مقایسه اختلاف قیمت رانا پلاس در کارخانه و بازار آزاد

رانا پلاس یا همان ۲۰۶ فیس لیفت یا ایرانیزه‌شده، خودرویی که بر خلاف انتظار آبی های جاده مخصوص، آن طور که باید مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت و هیچ گاه حتی به محبوبیت خانواده پژو ۲۰۶ نزدیک هم نشد.

رانا پلاس خودرویی است که اولین بار در سال 1388 اسمی از آن به میان آمد و از سال 1391 در دو مدل LX و  EL تولیدش آغاز شد. اواخر سال 1399 بود که ایران خودرو به فکر عرضه کردن مدل مجهزتر و به‌روز‌تر این خودرو با نام رانا پلاس افتاد.

در اولین عرضه رانا پلاس توسط ایران خودرو رانا پلاس با قیمت نمایندگی ۱۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شد. پس از گذشت یک ماه در اوایل آبان ماه ایران خودرو طی بخشنامه‌ای قیمت را به ۱۷۹ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان تغییر داد و از آذز ماه سال ۱۴۰۰ قیمت مصوب این خودرو به ۲۱۵ میلیون و ۶۶ هزار تومان تغییر پیدا کرد.

نکته‌ای که در مورد نوسانات قیمتی محصولات ایران خودرو در بازه زمانی قرعه‌کشی‌ها همیشه مطرح بوده تغییرات قیمتی در بازه‌های کوچک و بزرگ بوده است که منجر به پاسکاری مداوم‌ نامه‌های اعلام قیمت بین شورای رقابت و کارخانه بوده و همین منجر به نوسان قیمتی نمایندگی‌ها و به تبع از آن بازار آزاد می‌شد.

منبع تجارت نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید