نرم افزار و اپلیکیشن

برنامه اپل تی‌وی به‌زودی برای گوشی‌های اندرویدی منتشر می‌شود

اپل به‌زودی نسخه اندرویدی برنامه تی‌وی پلاس را برای دستگاه‌های اندرویدی منتشر می‌کند.

خیلی پیش نمی‌آید که اپل بخواهد خدمات خود را روی اندروید ارائه دهد، بااین‌حال به‌نظر می‌رسد که این غول کوپرتینویی قصد دارد برنامه تی‌وی پلاس خود را به گوشی‌های اندرویدی بیاورد.

در آخرین گزارشی که بلومبرگ منتشرکرده، دیده شده که اپل در لیست شغلی خود به دنبال یک مهندس نرم‌افزار اندروید است. گفته می‌شود این مهندس به تیم اپل‌تی‌وی می‌پیوندد تا برنامه‌ای پیچیده را طراحی و معماری کند.

هرچند این فهرست بصورت صریح بیان نمی‌کند که چه هدفی دارد، اما به‌شدت نشان می‌دهد که اپل می‌خواهد یک نسخه اندروید از برنامه Apple TV را ایجاد کند.

شاید گوشی‌های آیفون در ایالات‌متحده محبوب باشند، اما در سراسر دنیا دست برنده را اندروید دارد. درحال‌حاضر بیش‌از 3 میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان وجود دارند که روی سیستم‌عامل گوگل اجرا می‌شوند. بنابراین اینکه اپل بخواهد نسخه اندروید تی‌وی پلاس را عرضه کند اصلاً جای تعجب ندارد.

اندرویداتوریتی درباره این تصمیم اپل می‌گوید: از آنجاییکه اپل روی پلتفرم تی‌وی پلاس سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و برای برنامه‌های اصلی مانند تد لاسو، سِورانس و… هزینه کرده، به‌دنبال این است که مخاطبان بیشتری را جذب کند تا تجارت خود را رونق ببخشد.

توسعه این سرویس نباید غافلگیرانه باشد چراکه این شرکت پیش‌تر این برنامه را برای سایر سیستم‌عامل‌های شخص‌ثالث مانند روکا، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس، آمازون Fire Stick و… منتشر کرده است. همچنین برنامه تی‌وی پلاس اپل قبلاً برای دستگاه‌های کروم‌کست گوگل و تلویزیون‌های هوشمندی که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند، منتشر شده است.

نظرشما درباره این اقدام اپل چیست؟ آیا انتشار تی‌وی پلاس برای دستگاه‌های اندرویدی می‌تواند تجارت اپل را رونق دهد؟ لطفاً نظرات خودتان را باما و سایر کاربران در میان بگذارید.

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید