رایااستور مگ

فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ ادامه دارد!

به گزارش رایااستور، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اعلام کرد که واتساپ و اینستاگرام در حال حاضر به هیچ عنوان اجازه فعالیت در ایران را نخواهند داشت.

سیدمجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، در پاسخ به این سوال که بعد از اعتراضات اخیر استفاده از برخی پلتفرم‌های فضای مجازی با محدودیت‌هایی مواجه شد و مردم هم با مشکلاتی در فضای کسب و کار خود روبه‌رو شدند در نهایت چه زمانی این محدودیت‌ها برداشته خواهد شد، گفت: تا زمانی که واتساپ و اینستاگرام قواعد حاکمیتی کشور ما را نپذیرند، امکان فعالیت آن‌ها در کشور وجود ندارد.

این دو برنامه در همه کشورهای دنیا، قواعد حاکمیتی آن‌ها را برای رعایت اصول حاکم بر هر کشوری در حوزه‌های امنیتی، فرهنگی و سیاسی که شرط فعالیت آنان بوده را پذیرفتند و آن قواعد را اعمال می‌کنند به استثنای جمهوری اسلامی ایران. آنها در واقع حاکمیت ما را نقض می‌کنند و این موضوع با اصل استقلال کشور مغایرت دارد.

وی افزود: بنابراین هر زمانی که آنها ضوابط و قواعد ما را بپذیرند، می‌توانند به تشخیص مراجع مسئول اجازه فعالیت بگیرند. آنها قواعد سایر کشورها به جز جمهوری اسلامی را پذیرفتند و این یک نوع توهین به ملت ایران و نقض حاکمیت ما است. به هر جهت مسئولان این حوزه، این موضوع را مدیریت می‌کنند و از نظر ما واتساپ و اینستاگرام نقش برجسته و مهمی را در آشوب‌های اخیر بر عهده داشتند و به عنوان عامل اصلی، تهدید، تهییج، ساماندهی و هدایت جریان برانداز را دنبال می‌کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *