گجت

نسخه ارزان هدست ویژن اپل به مک یا آیفون وابسته خواهد بود

اپل مشغول کار برروی نسخه ارزان‌تر هدست ویژن است، اما ممکن است این هدست وابسته به آیفون یا مک باشد.

اوایل هفته گذشته بود که خبری منتشر شد مبنی‌بر اینکه اپل تمرکز خود را روی تولید هدست ارزان‌تر ویژن گذاشته و فعلاً توسعه نسخه دوم ویژن پرو را به حالت تعلیق درآورده است. در گزارش جدیدی که امروز منتشر شده، می‌توانیم نگاهی واضح‌تر به نقشه راه محصول ویژن اپل بپردازیم که چگونه می‌خواهد هزینه‌ها را کاهش دهد.

سایت 9to5mac در گزارش خود به نقل از مارک گورمن از بلومبرگ می‌نویسد: نمونه‌های اولیه هدست ویژن ارزان‌تر اپل با کد N107، میدان دید باریک‌تری نسبت‌به ویژن پرو فعلی دارند. همچنین اپل می‌خواهد هدست ارزان ویژن را به مک یا آیفون متصل کند تا در توان پردازشی هدست صرفه‌جویی کند.

این به‌تنهایی تفاوتی بزرگ در مقایسه با ویژن پرو محسوب می‌شود که می‌تواند بدون نیاز به آیفون یا مک بصورت مستقل تمام قدرت پردازشی و اجزای ویژن پرو را اجرا نماید.

گورمن در گزارش خود می‌نویسد: اپل امیدوار است که بتواند هدست ارزان‌تر ویژن را تا پایان سال 2025 عرضه کند. او همچنین در ادامه گزارش می‌گوید: “طرح نسخه ارزان‌تر ویژن از قبل از رونمایی از ویژن پرو در سال گذشته وجود داشته و اپل در تلاش است تا با حفظ ویژگی‌های حیاتی، هزینه را کاهش دهد”.

گورمن می‌گوید: اپل هیچ برنامه‌ای برای کنار گذاشتن سطح بالای بازار هدست‌ها ندارد و همچنان روی نسخه دوم ویژن پرو کار می‌کند.

گفته می‌شود اپل مشغول کار برروی نسل دوم ویژن پرو با شماره مدل N109 می‌باشد که از نظر طراحی شبیه‌به مدل فعلی است اما پردازنده سریعتری دارد و دوربین‌های خارجی هم بهبود خواهند داشت. گفته می‌شود اپل در تلاش است تا ویژن پرو 2 را سبک‌تر و راحت‌تر از مدل فعلی طراحی کند.

نسخه دوم ویژن پرو برای اینکه به بازار برسد به زمان بیشتری نیاز دارد؛ ماه‌ها پیش اپل زمان عرضه ویژن پرو 2 را از اواخر 2025 به اواخر سال 2026 تغییر داد و این نشان می‌دهد فعلاً نباید منتظر نسل دوم ویژن پرو باشیم.

نظر شما درباره مدل ارزان‌تر ویژن اپل چیست؟ آیا حاضرید آن را خریداری کنید؟ آیا نیاز هدست به مک یا آیفون می‌تواند دردسرساز باشد یا خیر؟ لطفاً نظرات و تجربیات خودتان را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید