رایااستور مگ

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟ این سوال جزء یکی از مهم ترین سوالاتی است که در خصوص باتری موبایل برای کاربران پیش می آید. با توجه به اینکه باتری یکی از اصلی ترین اجزای سخت افزاری گوشی است و عمر آن به ظرفیت و کیفیت آن بستگی دارد، شما باید از بهترین روش های نگهداری باتری موبایل استفاده کنید. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد اینکه باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد و مدت زمان شارژ گوشی، همچنین شارژ اولیه باتری موبایل برای شما توضیح دهیم.

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟

اینکه باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم و اینکه باتری موبایل تا چند درصد می تواند شارژ را در خود ذخیره داشته باشد؟ کاملا به ساختار باتری موبایل شما بستگی دارد. شما باید با در نظر گرفتن عمر مفید باتری موبایل خود به این سوالات پاسخ دهید. یکی از مهم ترین مواردی که در خرید گوشی دارای اهمیت می باشد، طول عمر و سلامت باتری موبایل می باشد. شما می توانید با انجام روشهایی به سلامت و کیفیت باتری موبایل خود پی ببرید.

باتری ها با توجه به عمر و کیفیتی که دارند و میزان ظرفیتی که از خود نشان می دهند، می توانند میزان مشخصی شارژ را در خود ذخیره داشته باشند. مدت زمان شارژ گوشی، یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند در عملکرد و کارایی باتری مبایل شما تاثیر داشته باشد. پس به شما توصیه می کنیم از بهترین روش برای شارژ باتری موبایل خود استفاده کنید و میزان شارژ اولیه باتری گوشی را در نظر داشته باشید.

اگر می خواهید گوشی شما میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد، می توانید از روش هایی برای افزایش عمر باتری موبایل خود استفاده کنید. اینکه گوشی شما چند ساعت به شارژ باشد، به تنهایی دارای اهمیت می باشد، پس از بهترین روش و مناسب ترین زمان برای شارژ کردن باتری گوشی خود استفاده کنید.سعی کنید موبایل خود را تا 100 درصد شارژ نکنید تا سلامت آن به مرور زمان بیشتر شود. شاید برای شما سوال باشد که چرا نباید باتری گوشی را 100 درصد شارژ کنیم؟ جواب این سوال می تواند تا حدودی عمر و ظرفیت باتری موبایل شما را افزایش دهد.

گوشی چند ساعت باید به شارژ باشد؟

بسیاری از افراد هستند که موبایل خود را به صورت شب تا صبح به شارژ متصل می کنند. کاری که می تواند به باتری موبایل شما پس از مدت زمان طولانی آسیب وارد کند. مدت زمان شارژ گوشی اهمیت زیادی دارد و همین موضوع می تواند تا مدتی سلامت و عمر باتری موبایل شما را  تضمین کند. اگر می خواهید از گوشی خود زمان بیشتری استفاده کنید و مصرف انرژی باتری را کاهش دهید بهتر است گوشی خود را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل نکنید.

کاربران گوشی های هوشمند فکر می کنند می توانند تا اخرین درصد شارژ باتری استفاده کنند و حتی از همان یک درصد باقی مانده شارژ برای کار کردن با گوشی استفاده می کنند. در حالی که این کار کاملا اشتباه است. اگر می خواهید، باتری موبایل شما ساعت بیشتری شارژ نگه دارد، باید از بهرین روشها برای شارژ کردن صحیح باتری موبایل استفاده کنید.

اگر می خواهید باتری گوشی شما چند ساعت بیشتر شارژ ذخیره داشته باشد، به شما پیشنهاد می کنیم، قبل از اینکه باتری گوشی به 20 درصد رسید آن را به شارژ بزنید و اجازه دهید تا 80 درصد شارژ نه 100 درصد. وقتی گوشی شما مدت زیادی به برق باشد، کیفیت باتری دچار آسیب می شود و عملکرد خود را از دست می دهد.

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟ سوالی که ذهن کاربران را تا حدودی به خود درگیر کرده است. کاربران فکر می کنند باتری موبایل زمانی می توانند شارژ بیشتری را در خود نگه دارد که مدت زمان بیشتری در شارژ باشد. در حالی که اصلا اینطور نیست. گوشی هر چه کمتر به شارژ باشد، درواقع عمر مفید تری خواهد داشت و شما بیشتر می توانید از آن استفاده کنید.

اگر می خواهید موبایل شما زمان بیشتری شارژ در خود نگه دارد، بهتر است از باتری را تا جایی که می توانید خنک نگه دارید. توجه داشته باشید که حرارت می تواند تا حدود زیادی باعث خالی شدن شارژ باتری شود. البته فراموش نکنید که هوای خیلی سرد هم باعث سریع خالی شدن باتری گوشی می شود.

راهکارهایی برای افزایش ذخیره سازی شارژ باتری موبایل

روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها، میزان شارژ بیشتری را در باتری گوشی خود ذخیره داشته باشید. یکی از مهم ترین این موارد این است ک از روش صحیح شارژ باتری موبایل استفاده کنیم. یعنی بهترین زمان را برای شارژ کردن گوشی انتخاب کنیم و اجازه دهیم باتری در حین اینکه شارژ می شود استراحت کند و از آن استفاده نکنیم.

دمای مناسبی را برای قرار دادن گوشی در آن انتخاب کنید. دمای محیط نه باید خیلی کم و نه باید خیلی زیاد باشد. چرا که در هر دو صورت می تواند باعث کاهش شارز باتری گوشی شود. باتری گوشی در محیط های معمولی میزان بیشتری شارژ نگه می دارد. وقتی موبایل خود را به شارژ وصل می کنید آن را به پشت روی یک سطح خنک قرار دهید تا باتری از گرما دور باشد.

هیچ وقت گوشی خود را به صورت شبانه روز به شارژ وصل نکنید. با توجه به اینکه گوشی ها هوشمند هستند و پس از تکمیل شدن شارژ قطع می شوند اما سعی کنید تا جایی که می توانید این کار را انجام ندهید. زمانی که گوشی را به شارژ وصل کرده ای از آن استفاده نکنید چرا که باعث داغ شدن گوشی می شود و همین موضوع می تواند یکی از دلایلی زود خالی شدن باتری موبایل شما شود.

اگر فکر می کنید میزان شارژ باتری گوشی شما به دلیل نرم افزارها و اپلیکیشن هایی است که روی گوشی شما  نصب شده است، بهتر است این برنامه های بدون استفاده را از موبایل خود حذف کنید. شما می توانید با استفاده از این روشها میزان شارژ بیشتری را ذخیره کنید. در آخر به شما پیشنهاد می کنیم از حالت ذخیره باتری موبایل و حالت پرواز برای گوشی خود استفاده کنید. با توجه به اینکه این موارد چیزی شبیه به خاموش بودن گوشی است، پس موبایل شما شارژ بیشتری را ذخیره خواهد داشت.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. من گوشیم تا 10 ساعت شارژ نگه میداره این طبیعیه یا نه و اینکه اگر زمان کمتری شارژ نگه داره واسه بیشتر کردن ذخیره باتری باید چکارهایی انجام بدیم و چیکار کنیم که باتری بیشتر شارژ نگه داره؟

  2. گوشی آیفون 10 سلامت باتری تا چند درصد باشه اوکیه و اگه چند بشه باید باتری رو عوش کنیم؟
    یه سوال دیگه این که باتری های سایت شما همشون ضمانت نامه و گارانتی دارن؟