به‌روزرسانیسیستم عامل

آنر رابط‌کاربری MagicOS 8.0 مبتنی‌بر اندروید 14 را معرفی کرد

گوگل چندماهی است که آخرین نسخه اندروید 14 را معرفی کرده و از آن زمان تاکنون، برندهای زیادی رابط‌کاربری دستگاه‌های خود را با آن هماهنگ کرده‌اند. اکنون نوبت به آنر رسیده تا رابط‌کاربری MagicOS 8.0 مبتنی‌بر اندروید 14 خود را معرفی کند. در ادامه باما همراه باشید تا ویژگی‌های این رابط‌کاربری جدید را بیان کنیم.

طبق گزارش اندروید اتوریتی، آنر در چین مشغول تبلیغ رابط‌کاربری مبتنی‌بر هدف و یکپارچه‌شده با هوش‌مصنوعی، MagicOS 8.0 است. آنر همراه با رابط‌کاربری MagicOS 8.0، از مدل زبان بزرگ اختصاصی MagicLM نیز رونمایی کرد. MagicLM از هفت میلیارد پارامتر ساخته‌شده و با کمک کوالکام بهینه‌شده تا بتواند به‌راحتی روی تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 اجرا شود.

ویدئو معرفی رابط‌کاربری جدید MagicOS 8.0 آنر

منظور از رابط‌کاربری مبتنی‌بر هدف چیست؟

طبق گفته آنر رابط‌کاربری جدید MagicOS 8.0 مبتنی‌بر اندروید 14، بجای اینکه سرویس‌ها را براساس درخواست کاربر ارائه دهد، آن‌ها را براساس نیت کاربر ارائه می‌دهد؛ این رابط‌کاربری این کار را با تفسیر زبان، تصاویر، ژست‌ها و حرکات چشم انجام می‌دهد تا بتواند خدمات را بصورت فعال ارائه دهد.

ویژگی جدید مجیک پرتال

آنر ویژگی Magic Portal را بعنوان یک ویژگی توصیه میانبر مبتنی‌بر هدف توصیف می‌کند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد برای جابجایی و دسترسی به خدمات بین برنامه‌ها و دستگاه‌ها، انگشت خود را تند بکشند.

آپدیت MagicOS 8.0

بعنوان مثال، فرض کنید دوستتان برای شما آدرسی را از طریق پیام فرستاده و شما می‌خواهید آن را وارد مسیریاب کند تا مسیر را برای شما مشخص کند. به‌کمک ویژگی مجیک پرتال MagicOS 8.0، کافی است پیام را بگیرید و سمت راست گوشی خود بکشید و در آن‌جا برنامه مسیریاب را انتخاب کنید تا بصورت خودکار، مسیر برای شما مشخص شود. مجیک پرتال درحال‌حاضر از بیش‌از 100 برنامه محبوب در چین پشتیبانی می‌کند.

برای آگاهی از این ویژگی، ویدئو زیر را تماشا کنید:

MagicLM چه کارایی دارد؟

کاربران باکمک MagicLM می‌توانند از بسیاری از قابلیت‌های هوش‌مصنوعی در دستگاه خود بهره‌مند شوند. بعنوان مثال می‌توانید به‌زبان طبیعی خود موضوعی را به MagicLM بگویید تا ویدئو آن را برای شما تولید کند. علاوه‌براین به‌بسیاری از ویژگی‌های دستیار شخصی نیز دسترسی خواهید داشت. یکی از ویژگی‌های دیگر هوش‌مصنوعی MagicLM این است که می‌توانید یک فریم خاص را در یک ویدئو براساس درخواست خود انتخاب کنید.

Magic OS 8.0 همچنین فضاهای موازی در سراسر سیستم را معرفی می‌کند، که به‌نظر می‌رسد اکنون می‌توان دو نمونه از هر برنامه را اجرا کرد. این رابط‌کاربری همچنین دارای ویژگی برای حذف تبلیغات پاپ‌آپ نیز میباشد.

آپدیت MagicOS 8.0 درحال‌حاضر فقط در چین معرفی شده و آنر تاکنون جدول زمانی عرضه آن برای بازارهای جهانی و همچنین لیست تغییرات کامل این به‌روزرسانی را اعلام نکرده است. نظرشما درباره آپدیت MagicOS 8.0 چیست؟

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید