سیستم عامل

گوگل پیکسل لانچر به‌شما اجازه می‌دهد موتور جستجو پیش‌فرض خود را انتخاب کنید

در گزارشی که به تازگی منتشر شده، احتمالاً امکان انتخاب موتور جستجو پیش‌فرض در پیکسل لانچر فراهم خواهد شد.

مانند تمام لانچرهای محبوب اندروید، پیکسل لانچر دارای یک عملکرد جستجو است که می‌تواند تنظیمات، برنامه‌ها، مخاطبین و وب تلفن شما را دریک مکان جستجو کند.

Android 14 QPR 2 Beta 3 که اخیراً منتشر شده، دارای یک نسخه جدید از پیکسل لانچر و یک منوی تنظیمات پنهان به‌نام «موتور جستجو» است. این یعنی شما می‌توانید از طریق منوی تنظیمات موتور جستجو، موتور جستجو پیش‌فرض خود را انتخاب کنید که این کار روی جستجو و محتوای صفحه‌اصلی شما تأثیر می‌گذارد.

منوی تنظیمات موتور جستجو

این اطلاعات توسط Nail_Sadykov@ در شبکه‌اجتماعی X (توییتر سابق) منتشرشده و به‌نظر می‌رسد در دستگاه‌های پیکسل به‌زودی می‌توانیم شاهد تغییر موتور جستجو سطح سیستم از گوگل به سایر موتورهای جستجو از قبیل بینگ یا DuckDuckGo باشیم.

البته همه این‌ها در حد حدس‌وگمان هستند و باید دید در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد. اما لازم است بدانید که گوگل درحال‌حاضر درگیر یک پرونده بزرگ ضدانحصار است که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده و دادستان‌های کل هشت ایالت ایجاد شده است.

طبق این پرونده، گوگل 90 تا 95 درصد بازار موتورهای جستجو را در انحصار خود دارد و تقریباً تمام راه‌هایی را که مصرف‌کنندگان ممکن است موتور جستجوی متفاوتی را پیدا کنند، بسته است. بعنوان مثال، گوگل سالانه مبلغ 10 میلیارد دلار را به اپل پرداخت می‌کند تا گوگل در iOS بعنوان موتور جستجو پیش‌فرض باشد.

نظرشما دراین باره چیست؟ آیا تمایل دارید بجای گوگل از موتور جستجو دیگری استفاده کنید؟

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید