آموزشرایااستور مگ

چگونه از مخاطبین گوشی اندروید نسخه پشتیبان بگیریم ؟

نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندروید : در ادامه سری مقالات آموزش اندروید امروز قصد داریم طریقه خروجی گرفتن از مخاطبین در تلفن های اندرویدی را به شما آموزش دهیم . نگران پاک شدن مخاطبین خود هستید ؟ تا انتهای مقاله نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین اندروید با رایااستور همراه باشید .

همه ما در لیست مخاطبین گوشی خود ، شماره هایی را داریم که برای ما بسیار اهمیت دارند و دوست نداریم آنها پاک شوند . آیا شما به دنبال راهی برای پشتیبان گیری از مخاطبین موبایل اندرویدی خود هستید ؟ ما در این مقاله به شما روش هایی را معرفی می کنیم که توسط آنها می توانید از لیست مخاطبین خود بکاپ بگیرید و از پاک شدن و فراموشی آنها جلوگیری کنید .

نکته : توجه داشته باشید برخی از مسیر ها ممکن است در دستگاه های اندرویدی مختلف متفاوت باشد اما تقریبا یکسان هستند .

بکاپ گرفتن از مخاطبین اندروید در حساب گوگل

بکاپ گرفتن از مخاطبین اندروید در حساب گوگل

پشتیبان گرفتن از لیست مخاطبین در حساب گوگل ، ساده ترین روش میباشد . از آنجا که گوگل صاحب اندروید است ، تمام قابلیت های گوگل و اندروید به خوبی با یکدیگر ادغام شده اند و بصورت کامل باهم سازگار هستند . یکی از مزیت هایی که سرویس گوگل دارد ، ذخیره سازی مخاطبین دستگاه اندرویدی میباشد . اگر تصمیم دارید از مخاطبین اندروید خود در سرویس ابری گوگل نسخه پشتیبان تهیه کنید باید بدانید از این پس تمام مخاطبین فعلی و جدید شما در این سرویس ذخیره می شوند . اگر مخاطبی به تلفن خود اضافه کنید آن مخاطب به سرویس ابری گوگل نیز اضافه می شود و در فایل بک آپ ذخیره می شود . پس اگر گوشی شما خراب شود و یا مخاطبین شما پاک شوند ، نباید هیچ نگران باشید چراکه مخاطبین شما در جای امنی قرار دارند . برای تهیه فایل پشتیبان در سرویس گوگل ، مسیر زیر را طی کنید :

 1. وارد برنامه تنظیمات شوید .
 2. وارد حساب ها (Accounts) شوید .
 3. روی گزینه Gmail یا حساب Google ضربه بزنید .
 4. وارد همگام سازی حساب شوید .
 5. مطمئن شوید مخاطبین روشن است .
 6. برنامه مخاطبین را در تلفن باز کنید .
 7. روی دکمه منو 3 خطی ضربه بزنید .
 8. تنظیمات را انتخاب کنید .
 9. وارد تنظیمات همگام سازی مخاطبین شوید .
 10. در زیر همگام سازی مخاطبین دستگاه ، مدیریت تنظیمات را انتخاب کنید .
 11. پشتیبان گیری و همگام سازی خودکار مخاطبین را فعال کنید .

پشتیبان گرفتن از مخاطبین از طریق کارت حافظه و فلش مموری

پشتیبان گرفتن از مخاطبین از طریق کارت حافظه و فلش مموری

اگر به هر دلیلی به فضای ابری اعتماد ندارید ، می توانید از ابزار های قدیمی و در دسترس استفاده کنید . بسیاری از کاربران دوست ندارند در فضای ابری از مخاطبین خود بکاپ بگیرند و اعتقاد دارند که همیشه در دسترس نیست و باید حتما از طریق اینترنت به شبکه متصل شد اما راه حل ساده تری نیز وجود دارد و آن هم خروجی گرفتن از مخاطبین در کارت حافظه و فلش مموری USB میباشد . برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید .

 1. برنامه مخاطبین را باز کنید .
 2. روی دکمه منو 3 خطی ضربه بزنید و وارد تنظیمات شوید .
 3. روی صادر کردن ضربه بزنید .
 4. مکان ذخیره سازی فایل پشتیبان مخاطبین را انتخاب کنید (کارت حافظه یا فلش مموری را انتخاب کنید ) .
 5. دستورالعمل ها را دنبال کنید و منتظر بمانید تا از مخاطبین گوشی اندروید شما بکاپ گرفته شود .

بکاپ گرفتن از مخاطبین در سیم کارت

بکاپ گرفتن از مخاطبین در سیم کارت

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید از لیست مخاطبین خود پشتیبان تهیه کنید ، ذخیره سازی مخاطبین در سیم کارت میباشد . البته این روش توصیه نمی شود چراکه اگر اسامی مخاطبین شما طولانی باشد ، اسم مخاطبین شما کامل وارد نمی شود و همچنین تنها می توانید تعداد محدودی از مخاطبین را وارد سیم کارت کنید . با این حال اگر تعداد مخاطبین شما کم است ، برای ذخیره مخاطبین در سیم کارت ، مراحل زیر را طی کنید :

 1. وارد برنامه مخاطبین شوید .
 2. دکمه منو 3 خطی را انتخاب کنید و وارد تنظیمات شوید .
 3. وارد کردن / صادر کردن را انتخاب کنید .
 4. روی صادر کردن ضربه بزنید .
 5. سیم کارت را انتخاب کنید و صادرات را فشار دهید .

پشتیبان گیری از مخاطبین توسط برنامه های شخص ثالث

پشتیبان گیری از مخاطبین توسط برنامه های شخص ثالث

برنامه های شخص ثالث زیادی وجود دارند که می توانید عملیات پشتیبان گیری از مخاطبین را برای شما انجام دهند . ما لینک دو مورد از بهترین برنامه ها برای بکاپ گرفتن از لیست مخاطبین گوشی اندروید را قرار می دهیم :

دانلود Titanium Backup

دانلود Easy Backup

جمع بندی

ما در این مقاله شما را با طریقه ذخیره کردن مخاطبین گوشی اندروید آشنا کردیم و به شما روش های پشتیبان گیری و بکاپ گرفتن از لیست مخاطبین را آموزش دادیم . توصیه ما به شما استفاده از فضای ابری میباشد که امنیت بیشتری دارد و خیلی سریع نیز می توانید مخاطبین خود را بازیابی کنید . اگر از مقاله بکاپ گرفتن از مخاطبین اندروید راضی بودید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا