بهترین

راهنمای خرید بهترین پیانو دیجیتال

راهنمای خرید بهترین پیانو دیجیتال: در ادامه سری مقالات راهنمای خرید، امروز قصد داریم به شما بهترین پیانو دیجیتال که بیشترین ارزش خرید کردن را دارد، را معرفی کنیم. آیا قصد خرید پیانو دیجیتال را دارید؟ تا انتهای مقاله خرید بهترین پیانو دیجیتال با رایااستور همراه باشید.

دنیای پیانو – به خصوص پیانوهای دیجیتال – می تواند بسیار گیج کننده و طاقت فرسا باشد، نه تنها برای مبتدیان بلکه برای نوازندگان باتجربه! امروز ما به اکثر سوالاتی که ممکن است در هنگام خرید پیانوی دیجیتال به ذهن شما خطور کند، پاسخ خواهیم داد.

در این راهنما، ما تمام نکات مهمی را که باید قبل از خرید پیانو یا کیبورد دیجیتال بدانید، پوشش خواهیم داد. اگرچه من معتقدم که هیچ پیانوی دیجیتالی کامل نیست، این راهنما به شما کمک می کند تا بهتر درک کنید که چگونه ساز مناسب خود را انتخاب کنید و گزینه های خود را به 1 تا 2 مدل محدود کنید که مناسب شما هستند. مردم اغلب در انجام تحقیقات مناسب شکست می خورند و در عوض بر روی محصولی که بیشترین نظرات را دارد، تکیه می کنند. اگرچه این ممکن است برای برخی از محصولات صحت داشته باشد، اما برای پیانوهای دیجیتال کاربردی ندارد. دلیل آن هم این است که پیانوهای دیجیتال ماشین‌های پیچیده‌ای هستند و عوامل مهم زیادی وجود دارد که باید برای اطمینان از تصمیم‌گیری درست، در نظر بگیرید.

چیزی که اوضاع را بدتر می کند این است که بسیاری از منابع آنلاین غیرقابل اعتماد وجود دارد که در مورد این موضوع می نویسند بدون اینکه هیچ تجربه ای با پیانوهای دیجیتال یا آکوستیک داشته باشند. که این منجر به انبوهی از اطلاعات نادرست و گمراه کننده می شود که باعث می شود. بنابراین، مراقب باشید که اطلاعات خود را از کجا به دست می آورید و قبل از تصمیم گیری نهایی، ببینید آیا می توان به آن سایت ها اعتماد کرد یا خیر! با وجود این موضوع، بیایید به چیزهای خوب بپردازیم و در مورد دنیای جادویی پیانوهای دیجیتال صحبت کنیم.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: دیجیتال در مقابل آکوستیک: جادوی دنیای دیجیتال

وقتی نوبت به پیانوهای دیجیتال می رسد، چالش اصلی مهندسین این است که دو چیز را با دقت بازتولید کنند: صدا و حس یک پیانوی آکوستیک. هر دو کار بسیار دشوار هستند زیرا درون این ساز موسیقی شگفت انگیز چیزهای زیادی در جریان است. سیم ها، چکش ها و کلیدها عناصری هستند که صدا را در پیانو آکوستیک تولید می کنند. هنگامی که یک کلید را فشار می دهید، چکش متصل به سیم(های) مربوطه برخورد می کند، که می لرزد و صدا ایجاد می کند. پیانوهای دیجیتال سیم ندارند و چکش فقط برای اضافه کردن وزن به کلیدها و بازسازی حرکت مکانیکی موجود در ساز سنتی استفاده می شود. برای بازتولید صدای پیانو آکوستیک و سایر آلات موسیقی، پیانوهای دیجیتال از نمونه هایی استفاده می کنند.

نمونه‌ها چیست؟

یک نمونه ضبط صوتی کوچک از صدای یک ساز موسیقی یا هر صدای دیگری (امواج اقیانوس، آژیر، باد و غیره) است. نمونه ها همچنین می توانند گزیده ای از آهنگ های ضبط شده باشند. به عنوان مثال، یک ریف گیتار بیس پنج ثانیه ای از یک آهنگ فانک می تواند نمونه باشد.

در این مقاله، ما بر روی نمونه های مورد استفاده برای بازتولید صدای آلات موسیقی تمرکز خواهیم کرد. نمونه برداری به پیانوهای آکوستیک محدود نمی شود. به طور گسترده ای برای گیتار، تار، ارگ، پیانوهای الکتریک، درام، فلوت، زه و بسیاری از آلات موسیقی دیگر استفاده می شود. این مقاله بر روی نمونه های پیانو آکوستیک تمرکز خواهد کرد. معمولاً نمونه‌ها در سطوح مختلف سرعت (چند نمونه) ضبط می‌شوند تا به طور طبیعی به نحوه نواختن کلیدها (از نرم‌ترین پیانیسیمو تا بلندترین فورتیسیمو) پاسخ دهند. هرچه کیفیت نمونه ها و فناوری های مورد استفاده برای ایجاد (یا ضبط) آنها بالاتر باشد، صدا واقعی تر و دقیق تر خواهد بود. در سال‌های اخیر، فناوری به قدری پیچیده شده است که پیانوهای دیجیتال سطح بالا صدایی را ارائه می‌دهند که تقریباً از یک پیانوی واقعی قابل تشخیص نیست.

وقتی صحبت از برندهای بزرگ به میان می‌آید، فرآیند ضبط معمولاً به این صورت است که در یک استودیوی ضبط حرفه ای با یک پیانوی آکوستیک کاملاً تنظیم شده (در بسیاری از موارد یک پیانوی بزرگ)، سازندگان هر نت نواخته شده را با حجم های مختلف با استفاده از چندین میکروفون با کیفیت بالا ضبط می کنند. بنابراین اگر فرآیند تقریباً برای همه سازندگان یکسان است، چرا صدای همه پیانوهای دیجیتال یکسان نیست؟ خب، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که سازندگان آنها را متفاوت انجام می دهند.

صدای نهایی که دریافت می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد:

 • پیانوی آکوستیک که برای ضبط صدا و وضعیت ساز استفاده می شود.
 • تجهیزات مورد استفاده برای ضبط صدا.
 • قرار دادن میکروفون(ها) در حین ضبط.
 • محیط آکوستیک که در آن فرآیند نمونه گیری اتفاق افتاده است.
 • پس پردازش و الگوریتم‌های مورد استفاده برای مدل‌سازی فعل و انفعالات تونال پیچیده، مانند تشدید رشته، رزونانس دمپر، رزونانس کابینت، طنین طبیعی و غیره.
 • طول نمونه ها و میزان حافظه اختصاص داده شده به آنها در پیانوی دیجیتال.
 • تعداد لایه های سرعت ثبت شده برای هر نت. هر چه لایه های سرعت بیشتر باشد، انتقال حجم طبیعی بیشتر و بیان بهتری به دست می آید.

به طور کلی، حافظه بیشتر به این معنی است که نمونه‌های طولانی‌تر/باکیفیت‌تر با لایه‌های سرعت بیشتر را می‌توان روی یک پیانوی دیجیتال ذخیره کرد. مدل‌های ارزان‌تر حافظه کمتری دارند، بنابراین سازندگان باید رویکرد متفاوتی را در پیش بگیرند. آنها به جای ضبط تک تک کلیدهای یک پیانوی آکوستیک، هر ثانیه یا هر سوم نت را ضبط می‌کنند و سپس نمونه‌ها را با استفاده از فناوری‌های مدل‌سازی برای پر کردن شکاف‌ها کشیده می‌شوند. علاوه بر این، برای جلوگیری از استفاده از گیگابایت داده های نمونه برداری، بسیاری از تولیدکنندگان بخشی از نمونه را برای کاهش اندازه آن قطع می کنند.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال

به عنوان مثال، هنگامی که شما پدال را فشار می دهید و مثلاً C3 را روی یک پیانوی آکوستیک می نوازید، نت به مدت بیش از 10 ثانیه به طنین خود ادامه می دهد. بسیاری از پیانوهای دیجیتال سطح پایین فقط 3 تا 5 ثانیه اول ضبط واقعی را پخش می کنند، سپس نمونه را حلقه حلقه می کنند تا همان قسمت بارها و بارها پخش شود، اما به تدریج کاهش می یابد. در حالی که این به ایجاد درک پوسیدگی طولانی‌تر کمک می‌کند، این پوسیدگی مشابهی نیست که در یک پیانوی آکوستیک می‌شنوید، که بسیار پیچیده‌تر و پویاتر از کاهش ساده صدا است.

همین امر در مورد لایه های سرعت نیز صدق می کند. اگر فقط یک یا دو لایه برای هر نت روی یک پیانوی دیجیتال ضبط شده باشد، بازتولید دامنه دینامیکی گسترده یک پیانوی آکوستیک بسیار دشوار می شود. در آن صورت، برای بازآفرینی دینامیک، مولد آهنگ پیانوی دیجیتال به جای استفاده از لایه‌های جداگانه برای سرعت‌های مختلف، فقط حجم همان نمونه را افزایش/کاهش می‌دهد، که هرگز ایده‌آل نیست. برای یک پیانوی آکوستیک، بسته به شدت یا نرم بودن کلیدها، صدا نه تنها از نظر حجم، بلکه در کاراکتر نیز تغییر می‌کند. بنابراین این فقط یک تغییر ساده حجم نیست. اکنون، اگر مبتدی هستید، ممکن است حتی متوجه این تفاوت‌های ظریف نشوید، زیرا تولیدکنندگان سعی می‌کنند این انتقال‌ها را تا حد امکان صاف و واقع بینانه انجام دهند. با این حال، اگر گوش ورزیده‌تری دارید، این می‌تواند به یک چیز آزاردهنده تبدیل شود که هر بار که ساز می‌نوازید، آزارتان می‌دهد، که هرگز سرگرم کننده نیست.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: مدل ساز فیزیکی

یکی دیگر از فناوری های جالب که محبوبیت زیادی پیدا کرده است، مدل سازی فیزیکی نام دارد. برخلاف سمپلینگ که صدای پیانو آکوستیک را با سرعت های مختلف ضبط می کند، مدل سازی فیزیکی اساسا صدای پیانو را از ابتدا بازسازی می کند. تکنیک‌های مختلف مدل‌سازی و نرم‌افزارهای پیشرفته رفتار فیزیکی ابزار آکوستیک را بازسازی می‌کنند، که در آن صدها عنصر با یکدیگر تعامل دارند.

در حالی که امروزه نمونه‌برداری محبوب‌ترین فناوری در پیانوهای دیجیتال است، به سختی پیانوی دیجیتالی را خواهید یافت که از نوعی مدل‌سازی در بالای نمونه‌های خود (مثلاً برای رزونانس سیم، رزونانس دمپر و غیره) برای بهبود بیشتر استفاده نکند. صدا و ایجاد صدای طبیعی تر. برخی از پیانوهای دیجیتالی نیز وجود دارند که از صدای پیانو کاملا مدل شده و بدون نمونه استفاده می کنند. به عنوان مثال، امروزه اکثر پیانوهای دیجیتال رده بالا رولند از مولد صدای SuperNATURAL Piano Modeling استفاده می کنند که فقط از مدل سازی فیزیکی برای تولید صدا استفاده می کند.

همچنین پلاگین های مختلف VST (فناوری استودیو مجازی) وجود دارد که صداها و افکت های مدل پیانو را ارائه می دهد. امروزه بحث‌های زیادی در مورد اینکه کدام فناوری صدای دقیق‌تر و طبیعی‌تری تولید می‌کند وجود دارد، اما اجازه دهید آن را به مقاله دیگری رها کنیم. من فقط می گویم که هر دو فناوری جوانب مثبت و منفی دارند. این در نهایت ترکیبی از هر دو است که بهترین نتایج را به همراه دارد.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: مقایسه کیبورد در برابر پیانو دیجیتال

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: مقایسه کیبورد در برابر پیانو دیجیتال

تفاوت بین پیانو دیجیتال و کیبورد به راحتی باعث سردرگمی می شود. در واقع، مردم اغلب از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند، بدون اینکه متوجه شوند که این دو ابزار متفاوت هستند که با اهداف متفاوتی در ذهن طراحی شده اند. در حالی که هر پیانوی دیجیتال را می توان یک کیبورد دیجیتال نامید، هر کیبوردی را نباید یک پیانو دیجیتال نامید. تفاوت اصلی این ابزارها در اهداف آنها نهفته است. بسته به نیاز و تجربه خود، احتمالا یکی را بر دیگری ترجیح می دهید.

پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال

پیانوهای دیجیتال در اشکال، اندازه ها و اشکال مختلف هستند، اما یک هدف اصلی آنها را متحد می کند. هدف یک پیانوی دیجیتال این است که حس و صدای یک پیانوی آکوستیک را تا حد امکان تقلید کند. اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که تمام پیانوهای دیجیتال دارای مجموعه کاملی از 88 کلید کاملاً وزن دار و اکشن چکشی هستند. در واقع، این واضح ترین وجه تمایز با صفحه کلید است که معمولاً تنها ۷۶ یا ۶۱ کلید غیر وزنی یا نیمه وزن دارند.یکی دیگر از جنبه های مهم صدا است. پیانوهای دیجیتال به ندرت بیش از 20 تا 30 زنگ داخلی دارند و اولویت اصلی آنها ارائه صدای طبیعی و ظریف یک پیانوی آکوستیک است. این امر با استفاده از نمونه‌های چندگانه با کیفیت بالا و همچنین فناوری‌های مدل‌سازی پیچیده که عناصر ارگانیک صدای پیانو را شبیه‌سازی می‌کند، مانند رزونانس سمپاتیک، رزونانس دمپر، افکت کلید آف و غیره به دست می‌آید.

پیانوهای دیجیتال سازهای ساده ای هستند که به عنوان جایگزینی برای همتایان آکوستیک خود طراحی شده اند. به طور کلی، صدها صدای داخلی، آهنگ، سبک همراهی و ویژگی های تعاملی را در یک پیانوی دیجیتال پیدا نخواهید کرد. با این حال، برخی از پیانوهای دیجیتال (مانند DGX-660 یاماها و PX-S3000 کاسیو) کیفیت های زیادی از کیبوردهای تنظیم کننده دارند، در حالی که همچنان پیانوهای دیجیتال کامل هستند.

کیبورد

کیبورد

کیبوردهای دیجیتال (معروف به الکترونیک) کمی متفاوت هستند. واضح ترین تفاوت آنها با پیانوهای دیجیتال این است که آنها سعی نمی کنند یک پیانو آکوستیک را تکرار کنند یا این تمرکز اصلی آنها نیست. همانند پیانوهای دیجیتال، انواع مختلفی از کیبوردهای الکترونیکی وجود دارد. صفحه کلیدهای تنظیم کننده قابل حمل، سینت سایزر، ایستگاه های کاری موسیقی، کنترلرهای MIDI و غیره وجود دارد. این روزها، دسته بندی یک صفحه کلید خاص می تواند دشوار باشد، زیرا آنها اغلب ویژگی هایی را با سایر انواع صفحه کلید به اشتراک می گذارند. همه این کیبوردها، به جز تنظیم کننده های قابل حمل، در درجه اول سازهای حرفه ای هستند که اغلب بیش از 1000 دلار قیمت دارند و برای اجراکنندگان زنده، آهنگسازان، تولیدکنندگان موسیقی و غیره طراحی شده اند.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: انواع پیانوهای دیجیتال

همانطور که قبلاً اشاره کردم، پیانوهای دیجیتال هدفشان این است که حس و صدای یک پیانوی آکوستیک را تا حد امکان بازتولید کنند. با این حال همه پیانوهای دیجیتال یکسان ساخته نمی شوند. پیانوهای دیجیتال انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز و بودجه خود، ممکن است یکی را بر دیگری ترجیح دهید. بیایید هر نوع را مرور کنیم و ویژگی های اصلی و سناریوهای استفاده آنها را تعریف کنیم.

پیانو قابل حمل

پیانو قابل حمل

پیانوهای دیجیتال قابل حمل با نام پیانوهای اسلب نیز شناخته می شوند و احتمالاً محبوب ترین نوع پیانو دیجیتال هستند. بزرگترین مزیت این سازها طراحی آنهاست. آنها پایه (پایه) ندارند و مانند صفحه کلیدهای قابل حمل، می توانند به راحتی جابجا شوند و در صورت عدم استفاده، آنها را در کمد بگذارید. تفاوت اصلی با کیبوردهای قابل حمل این است که پیانوهای دیجیتال قابل حمل مانند یک پیانو آکوستیک دارای طیف کاملی از 88 کلید اکشن چکشی هستند. این باعث می شود که آنها به طور قابل توجهی سنگین تر از صفحه کلیدهای غیر وزنی باشند، اگرچه هنوز هم بسیار سبک تر از صفحه کلیدهای آکوستیک هستند. کیفیت صدا نیز به دلیل نمونه‌های با کیفیت بالاتر، تعداد پلی‌فونی بالاتر و دامنه دینامیکی گسترده‌تر است. قیمت یکی از دلایل محبوبیت پیانوهای قابل حمل است.

به طور کلی، یک پیانوی دیجیتال کنسول با ویژگی‌های یکسان (اکشن، موتور صدا، و پلی‌فونی) حدود 20 تا 40 درصد گران‌تر از یک پیانوی قابل حمل خواهد بود. در عین حال، مهم است که به یاد داشته باشید که احتمالاً می خواهید یک پایه برای پیانوی قابل حمل خود بخرید، که بسته به طراحی می تواند برای شما هزینه داشته باشد.

پیانو کنسول

پیانو کنسول

پیانوهای دیجیتال کنسولی دومین نوع پیانو دیجیتال محبوب هستند. آنها از نظر عناصر اصلی مانند صدا، لمس و ظاهر به یک پیانوی آکوستیک نزدیکتر هستند. پیانوهای دیجیتالی کنسولی با همتایان قابل حمل خود متفاوت هستند زیرا دارای کابینتی به سبک مبلمان و 3 پدال هستند که شبیه حس و ظاهر یک پیانو آکوستیک است. چندین چیز (خوب و بد) از طراحی کنسول ناشی می شود.

 • اول از همه، شما فوراً یک ساز کامل دریافت می کنید که همه چیزهایی را که برای تجربه یک تجربه نوازندگی معتبر نیاز دارید، به همراه دارد.
 • شما نیازی به خرید پایه یا پدال جداگانه ندارید.
 • به لطف طراحی زیبا و آکوستیک مانند، یک پیانوی دیجیتال کنسول افزوده زیبایی به دکوراسیون منزل شما خواهد بود.

با این حال، در اینجا معایب اصلی پیانوهای کنسولی وجود دارد: اندازه و وزن.

وزن اکثر پیانوهای کنسول بین 70 تا 150 پوند است. و قرار است در یک مکان بمانند.بله، شما می توانید آنها را راحت تر از پیانوهای سنتی جابجا کنید، اما آنها به سادگی برای حمل زیاد طراحی نشده اند، بنابراین این را در نظر داشته باشید. قیمت پیانوهای دیجیتال کنسولی بسیار متفاوت است و از 700 تا 5000 دلار متغیر است. قیمت تا حد زیادی به شباهت پیانوی دیجیتال به یک پیانوی آکوستیک واقعی بستگی دارد. با افزایش قیمت، کیفیت اکشن، نمونه های صدا و سیستم بلندگو و همچنین سایر عناصری که تجربه بازی را معتبرتر می کنند، افزایش می یابد.

پیانو سبک عمودی

پیانو سبک عمودی

پیانوهای دیجیتال عمودی زیرمجموعه پیانوهای دیجیتال کنسولی هستند. آنها دارای کابینت های بزرگ و فانتزی هستند که تقریباً شبیه به یک پیانوی ایستاده است. این گرانترین نوع پیانو دیجیتال است (بدون احتساب گرندهای دیجیتال و هیبریدی). شما نه تنها طراحی یک پیانو آکوستیک، بلکه یک اکشن چکش پیچیده (اغلب با کلیدهای چوبی)، نمونه های فوق العاده دقیق و سیستم صوتی چند بلندگو را دریافت می کنید.

پیانوهای بزرگ دیجیتال

پیانوهای بزرگ دیجیتال

این کم‌مصرف‌ترین و گران‌ترین نوع پیانوی دیجیتال است. قیمت بسیاری از پیانوهای بزرگ دیجیتال از برندهای بزرگ (مانند یاماها، رولند و کاوای) بیشتر از یک پیانو ایستاده جدید است. درست مانند پیانوهای دیجیتالی با سبک عمودی، این پیانوها تجربه نواختن سازش ناپذیری را ارائه می دهند و صدایی بزرگ و قدرتمند را از طریق سیستم های بلندگوی پیشرفته خود ارائه می دهند. بدنه بزرگ یک پیانوی بزرگ به این ساز کمک می کند تا صدایی عمیق و طنین انداز را تولید کند که شبیه صدای یک پیانوی بزرگ واقعی است.

پیانو نوع تنظیم کننده

پیانو نوع تنظیم کننده

به طور رسمی، این یک نوع پیانوی دیجیتال نیست، اما من انتخاب کرده ام که آن را به عنوان یکی از آن ها در نظر بگیرم. به بیان ساده، پیانوی دیجیتال تنظیم کننده یک پیانوی دیجیتال (کنسول OR قابل حمل) با ویژگی هایی است که معمولاً در کیبوردهای تنظیم کننده یافت می شود. چیزی که آنها را متفاوت می کند این است که علاوه بر همه آن ویژگی های اضافی، هنوز هم نمونه های دقیق پیانو و 88 کلید اکشن چکشی دارند. برخلاف پیانوهای دیجیتال کلاسیک، این سازها با دنیای کاملی از صداها، ریتم‌ها، آهنگ‌ها، افکت‌ها و ویژگی‌های ضبط همراه هستند. در نتیجه، کنترل پنل‌های آن‌ها اغلب مملو از دکمه‌ها و صفحه‌ها و همچنین با نمایشگرهایی برای بهبود تجربه کاربر است. همه این ویژگی های اضافی این پیانوهای دیجیتال را به گزینه ای جذاب برای تولید موسیقی غیرحرفه ای، آهنگسازی و کاوش در طیف وسیعی از آلات موسیقی و سبک های موسیقی تبدیل می کند.

پیانوهای صحنه

پیانوهای صحنه

پیانوهای صحنه با در نظر گرفتن اجرای زنده طراحی شده اند. به‌جای اینکه شبیه یک پیانوی آکوستیک به نظر برسند، هدف آن‌ها این است که جایگزینی فشرده و مناسب برای اجرای موسیقی برای استفاده روی صحنه یا استودیو باشند. مانند پیانوهای دیجیتال، پیانوهای صحنه بر روی صداهای پیانو آکوستیک و پاسخ لمس واقعی تمرکز می کنند. با این اوصاف، معمولاً مجموعه خوبی از آهنگ‌های پیانوی الکتریک، ارگ‌ها و یک بخش مصنوعی ساده را خواهید یافت. پانل جلویی نیز بسیار ساده تر است و بر روی کنترل دستی تمرکز می کند که به شما امکان می دهد تغییرات سریع را در پرواز انجام دهید. در مورد کنترل‌ها، پیانوهای صحنه در شکل‌دهی صدا مهارت بیشتری دارند و جلوه‌های صوتی و پارامترهای مختلفی را ارائه می‌کنند که می‌توانید برای دریافت صدای ‘درست’ تنظیم کنید. واضح ترین تفاوت با پیانوهای دیجیتال کلاسیک این است که پیانوهای استیج معمولاً بلندگوهای داخلی ندارند. این به این دلیل است که آنها برای استفاده با یک تقویت کننده خارجی یا سیستم PA طراحی شده اند.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: انواع صفحه کلید را بشناسید

اکنون که انواع پیانوهای دیجیتال را شناختید، بیایید به سرعت به سراغ انواع صفحه کلید اصلی برویم.

کیبوردهای تنظیم کننده قابل حمل

کیبوردهای قابل حمل (معروف به تنظیم کننده های قابل حمل) چیزی است که بسیاری از مردم با پیانوهای دیجیتال اشتباه می گیرند. یک کیبورد قابل حمل معمولا اولین چیزی است که مبتدیان به عنوان اولین ساز خود برای یادگیری پیانو در نظر می گیرند. دلیل اصلی این امر مقرون به صرفه بودن کیبوردهای قابل حمل است. برای مبتدیانی که 100% متعهد به تسلط بر پیانو نیستند، این یک گزینه جذاب است زیرا قبل از اینکه شخص بداند آیا به پیانو می چسبد یا نه، خطری برای خرج کردن ندارد.

کیبوردهای تنظیم کننده قابل حمل

نقطه مقابل این است که شما نمی توانید به طور کامل بفهمید یا تجربه کنید که نواختن یک پیانوی واقعی چگونه است، زیرا صفحه کلیدهای قابل حمل به سختی سطح واقعی گرایی را از نظر صدا، اما به خصوص لمس، ارائه می دهند. یک کیبورد قابل حمل معمولی بین 100 تا 300 دلار قیمت دارد و دارای 76، 73 یا 61 کلید نیمه وزنی یا غیر وزنی است. برخلاف اکشن کاملاً وزن در پیانوهای دیجیتال، اکشن نیمه وزنی از چکش برای بازسازی حس یک پیانوی آکوستیک استفاده نمی‌کند. به جای آن از مکانیزم فنری استفاده می‌کند که به کلیدها مقاومت می‌دهد، اما همچنان سبک، غیر واقعی و به هیچ وجه قابل مقایسه با چیز واقعی نیست.

 • علاوه بر قیمت، صفحه کلیدهای قابل حمل چند مزیت دیگر نیز دارند.اول از همه، همانطور که از نام آنها می توان فهمید که قابل حمل هستند.
 • بیشتر این کیبوردها تنها 10 تا 15 پوند وزن دارند، بنابراین می توانید به راحتی آنها را به اطراف ببرید. می‌توانید آن‌ها را روی میز قرار دهید و در صورت عدم استفاده، آن‌ها را کنار بگذارید.
 • یکی دیگر از مزایای صفحه کلیدهای قابل حمل، تمام ویژگی ها و عملکردهای اضافی است که ارائه می دهند.
 • اکثر صفحه کلیدهای قابل حمل با صدها صدا، آهنگ، ریتم و سایر به اصطلاح زنگ و سوت بارگذاری می شوند.

در حالی که من کیفیت را به کمیت ترجیح می‌دهم و بسیاری از صداهای داخلی پلاستیکی و غیر واقعی به نظر می‌رسند، این ویژگی‌ها قطعاً برای کسانی که می‌خواهند سازها و سبک‌های مختلف را کشف کنند و با ویژگی‌های تعاملی سرگرم شوند، یک مزیت است. به همین دلیل است که صفحه کلیدهای قابل حمل یک انتخاب محبوب برای کودکان و افرادی است که سفر موسیقی خود را آغاز می کنند. همانطور که قبلاً گفتم، همه چیز به نیازهای شخصی شما و هدفی که امیدوارید به آن برسید برمی گردد.

اگر هدف شما نواختن پیانو و یادگیری تکنیک مناسب است، من کیبوردهای قابل حمل را توصیه نمی کنم، اما با دو استثنا:

 1. اگر بودجه بسیار محدودی دارید و نمی توانید یک پیانوی دیجیتال، حتی ابتدایی ترین آن را تهیه کنید. در این صورت تمرین روی کیبورد بهتر از تمرین نکردن است!
 2. اگر در مراحل اولیه یادگیری هستید و تمایلی به سرمایه گذاری این نوع پول در چیزی ندارید که مطمئن نیستید به آن پایبند باشید.

در این مورد، هنگامی که متعهد به یادگیری پیانو شدید، توصیه می کنم در اسرع وقت به یک پیانو دیجیتال ارتقا دهید.

صفحه کلید سینت سایزر (SYNTHESIZERS)

صفحه کلید سینت سایزر (SYNTHESIZERS)

سینت سایزر یک صفحه کلید الکترونیکی است که طیف گسترده ای از صداها را تولید یا کپی می کند و معمولاً در تولید موسیقی استفاده می شود. Synths به شما این امکان را می‌دهد که تقریباً هر نوع صدایی را که می‌توانید تصور کنید ایجاد کنید، از جمله صداهای آلات موسیقی، صداها، باد، انفجار، آژیر، ماشین و لیست می‌تواند برای همیشه ادامه داشته باشد. چه طور ممکنه؟

خوب، سینت سایزرها با مجموعه ای از شکل موج های اصلی و صداهای از پیش ضبط شده ارائه می شوند، که می توانید آنها را با هم ترکیب کنید، همچنین حمله صدا، حفظ، پوسیدگی و زمان انتشار را تغییر دهید، فیلترها و افکت ها را برای دریافت صدای دقیق مورد نیاز خود اضافه کنید.

تنظیم کننده کیبورد / ایستگاه‌های کاری

تنظیم کننده کیبورد / ایستگاه‌های کاری

تنظیم‌کننده‌ها عمدتاً برای نوازندگان حرفه‌ای و طیف گسترده‌ای از آهنگ‌های پشتیبان (الگوهای آکورد و ریتم) طراحی شده‌اند که با سبک، ریتم و سرعت هر آنچه که می‌نوازید مطابقت دارد. این به آهنگسازان و ترانه سراها اجازه می دهد تا بدون دعوت از نوازندگان برای نواختن همه سازها، به سرعت و به راحتی یک همراهی برای یک آهنگ ایجاد کنند. تنظیم‌کننده‌های پایین‌تر معمولاً «تنظیم‌کننده‌های قابل حمل» یا به سادگی «صفحه‌کلیدهای قابل حمل» نامیده می‌شوند.

ایستگاه‌های کاری موسیقی

ایستگاه‌های کاری موسیقی

ایستگاه کاری صفحه کلید مانند رایانه ای است که در یک صفحه کلید تعبیه شده است. ایستگاه‌های کاری طیف وسیعی از ابزارها را ترکیب می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند کارهای متنوعی از جمله سنتز صدا، ترتیب‌بندی، ضبط صدا، کار با جلوه‌های صوتی/فیلترها و غیره را انجام دهند. آنها معمولاً با صدها یا هزاران نمونه صدای درجه یک ارائه می شوند که می توانند با دستگیره ها و لغزنده هایی که به شما امکان می دهد پارامترهای مختلف صدا را در لحظه کنترل کنید سفارشی کنید.

کنترلرهای MIDI

کنترلرهای MIDI

کنترلر MIDI (معروف به صفحه کلید MIDI) دستگاهی است که داده های MIDI را تولید و به سایر دستگاه های الکترونیکی منتقل می کند که می تواند داده ها را تفسیر کند و می تواند صداها را تحریک کند یا پارامترهای صدا را بر اساس آن کنترل کند. یک کنترلر MIDI معمولی یک صفحه کلید به سبک پیانو است که به رایانه متصل می شود و داده های MIDI را از طریق پورت های USB یا MIDI به آن ارسال می کند. کنترلرهای MIDI نمی توانند هیچ صدایی را به تنهایی تولید کنند (هیچ موتور صوتی در داخل وجود ندارد). آنها فقط فشار کلید شما (سرعت، طول، فشار) و عناصر کنترلی مختلف (شستی، لغزنده، پد، و غیره) را ردیابی می کنند. سپس این داده ها به رایانه شما یا صفحه کلید موسیقی دیگری که صدای واقعی را تولید می کند ارسال می شود.

اکثر کنترلرهای MIDI دارای کلیدهای غیر وزنی هستند و برای تقلید حس یک پیانوی آکوستیک طراحی نشده اند. اکشن بدون وزن صداهای غیر پیانو مانند سینت ها، ارگ ها، پیانوهای الکتریک و غیره را تسهیل می کند. برخی از کنترلرهای MIDI نوازندگان پیانو مانند M-Audio Hammer 88 یا برتر Kawai VPC1 را هدف قرار می دهند که دارای صفحه کلید فوق العاده واقعی RM3II است که برای پخش صداهای پیانو ایده آل است. هر پیانوی دیجیتالی با پورت USB نوع B یا برخی از پورت های ورودی/خروجی MIDI می تواند به عنوان یک کنترلر MIDI عمل کند.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بهترین برند پیانو دیجیتال

اگر قصد خرید پیانو دیجیتال را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از برندهای زیر خرید کنید:

راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بهترین برند پیانو دیجیتال

 • Yamaha
 • Roland
 • Casio
 • Kawai
 • Korg
 • Nord
 • Dexibell

اینها غول های دنیای آلات موسیقی دیجیتال هستند. آنها مارک های معتبر و قابل اعتمادی هستند که بهترین فناوری را در صنعت ارائه می دهند که سایر مارک ها در حال حاضر نمی توانند ارائه دهند. خرید یک پیانوی دیجیتال از یکی از این 7 برند باعث می‌شود در زمان و دردسر برخورد با برندهای کمتر شناخته شده‌ای که کیفیت ساخت ضعیفی ارائه می‌دهند و صدا و حس غیرواقعی ارائه می‌دهند، صرفه‌جویی کنید.

امیدواریم از مقاله راهنمای خرید بهترین پیانو دیجیتال راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع: Pianodreamers

 

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا