آموزش

آموزش انتقال دادن برنامه ها به کارت حافظه SD در اندروید

طریقه انتقال دادن برنامه ها به کارت حافظه SD در اندروید : در ادامه سری مقالات آموزش اندروید ، امروز قصد داریم به شما روش انتقال برنامه ها با کارت حافظه خارجی در اندروید را آموزش دهیم . برای همین تا انتهای مقاله طریقه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید با رایااستور همراه باشید .

شما در این مقاله یاد می گیرید که چگونه اطلاعات و برنامه های اندرویدی خود را از گوشی به کارت حافظه SD منتقل کنید و فضای بسیار زیادی را آزاد کنید . بسیاری از شما از گوشی های اقتصادی استفاده می کنید که فضای زیادی ندارند و بعد از مدت کوتاهی ، حافظه تلفن شما پر می شود و شما برای نصب یک برنامه و یا بازی باید حتما فضا آزاد کنید . گاها آزاد کردن فضا با حذف کردن برنامه ها ، فایل ها و … صورت می گیرد . ولی امروز یاد میگیرید بدون اینکه برنامه خاصی را حذف کنید ، آنها را به حافظه خارجی SD منتقل کنید و فضای بسیار زیادی را آزاد کنید . برای آموزش انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید با رایااستور همراه باشید .

طریقه انتقال برنامه ها به کارت حافظه SD در اندروید

طریقه انتقال برنامه ها به کارت حافظه SD در اندروید

خوشبختانه عملیات انتقال برنامه ها به کارت حافظه بسیار ساده می باشد و به راحتی می توانید تمام برنامه هایی که از این قابلیت پشتیبانی کنند را به کارت حافظه منتقل کنید . در نظر داشته باشید که برخی از برنامه ها ، از انتقال به حافظه خارجی پشتیبانی نمی کنند .

چگونه برنامه ها را به کارت حافظه SD منتقل کنیم ؟

 • وارد تنظیمات شوید .
 • به بخش برنامه ها و اعلان بروید .
 • برنامه ای که قصد انتقال آن را دارید را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات آن شوید .
 • فضای ذخیره سازی را انتخاب کنید .
 • اگر برنامه مورد نظر شما از انتقال پشتیبانی کند ، گزینه ای مبنی بر تغییر مکان مشاهده می کنید که می توانید آن را روی کارت حافظه SD تنظیم کنید .

خوشبختانه این عمل برگشت پذیر میباشد و اگر زمانی تمایل داشته باشید که آن را به حافظه تلفن برگردانید ، می توانید از همین مسیر ، مکان برنامه را به حافظه داخلی تغییر دهید .

چگونه از کارت حافظه خارجی SD بعنوان حافظه داخلی استفاده کنید ؟

از کارت حافظه خارجی SD بعنوان حافظه داخلی استفاده کنید !

اگر به هر دلیلی استفاده از روش بالا برای شما ممکن نبود و یا برنامه هایی که قصد انتقال آن ها را داشتید ، مجوز انتقال ندادند ، یک راه دیگر وجود دارد که توسط آن می توانید برنامه ها را به کارت حافظه انتقال دهید . در حقیقت این کار بسیار راحت تر نیز میباشد . بدین صورت که به اندروید می گویید ، کارت حافظه را بعنوان حافظه داخلی شناسایی کنید و تمام امور را روی کارت حافظه خارجی SD ذخیره کند . با این کار دیگر نگران انتقال برنامه ها نخواهید بود . اما قرار دادن کارت حافظه بعنوان حافظه داخلی ، نکات منفی هم دارد . اول اینکه اگر کارت حافظه را به حافظه داخلی تبدیل کنید ، از کارت حافظه فقط می توانید بعنوان حافظه این تلفن خاص استفاده کنید و استفاده از کارت حافظه برای تلفن ها و یا وسایل دیگر ممکن نیست مگر اینکه کارت حافظه را قالب بندی کنید که در آن صورت تمام اطلاعات پاک می شوند و دوم اینکه اگر کارت حافظه در تلفن نباشد ، تلفن شما نمی تواند کار کند و وجود کارت حافظه ضروری میباشد ، در صورت نبودن کارت حافظه ، تلفن به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود . مورد دیگری که وجود دارد این است که کارت حافظه کند است و ممکن است عملکرد سیستم اندرویدی شما را کُند نماید . اگر قصد دارید کارت حافظه خارجی را بعنوان حافظه داخلی انتخاب نمایید به فکر خرید یک کارت حافظه سریع باشید . ما در ادامه به شما سریع ترین کارت های حافظه را معرفی خواهیم کرد .

چگونه برنامه ها را به کارت حافظه SD منتقل کنیم ؟

 • کارت حافظه MicroSD خود را درون گوشی اندروید قرار دهید .
 • وارد تنظیمات شوید .
 • فضای ذخیره سازی را انتخاب کنید .
 • روی کارت حافظه SD که وارد کرده اید ضربه بزنید .
 • دکمه منو را لمس کنید و گزینه تنظیمات ذخیره سازی را انتخاب کنید .
 • قالب را بعنوان داخلی انتخاب کنید .
 • پاک کردن و قالب بندی را فشار دهید .
 • تایید کنید .
 • داده های خود را هم اکنون منتقل کنید یا بعدا این کار را انجام دهید .
 • همه چیز تمام شده است .

پیشنهاد خرید بهترین کارت های حافظه


خرید کارت حافظه سامسونگ 128 گیگ
سامسونگ 128 گیگ
خرید کارت حافظه سن دیسک 64 گیگ
سن دیسک 64 گیگ
خرید کارت حافظه سن دیسک 32 گیگ
سن دیسک 32 گیگ
سامسونگ 64 گیگ
سامسونگ 64 گیگ
خرید کارت حافظه سن دیسک 128 گیگ
سن دیسک 128 گیگ
خرید کارت حافظه ای دیتا 64 گیگ
ای دیتا 64 گیگ

جمع بندی

ما در این مقاله به شما دو روش برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه معرفی کردیم و نحوه انجام هر مورد را نیز بیان کردیم . همچنین گفتیم که می توانید کارت حافظه را بعنوان حافظه داخلی انتخاب کنید ولی مضراتی نیز دارد . اگر به دنبال کارت حافظه سریع نیز می گردید ، از لیست بالا می توانید یک مورد را انتخاب کنید . امیدواریم از مقاله نحوه انتقال برنامه به حافظه SD در اندروید راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا