مشکلات قطع اینترنت برای شرکت‌های آنلاین | کاهش 30 تا 50 درصدی ثبت سفارش و فروش

قطع اینترنت برای برقراری امنیت کنکور یک‌بار دیگر در سالی که مزین به‌عنوان دانش بنیان است، به اقتصاد دیجیتال آسیب زد.

به گزارش رایااستور، قطعی اینترنت همراه در ۲ روز آخر هفته گذشته به استدلال برقراری امنیت کنکور، برخی شرکت‌های آنلاین ازجمله دیجی‌کالا، اسنپ، تپسی، شرکت‌های فعال در حوزه بیمه آنلاین و همچنین شرکت‌های پرداختی را با مشکل مواجه کرده و آنها خبر از کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی ثبت سفارش و فروش خود در این دو روز می‌دهند.

قطع اینترنت علاوه بر اینکه برای مردم مشکلاتی ایجاد کرد، کسب‌وکارهای اینترنتی را هم تحت‌تأثیر قرار داد. این اتفاق باعث شد که وزیر ارتباطات از مردم عذرخواهی و اعلام کند که دیگر اینترنت به‌خاطر کنکور قطع نمی‌شود.
گزارش رسانه‌ها و مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که ۲۰ تا ۳۰ درصد سفارش‌های بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین کشور به‌خاطر قطعی اینترنت برای برگزاری کنکور کاهش یافته است.
همچنین یکی از تاکسی‌های اینترنتی با ۳۹درصد و دیگری بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش سفر مواجه شد.

یکی از پلتفرم‌های بیمه آنلاین هم اعلام کرده که در روزهای پایانی هفته کاهش ۴۸ درصدی ترافیک ورودی و کاهش ۴۵ درصدی فروش را تجربه کرده است. دیگر پلتفرم بیمه دیجیتال هم از کاهش فروش ۲۰تا ۳۰درصدی خود خبر داده است.
این در حالی است که تراکنش‌ها هم طی این مدت، با کاهش قابل توجه روبه‌رو بوده‌اند. به‌طوری که رضا قربانی، رئیس کمیسیون فین‌تک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در توییتی خبر داد که به‌دلیل مشکل در دستگاه‌های POS برداشت پول از عابربانک‌ها ۴۰ درصد رشد داشته است.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید