برگزیدهنرم افزار و اپلیکیشن

این ویژگی جذاب به‌زودی برای یوتیوب موزیک منتشر می‌شود

به‌زودی می‌توانید به لیست‌های پخش مورد علاقه خود در یوتیوب موزیک رأی دهید.

به‌نظر می‌رسد یوتیوب موزیک روی قابلیتی کار می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد به لیست‌های پخش محبوب خود رأی دهند. درحال‌حاضر، یوتیوب موزیک فقط تعداد کل پخش‌های موجود در یک لیست پخش را نشان می‌دهد، اما به‌نظر می‌رسد به‌زودی باید شاهد تغییراتی باشیم.

به‌تازگی کارشناسان منبعی موثق در حین جستجو در کدهای برنامه یوتیوب موزیک برای اندروید (نسخه 7.05.52) به رشته کدهای زیر برخورد کرده‌اند:

<code>• &lt;string name="playlist_voting_collaborators_only"&gt;Collaborators only&lt;/string&gt;</code> <code>• &lt;string name="playlist_voting_everyone"&gt;Everyone&lt;/string&gt;</code> <code>• &lt;string name="playlist_voting_off"&gt;Voting off&lt;/string&gt;</code>

طبق رشته کدهای بالا، به‌زودی سازندگان لیست‌های پخش در یوتیوب موزیک این امکان را خواهند داشت که به کاربران اجازه دهند به لیست‌های پخش مورد علاقه خود رأی دهند. آنچه به نظر می‌رسد، کنترل دقیق‌تر یوتیوب موزیک نسبت‌به اسپاتیفای در ارائه این ویژگی است؛ گفته می‌شود سازندگان لیست پخش در یوتیوب موزیک این امکان را خواهند داشت که رأی دادن را فقط به مشارکت‌کنندگان محدود کنند و یا اینکه آن را برای همه کاربران باز و یا اینکه بصورت کامل آن را غیرفعال کنند.

اسپاتیفای قبلاً به کاربران اجازه می‌داد تا لیست‌های پخش عمومی را لایک کنند تا میزان محبوبیت خود را نشان دهند. درحال‌حاضر، اسپاتیفای این ویژگی را به تعداد «ذخیره» تغییر داده و دیگر امکان لایک‌کردن مستقیم یک لیست پخش وجود ندارد.

هنوز نمی‌دانیم که این رأی‌های مثبت روی رتبه‌بندی جستجو لیست‌های پخش تأثیر می‌گذارند یا نه، اما می‌دانیم که این ویژگی به‌زودی منتشر می‌شود و ابعاد کلی آن روشن خواهد شد. نظر شما درباره ویژگی جدید یوتیوب موزیک چیست؟ آیا با آن موافق هستید؟

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید