موبایل

دستگاه‌های اندرویدی بیشتری به ویژگی «جستجو دایره‌ای» مجهز می‌شوند

براساس گزارش منتشرشده، سامسونگ تأیید می‌کند که جستجو دایره‌ای در ماه اکتبر برای گوشی‌های اندرویدی بیشتری عرضه می‌شود.

سری گلکسی اس24 سامسونگ، زمانیکه عرضه شد ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش‌مصنوعی زیادی را با خود به‌ارمغان آورد. یکی از این ویژگی‌ها، جستجو دایره‌ای بود که اکنون دراین سری و پیکسل 8 گوگل دردسترس است.

کاربران این دستگاه‌ها اکنون می‌توانند به‌راحتی با خط کشیدن دور هرچیزی که می‌خواهند، آن را جستجو و درباره آن اطلاعات کسب کنند. یکی از مزایای اصلی این ویژگی، راحتی است که برای کاربران به‌ارمغان می‌آورد، چراکه کاربر مجبور نیست از صفحه خارج شود و برنامه دیگری را باز و اقدام به جستجو کند؛ همه‌چیز در خط کشیدن دور موضوع خاص خلاصه می‌شود.

این ویژگی تا جایی محبوب است که سامسونگ آن را یکی از دلایل اصلی رشد 50 درصدی فروش این سری در هلند می‌داند. حال اندرویداتوریتی می‌گوید: سامسونگ اعلام کرده که قصد دارد ویژگی جستجو دایره‌ای (Circle to Search) را بعداز ماه اکتبر در اختیار سایر دستگاه‌های اندرویدی نیز قرار دهد.

چنانچه این ویژگی برای دستگاه اندرویدی شما عرضه نشد، نگران نباشید چراکه گوگل لنز نیز عملکردی مشابه جستجو دایره‌ای سامسونگ دارد. بااین‌حال باید منتظر باشیم تا دستگاه‌های اندرویدی بیشتری از ویژگی جستجو دایره‌ای پشتیبانی کنند. نظرشما درباره این ویژگی چیست؟ آیا تابه‌حال از آن استفاده کرده‌اید؟

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید