت به شارژ وصل باشند چون ممکن است به گوشی آسیب وارد کنند.

حتما شما هم گوشی خود را تا 100 درصد شارژ می کنیم و حتی بعد از آن هم می گذارید گوشی در شارژ بماند، این کار کاملا اشتباه است، سعی کنید گوشی را زمانی به شارژ وصل کنید که حدود 20 درصد شارژ داشته باشد و آن را زمانی از شارژ خالی کند که زیر 100 درصد شارژ شده باشد. رعایت این موضوع می تواند در طول عمر گوشی شما تاثیر داشته باشد.

مدت زمان شارژ باتری گوشی

توجه داشته باشید که وقتی گوشی خود را به صورت شبانه روزی و از شب تا صبح به شارژ وصل می کنید، در واقع به باتری گوشی خود آسیب وارد کرده اید و همین موضوع منجر به داغ شدن باتری موبایل شما و در نهایت منفجر شدن آن می شود. به همین دلیل از شارژ کردن طولانی مدت گوشی بپرهیزید.

یکی از مهمترین سوالی که برای هر کاربری بعد از خرید گوشی جدید ، پیش میاد این است که باتری گوشی موبایل را باید چند درصد شارژ کنیم ؟ . یکی از دلایل دانستن میزان شارژ صحیح باتری ، افزایش طول عمر باتری گوشی میباشد . در ادامه همراه ما باشید تا به شما دلیل و میزان شارژ کردن صحیح باتری را اعلام کنیم .

بهترین زمان برای شارژ باتری موبایل

میزان شارژ باتری گوشی

راز میزان شارژ باتری گوشی

برای اینکه آسان تر با قضیه میزان شارژ باتری موبایل کنار بیاید ، بهتر است ابتدا با داستان مترو آشنا شوید . یک ایستگاه مترو را تصور کنید که مردم منتظر هستند تا مترو برسد و سوار شوند . همین که مترو میرسد مردم ، وارد می شوند و تا 80% ظرفیت مترو خیلی سریع پر می شود ولی 20% مابقی مترو به سختی پر می شود و فشار زیادی به افراد داخل مترو وارد می شود . علاوه بر فشاری که به افراد وارد می شود ، خود مترو نیز متحمل فشار زیادی می شود .

بیشتر بخوانید :   نحوه شارژ اولیه گوشی شیائومی

اگر در هنگام شارژ شدن گوشی موبایل خود دقت کرده باشید ، درصد باتری گوشی تا 80 درصد به سادگی تکمیل می شود ولی 20 درصد باقی مانده به سختی تکمیل می شود . این محدوده دقیقا همان محدوده ای میباشد که باتری متحمل فشار زیادی می شود و همین فشار باعث کاهش طول عمر باتری می شود . هرچه بیشتر گوشی شما در این وضعیت باقی بماند به مرور زمان از میزان کیفیت و عمر باتری شما کاسته می شود .

میزان صحیح شارژ شدن باتری چقدر است؟

با توجه به موارد ذکر شده ، برای اینکه باتری شما عمر طبیعی خود را داشته باشد و دچار کاهش کیفیت نشود بهتر است که باتری گوشی خود را بیشتر از 80% شارژ نکنید ، همین که درصد باطری به 80% رسید ، شارژر را جدا کنید . همچنین اجازه ندهید شارژ باتری شما کمتر از 20% شود . همیشه باطری موبایل خود را زمانی که به 20% میرسد به منبع شارژ متصل کنید .

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

همه گوشی های هوشمند برای اولین بار که خریداری می شوند، چیزی حدود 50 درصد شارژ اولیه دارند تا کاربر بتواند بلافاصله پس از خرید از آن استفاده کند. حتما شما هم با این موضوع مواجه شده اید و با آن برخورد داشته اید، وقتی گوشی را برای اولین بار می خرید به شما می گویند باید گوشی خود را به مدت 8 یا 12 ساعت بدون استفاده به شارژ وصل کنید.

یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به این کار شده است، اطمینان از سلامت باتری و میزان ظرفیت باتری گوشی می باشد و اینکه آیا باتری گوشی سالم است یا نه؟ شارژ باتری موبایل برای اولین بار این روزها توصیه نمی شود چرا که باتری ها 50 درصد شارژ اولیه دارند و شما می توانید پس از تمام شدن شارژ اولیه آن را مجدد به شارژ وصل کنید.

نکات صحیح شارژ کردن باتری گوشی موبایل

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو

یکیی از مهم ترین مواردی که می تواند  تاثیر بسیار زیادی روی میزان شارژ صحیح باتری گوشی شما داشته باشد؛ روش صحیح شارژ باتری موبایل می باشد. همان طور که می دانید شارژ باتری گوشی اهمیت زیادی دارد و شما باید از بهترین روش ها برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :   تمیز کردن دوربین سلفی گوشی

رعایت نکات زیر هنگام شارژ کردن باتری گوشی:

  • باتری موبایل را 100 درصد شارژ نکنید.
  • قبل از اینکه شارژ گوشی به 20 درصد برسد آن را به شارژ وصل کنید.
  • از شارژ کردن طولانی مدت و شب تا صبح گوشی دوری کنید.
  • باتری گوشی خود را در محیط خیلی سرد و خیلی گرم قرار ندهید.
  • از شارژ های اصل برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید.
  • به صورت مداوم از پاوربانک و باتری شارژ کن موبایل استفاده نکنید.

با رعایت کردن موارد گفته شده شما می توانید عمر و سلامت باتری موبایل خود را برای مدت ها افزایش دهید و عمر مفید آن را بالا ببرید. شاید برای شما سوال باشد که عمر باتری موبایل چند سال است؟ با اطمینان می توان گفت، عمر مفید باتری گوشی به خود شما بستگی دارد و روش هایی که برای مراقبت از گوشی به کار می گیرد. اما به صورت کلی عمر مفید باتری موبایل چیزی حدود 3 الی 4 سال می باشد.

اصول شارژ باتری موبایل

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که روی عمر و سلامت باطری گوشی تاثیر می گذارد، عدم استفاده از گوشی در زمان شارژ می باشد. سعی کنید وقتی گوشی خود را به شارژ وصل می کنید از آن برای تماشای فیلم و یا بازی کردن استفاده نکنید و حتما آن را در حالت پرواز قرار دهد. رعایت کردن اصول شارژ باتری موبایل کمک زیادی به شما می کند برای اینکه بتوانید عمر و سلامت باطری گوشی خود را افزایش دهید.

در این مقاله در مورد اینکه باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟ برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله و روش هایی که در این مقاله به آن اشاره شد تا حد زیادی سلامت و کارایی گوشی خود را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از گوشی خود و باتری آن استفاده کنید. در این قسمت علاوه بر اینکه درمورد میزان شارژ باتری موبایل برای شما توضیح داده شد به مواردی از جمله روش صحیح شارژ باتری موبایل، باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد، میزان صحیح شارژ شدن باتری چه قدر است؟ و… پرداخته شد.


تاریخ انقضای باتری گوشی

مقاله قبلی

عمر باتری موبایل چند سال است؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 نظرات

  1. من میزام گوشیم کامل کامل شارژ میشه و هیچ مشکلی تا الان براش پیش نیومده اینکه میگن به 80 رسید از شارژ درش بیار همش حرف الکیه حس میکنم

    1. نه خیر دوست عزیز نباید این کار را بکنید

نظرات بسته شده اند

بیشتر در آموزش