رایااستور مگ

تست سالم بودن باتری گوشی ال جی

تست سالم بودن باتری گوشی ال جی

تست سالم بودن باتری گوشی ال جی: سالم بودن باتری موبایل جزء یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام خرید باتری گوشی به آن توجه می شود. همان طور که می دانید برند LG، جزء یکی از بهترین برند ها و شرکت هایی است که تا به امروز موفق شده است، بهترین خدمات و محصولات را در اختیار کاربران خود قرار دهد. از آنجایی که باتری ها اهمیت زیادی دارند و به مرور از طول عمر و کارایی آن ها کم می شود، شما باید از بهترین باطری با بالاترین کیفیت استفاده کنید.

این روزها روش های متفاوتی وجود دارد برای اینکه بتوانیم از طریق آن سلامت و کارایی باتری گوشی خود را بررسی کنیم. شما می توانید با ساده ترین روش های کاربردی و استفاده از یک سری نرم افزار ها و حتی کد ها، دلیل ضعیف شدن باتری موبایل ال جی خود را بررسی کنید. اگر می خواهید دلیل کم شدن سلامت باطری موبایل خود را بدانید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ما را همراهی کنید.

چگونه از سلامت باتری گوشی ال جی اطلاع پیدا کنیم؟

با توجه به اینکه باتری ها به عنوان اصلی ترین قطعه یک گوشی به حساب می آیند و تاثیر بسیار زیادی روی کارایی و روند آن دارند، شما باید از بهترین آن با بالاترین ظرفیت استفاده کنید. همان طور که پیش تر به این موضوع اشاره شد، روش های متفاوتی وجود دارد برای اینکه شما بتوانید از سلامت و سالم بودن باطری موبایل خود اطمینان پیدا کنید. یکی از ساده ترین این روش ها کد تست سالم بودن باتری گوشی ال جی می باشد، که در ادامه درمورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد. در کنار این مورد شما می توانید به صورت ظاهری نیز باطری خود را بررسی کنید و سلامت آن را برای خود تعیین کنید.

چرا سلامت باتری ال جی به مرور زمان کم می شود؟

همان طور که می دانید باطری ها دارای بیشترین ظرفیت هستند و به نوعی تعیین کننده انرژی و نیروی موردنیاز گوشی شما هستند. شما تنها می توانید به کمک باطری کارایی گوشی خود را تعیین کنید. در غیر این صورت گوشی مانند اول برای شما کارایی نخواهد داشت. دلایل زیادی وجود دارد که به مرور زمان باعث می شود تا سلامت باتری موبایل الجی کاهش پیدا کند.

یکی از مهم ترین این موارد می توانیم به مدت زمان شارژ باتری گوشی اشاره کنیم. از آنجایی که باتری ها از جنس لیتیومی هستند و نیاز به مراقبت زیادی دارند، شما نباید آن ها را در معرض گرما و سرمای زیاد قرار دهید. مراقبت کردن از این نوع باطری ها اهمیت زیادی دارد و تا حد زیادی روی سلامت باتری موبایل ال جی شما تاثیرگذار خواهد بود.

دلایل کاهش سلامت باتری گوشی ال جی

دلایل کاهش سلامت باتری گوشی ال جی:

 • به شارژ زدن طولانی مدت گوشی
 • استفاده مداوم از گوشی موبایل
 • استفاده از پس زمینه های رنگی و متحرک
 • وجود بازی های مخرب و پرمصرف
 • گوشی را در حالت خاموش به شارژ زدن
 • استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ
 • استفاده از گوشی در مکان هایی که آنتن دهی ندارد.

مواردی که نام برده شد، هر کدام می تواند تاثیر بسیار زیادی روی کارایی و عملکرد باتری موبایل شما داشته باشد و شما به هر اندازه که آن ها را رعایت نکنید، درواقع به مرور زمان از عمر و سلامت باطری موبایل ال جی خود کم کرده اید. در ادامه روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از طریق آن به سالم بودن باطری گوشی ال جی خود پی ببرید.

روش های تشخیص سلامت باطری موبایل الجی:

 • بررسی ظاهری باتری موبایل
 • بررسی میزان ذخیره سازی شارژ گوشی
 • استفاده از نرم افزار ها
 • کد تست سالم بودن باتری گوشی ال جی

شما می توانید با به کارگیری هر یک از این روش ها به سالم بودن باتری موبایل خود پی ببرید. قبل از اینکه بخواهید برنامه ای روی گوشی خود نصب کنید و از طریق آن سلامت و سالم بودن باطری موبایل خود را بررسی کنید، پیشنهاد می کنیم به صورت ظاهری در صورت ممکن آن را بررسی کنید. البته این امکان تنها برای گوشی هایی امکان پذیر است که باتری قابل تعویض دارند. در غیر این صورت شما نمی توانید تنها از روی ظاهر باطری به سالم بودن آن پی ببرید.

از نظر ظاهری شما می توانید به تغییراتی که ممکن است روی باتری ایجاد شده باشد، توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین آن ها می توانیم به متورم شدن باتری موبایل اشاره داشته باشیم. مهم ترین دلیلی که منجر می شود تا باطری گوشی شما باد کند، می توانیم به کاهش عمر آن و در نهایت خراب شدن آن اشاره کنیم. در این موقع بهتر است از باطری استفاده نکنید و آن را تعویض کنید.

تاثیر شارژ باتری الجی در سالم بودن آن

تاثیر شارژ باتری الجی در سالم بودن آن

یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم، درمورد میزان نگهداری شارژ باتری گوشی می باشد. از آنجایی که باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند، شما باید پس از مدتی میزان ظرفیت باتری موبایل خود را بررسی کنید. اگر این حجم از باطری کاهش پیدا کرده باشد، به این معنا خواهد بود که عمر و کارایی گوشی شما به شدت کاهش پیدا کرده است.

حتما در برخی مواقع برای شما پیش آمده است که باتری موبایلتان خیلی زود خالی می شود و شما نمی توانید مانند قبل از آن استفاده کنید. این یکی از مواردی است که به مرور می تواند از عمر و کارایی گوشی شما کم کند. زود خالی شدن شارژ باتری موبایل، جزء یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در نظر گرفته باشید. به هر میزان که شارژ باتری موبایل شما کم می شود، به شدت روی کارایی آن تاثیر خواهد گذاشت.

نرم افزارهای تست سلامت باتری موبایل ال جی

یکی دیگر از روش هایی که می توانیم از آن استفاده کنیم، مربوط به نرم افزارها و اپلیکیشن هایی است که می توانیم از آن استفاده کنیم. شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن ها از سلامت باتری موبایل خود اطلاع داشته باشید. این برنامه ها به شما نشان می دهند که چه چیزهایی و یا چه نرم افزارهایی روی خراب شدن گوشی شما تاثیر دارند. تمام برنامه هایی که روی کاهش شارژ باتری موبایل شما تاثیرگذار بوده اند را می توانید به کمک این برنامه بررسی کنید و آن ها را حذف کنید. از جمله این برنامه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • AccuBattery
 • Clean Master
 • GSam Monitor Battery

در کنار این برنامه ها و نرم افزارها می توانید از کد تست سالم بودن باتری گوشی ال جی هم استفاده کنید. کد *#*#4636#*#* که برای گوشی های اندروید استفاده می شود، می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و با وارد کردن آن با مشخصات باتری موبایل خود بیشتر آشنا شوید. تا به اینجا درمورد تست سالم بودن باتری گوشی ال جی برای شما توضیح داده شد که می توانید با بررسی و رعایت هر یک از آن ها کارایی و کیفیت باطری موبایل خود را افزایش دهید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا