برگزیدهسیستم عامل

ویندوز 12 فعلاً عرضه نمی‌شود؛ اما تغییراتی اساسی در سیستم‌عامل ایجاد خواهد شد

براساس گزارشی که به‌تازگی منتشرشده است، مایکروسافت قصد ندارد فعلاً ویندوز 12 را منتشر کند. بجای آن تغییرات اساسی در ویندوز 11 اعمال خواهد کرد.

همه ما انتظار داشتیم که امسال مایکروسافت ویندوز 12 را با به‌روزرسانی بعدی عرضه کند. اما به‌نظر می‌رسد که بجای ویندوز 12 باید منتظر تغییرات اساسی در ویندوز 11 باشیم. در ادامه باما همراه باشید تا جزئیات این خبر را بررسی کنیم.

اندروید‌اتوریتی به‌نقل از ویندوز سنترال می‌گوید: مایکروسافت مشغول کار برروی آپدیت بعدی ویندوز است. انتظار می‌رود این به‌روزرسانی با اسم‌رمز Hudson Valley در اواخر سال‌جاری میلادی باعنوان «24H2» عرضه شود که یک آپدیت بسیار بزرگتر نسبت‌به نسخه 23H2 سال گذشته است.

درحالیکه آپدیت جدید تا ماه آوریل در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت، اما تا سپتامبر برای کاربران فعلی ویندوز 11 منتشر نخواهد شد. گفته می‌شود این بازه‌زمانی با زمان عرضه رایانه‌های شخصی مبتنی‌بر هوش‌مصنوعی نسل‌آینده مطابقت دارد.

اینطور گفته می‌شود که آپدیت بعدی، یک به‌روزرسانی با تغییرات اساسی در ویندوز 11 است و زمانیکه دردسترس قرار بگیرد، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هوش‌مصنوعی و غیر هوش‌مصنوعی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • به‌روزرسانی‌های Copilot
  • به‌روزرسانی‌های Snap Layout
  • به‌روزرسانی فایل اکسپلورر
  • به‌روزرسانی تنظیمات‌سریع
  • به‌روزرسانی لینک تلفن
  • حالت جدید صرفه‌جویی در انرژی
  • و…

همچنین گفته می‌شود که جدا از ویژگی‌های جدیدی که آپدیت جدید ارائه می‌دهد، نسخه 24H2 بهبودهای زیادی را در عملکرد، امنیت، رابط‌کاربری و کیفیت زندگی به‌همراه خواهد داشت. الان مدتی که مایکروسافت مشغول آزمایش برخی از این پیشرفت‌ها در کانال Canary است.

درآخر به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت برخی از برنامه‌های قدیمی داخلی ویندوز از قبیل Cortana، Mail، Calendar، Maps، People و Movies & TV را حذف کند. گفته می‌شود که مایکروسافت برنامه Wordpad را نیز حذف می‌کند اما آن را تا به‌روزرسانی بعدی نگه می‌دارد و سپس حذف خواهد کرد.

نظرشما درباره این اقدام مایکروسافت چیست؟ شما با عرضه ویندوز 12 موافق هستید یا اینکه ویندوز 11 ویژگی‌های بسیاری دریافت کند؟

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *