ریپورتاژ آگهی

مبدل otg آیفون چیست و چه کاربردی دارد ؟

این روزها بسیاری از گوشی های هوشمند و تبلت ها دارای عملکرد USB OTG هستند. با USB On-The-Go، می توانید دستگاه های خارجی را به تلفن هوشمند یا تبلت خود متصل کنید. به یک صفحه کلید یا یک دستگاه ذخیره سازی فکر کنید. USB OTG مخفف USB On-The-Go است. با کابل USB OTG می توانید گوشی هوشمند یا تبلت خود را به دستگاه های دیگر متصل کنید. این کابل یک کانکتور برای گوشی شما در یک طرف و یک کانکتور USB-A در طرف دیگر دارد. اگر از کابل USB معمولی برای اتصال تلفن خود به رایانه استفاده می کنید، تلفن دستگاه ذخیره سازی و رایانه شما دستگاه اصلی است. با کابل OTG، گوشی هوشمند شما دستگاه اصلی است. برای خرید مبدل otg آیفون و اندروید به فروشگاه شهر اپل مراجعه نمایید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی رایااستور در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

یک آداپتور OTG گاهی اوقات کابل OTG یا کانکتور OTG نامیده می شود به شما امکان می دهد از طریق درگاه شارژ لایتنینگ یا USB-C یک درایو فلش USB یا کابل USB A با اندازه کامل را به تلفن یا رایانه لوحی خود متصل کنید. امکان انتقال داده و همچنین اتصال به تجهیزات جانبی را فراهم می کند.

چه کاری می توانید با مبدل OTG انجام دهید؟

با خرید مبدل OTG آیفون می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • صفحه کلید و ماوس را به موبایل وصل کنید.
  • دسترسی به حافظه های USB و هارد دیسک های خارجی (در صورت استفاده از فایل منیجر برای دسترسی، نیازی به ذخیره در دستگاه نیست)
  • عکس‌ها را مستقیماً از یک دوربین سازگار به تلفن منتقل کنید.
  • تلفن هوشمند را مستقیماً به چاپگر وصل کنید.
  • اطلاعات را از یک دستگاه به دستگاه دیگر با مبدل otg کپی کنید.

برای مثال، با مبدل OTG، می توانید فلش مموری، ماوس، صفحه کلید، هارد دیسک یا گوشی هوشمند دیگری را به تلفن یا تبلت خود متصل کنید. اگر می‌خواهید با صفحه‌کلید بر روی تبلت خود گزارش بنویسید یا برنامه‌ها را از یک گوشی هوشمند به گوشی هوشمند دیگر منتقل کنید، این کار مفید است. هاب OTH نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد چندین دستگاه را به دستگاه خود متصل کنید. به این ترتیب، به عنوان مثال، می توانید از صفحه کلید و ماوس برای تبلت خود استفاده کنید.

آیا OTG روی همه گوشی ها کار می کند؟

تقریباً تمام گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی که در حال حاضر در دسترس هستند از USB On-The-Go پشتیبانی می‌کنند. آیا مدل قدیمی تری دارید یا فقط می خواهید مطمئن باشید؟ برنامه “USB OTG Checker” را به صورت رایگان بر روی دستگاه خود دانلود کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا دستگاه شما برای OTG مناسب است یا خیر.

USB On-The-Go (OTG) یک مشخصات استاندارد شده است که به دستگاه اجازه می دهد بدون نیاز به رایانه، داده ها را از یک دستگاه USB بخواند. این دستگاه اساساً تبدیل به یک میزبان USB می شود، که این توانایی هر گجتی نیست. شما به یک کابل OTG یا کانکتور OTG نیاز دارید. شما می توانید کارهای زیادی با این کار انجام دهید، به عنوان مثال، ممکن است یک درایو فلش USB را به تلفن خود وصل کنید یا از یک کنترلر بازی ویدیویی با دستگاه اندرویدی استفاده کنید. شما می توانید با خرید otg با درگاه Type-C برای دستگاه های اندرویدی هم همین قابلیت ها را استفاده کنید.

ساده ترین راه برای بررسی اینکه آیا تلفن یا رایانه لوحی شما از USB OTG پشتیبانی می کند یا خیر این است که به جعبه آن یا وب سایت سازنده نگاه کنید.

روش آسان دیگر استفاده از یک برنامه جستجوگر USB OTG است. تعداد زیادی از این برنامه های رایگان در فروشگاه Google Play و app store وجود دارد، اما برخی از آنها مملو از تبلیغات هستند. USB OTG Checker یک برنامه قابل اعتماد برای این کار است. آن را دانلود و اجرا کنید، و متوجه خواهید شد که آیا گوشی شما از USB OTG پشتیبانی می کند یا خیر.

هر دستگاه اندرویدی از USB OTG پشتیبانی نمی‌کند. سامسونگ و سایر گوشی‌های هوشمند دارای OTG هستند. با این حال، سایر سازندگان ممکن است از شما بخواهند که آن را به صورت دستی از Settings > Additional Settings > OTG فعال کنید.

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید