موبایل

شکست اپل در تولید مودم 5G؛ اپل قرارداد خود را تا سال 2027 با کوالکام تمدید کرد

براساس گزارش منتشرشده، اپل قرار خود با کوالکام را برای تأمین مودم 5G تا سال 2027 تمدید کرد.

قرار براین بود که اپل امسال از مودم‌های 5G خود بجای مودم‌های کوالکام استفاده کند، اما شواهد گواه این هستند که اپل دراین امر موفق نبوده و همچنان باید به کوالکام وابسته باشد. در ادامه باما همراه باشید تا جزئیات این خبر را بررسی کنیم.

اپل تا سال 2027 از مودم‌های 5G کوالکام استفاده می‌کند

به‌تازگی گزارشی توسط 9to5mac منتشرشده که می‌گوید: اپل قرارداد خودش را با کوالکام برای استفاده از مودم‌های 5G تا سال 2027 تمدید کرده است. این شرکت سال گذشته اعلام کرد که قرارداد خودش را تا سال 2026 تمدید کرده است.

اینکه اپل درطول دوسال، دوبار قرارداد خود را با کوالکام تمدید کرده، نشان می‌دهد این غول‌فناوری در ساخت مودم 5G خود به مشکل خورده و نتوانسته به‌اهداف خود برسد. اپل در سال 2019 با قراردادی 1 میلیارد دلاری، بخش مودم اینتل را خریداری کرد که به‌واسطه این قرارداد 17000 پتنت و 2200 کارمند اینتل به اپل اضافه شدند؛ اما هیچکدام ازاین این‌ها نتوانستند به این غول کوپرتینویی کمکی کنند.

اپل چندین نمونه اولیه از مودم‌های 5G خود را ساخته اما به‌گفته افراد نزدیک، هیچ‌کدام از آن‌ها کارایی بهتری نسبت‌به مودم‌های کوالکام نداشته‌اند. لازم‌به‌ذکر است که کوالکام، تأمین‌کننده ماژول‌های ارتباطات ماهواره‌ای در مدل‌های آیفون 14 و آیفون 15 اپل نیز میباشد.

اینکه اپل دوبار قرارداد خودش را با کوالکام تمدید می‌کند، نشان می‌دهد این شرکت با ساخت مودم‌های مختص خود فاصله زیادی دارد و احتمال اینکه در آینده دوباره قراردادش را تمدید کند، زیاد است.

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید