رایااستور مگآموزش

چرا باتری گوشی موبایل باد می کند ؟

همه ما در طول روزمرگی خود از لوازم بسیاری استفاده می کنیم اما به اکثر آن وسایل هیچ دلباختگی نداریم . از این بین ، گوشی موبایل تنها وسیله ای میباشد که اکثر افراد به آن وابسته هستند و برای گذارندن امورات خود به آن احتیاج دارند . شاید برای بسیاری از افراد دوری از تلفن همراه برای حتی چند ساعت ، بسیار سخت و  طاقت فرسا باشد . اما چه می شود که ما از گوشی خود نمی توانیم استفاده کنیم ؟ پاسخ به این سوال بسیار واضح میباشد ، خرابی گوشی یا خرابی قطعات گوشی موبایل میباشد . مهمترین قطعه جانبی برای گوشی موبایل ، باتری میباشد . یکی از مشکلات جدی و خطرناکی که ممکن است برای باتری موبایل شما بوجود آید ، بادکردن و ورم کردن باتری موبایل میباشد . در ادامه قصد داریم دلیل بادکردن باتری را باهم بررسی کنیم ، پس حتما با ما همراه باشید و تا انتها مطالعه بفرمایید .

باتری لیتیوم یونی چیست ؟

دلیل بادکردن باتری گوشی چیست

باتری هایی که امروزه در گوشی های هوشمند بکار رفته اند همگی از نوع لیتیوم یونی هستند . باتری های لیتیوم یونی بهترین نوع باتری هستند ولی بهترین باتری ها هم ، نقطه ضعف دارند و می توانند آسیب ببیند . از آنجا که عنصر لیتیوم بسیار واکنش گرا میباشد ، علاوه بر مزایایی که دارد می تواند معایب بسیاری هم داشته باشد . واکنش پذیری بالای باتری های لیتیوم باعث شده است تا اگر اصول و قواعد نگهداری از باتری از جانب کاربر رعایت نشود بتواند صدمات جدی به کاربر وارد کند .

آیا باتری گوشی متورم می شود ؟

آیا باتری گوشی ورم می کند ؟

بله . باتری گوشی می تواند ورم کند . اصلا یکی از معضلاتی که اکثر کاربران با آن رو به رو هستند ، مشکل بادکردن باتری گوشی میباشد . بسیاری از کاربران به دلیل عدم رعایت در نگهداری باتری ، باعث می شوند که باتری گوشی آنها ورم کند .

چرا باتری موبایل باد می کند ؟

چرا باتری گوشی موبایل باد می کند ؟

باد کردن باتری گوشی می تواند علت های مختلفی داشته باشد . مهمترین علت بادکردن باتری گوشی را می توان سهل انگاری کاربر در نگهداری از گوشی موبایل خود دانست . باتری گوشی بدون دلیل باد نمی کند مگر اینکه از آن محافظت نشود . در ادامه برای شما چند مورد از مهمترین دلایل اصلی بادکردگی باتری موبایل را بیان خواهیم کرد .

گرما

شاید بتوان گفت مهمترین دلیل بادکردن باتری گوشی ، گرما میباشد . هر چیزی یک دشمن دارد که برای سلامتی آن بسیار خطرناک میباشد . بزرگترین دشمن برای سلامت باتری های لیتیوم یونی ، گرما میباشد . گرما به تنهایی می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی باعث ورم باتری گوشی شما گردد .

استفاده بیش از حد از گوشی

علت دیگر بادکردن باتری گوشی ، استفاده بیش از اندازه از گوشی موبایل میباشد . همانطور که در قسمت قبل برای شما گفتیم ، بزرگترین و اصلی ترین دشمن باتری موبایل ، گرما میباشد . اکثر کاربران عادت دارند برای طولانی مدت با گوشی خود بازی می کنند و یا اینکه از اپلیکیشن ها و مرورگر گوشی خود زیاد استفاده میکنند . همین استفاده بیش از حد و داغ شدن گوشی باعث بادکردن باتری گوشی می شود .

رها کردن بیش از حد گوشی در شارژ

یکی از اشتباهات دیگری که دلیل بادکردن باتری گوشی می شود ، رها کردن بیش از حد گوشی در شارژ میباشد . گوشی های هوشمند امروزی وقتی که شارژ باتری تکمیل می شود عملیات دریافت شارژ را قطع می کنند ولی اگر بعد از تکمیل شدن شارژ ، گوشی همواره در شارژ برای مدت طولانی باقی بماند ، گوشی شما گرم می شود و طبق توضیحات بالا گرما بزرگترین دشمن برای باتری میباشد و از دلایل اصلی بادکردن باتری گوشی میباشد .

 

[newsletter_signup_form id=3]

 

علائم باد کردن باتری موبایل چیست ؟

علائم و نشانه های باد کردن باتری گوشی چیست ؟

نشانه های ورم باتری را می توان به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری مشاهده نمود . نشانه های نرم افزاری را می توان در عملکرد گوشی فهمید و نشانه های سخت افزاری را می توان در تغییر شکل باتری پیدا کرد .

نشانه های نرم افزاری بادکردن باتری گوشی چیست ؟

علائم نرم افزاری بادکردگی باتری گوشی را می توان در اختلالاتی که در عملکرد گوشی ایجاد می شود ، پیدا کرد  . اما این اختلالات چیست ؟

خالی شدن سریع شارژ باتری

در اکثر مواقع وقتی که باتری گوشی باد می کند ، باعث می شود که باتری دچار مشکل شود و نتواند شارژ را برای مدت طولانی نگه دارد . همین امر باعث خواهد شد تا شارژ باتری گوشی شما به سرعت کاهش پیدا کند .

شارژ نشدن باتری

شاید دیده باشید و یا شنیده باشید که باتری نمی تواند شارژ دریافت کند . دلیل اینکه باتری قادر به دریافت شارژ نیست ، می تواند ورم باتری گوشی باشد . زمانی که الکترود های باتری های لیتیوم یونی قادر به انتقال شارژ نیستند ، باعث ایجاد اختلال در عملکرد باتری می شود .

خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی

یکی دیگر از نشانه های اصلی بادکردن باتری گوشی ، خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی میباشد . اگر گوشی شماهم بطور ناگهانی خاموش و یا روشن شد این احتمال را بدهید که باتری شما باد کرده است .

البته نمی توان بطور یقین گفت که موارد ذکر شده دلایل 100% اصلی بادگردگی باتری موبایل هستند ولی اگر هریک از نشانه های ذکر شده را مشاهده نمودید حتما باتری گوشی خود را به یک متخصص نشان دهید .

نشانه های سخت افزاری بادکردن باتری گوشی چیست ؟

مهمترین نشانه سخت افزاری مربوط به ورم باتری گوشی ، تغییر شکل ظاهری  باتری گوشی میباشد . در گاهی اوقات ورم و برآمدگی باتری گوشی به راحتی با چشم قابل دیدن است به طوری که درب پشت گوشی و یا ال سی دی گوشی بلند می شود . ولی در بیشتر اوقات امکان بررسی چشمی وجود ندارد و برای اینکه از ورم باتری گوشی مطمئن شوید باید باتری را از گوشی جدا کنید و روی یک سطح صاف و شیشه ای بچرخانید اگر باتری برای مدتی چرخید یعنی باتری گوشی شما باد کرده است و اگر چرخش نداشت یعنی باتری شما سالم است .

آیا باطری بادکرده خطرناک است ؟

آیا باتری بادکرده خطرناک است ؟

سوالی که بسیاری از کاربران از ما میپرسند این است که ایا باطری بادکرده خطرناک است ؟ . در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله . خطرات باتری بادکرده باتری موبایل بسیار زیاد است . اگر باتری گوشی شما باد کرده باشد و شما به آن اهمیت ندهید ، می تواند منفجر شود . انفجار باتری گوشی بادکرده می تواند باعث آسیب رساندن جدی به شما گردد .

حتما در مورد بادکردگی باتری گوشی خود ، وسواس داشته باشید .

برای جلوگیری از باد کردن باتری گوشی چه کنیم ؟

جلوگیری از بادکردن و ورم باتری گوشی موبایل

برای جلوگیری از خرابی باتری گوشی بویژه بادکردن باتری موبایل باید از همین الان اقدام کنید . در ادامه روش های بسیار ساده ای به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از بادکردگی باتری موبایل خود جلوگیری کنید :

از شارژر اصلی استفاده کنید

هر شارژر دارای یک ولتاژ خروجی مشخص میباشد که انرژی را با همان شدت جریان وارد باتری گوشی می کند . از این رو هر باتری هم دارای یک شدت جریان ورودی مشخص میباشد . شارژر باید انرژی را طبق نیاز باتری به او تحویل بدهد . شارژر های تقلبی به دلیل استفاده مواد اولیه بی کیفیت نمی توانند انرژی را بصورت یکنواخت وارد گوشی کنند ، به همین دلیل باعث فشار به باتری و ایجاد گرمای مضاعف در باتری می شوند .

برای جلوگیری از بادکردن باتری حتما از شارژر اصلی استفاده کنید .

باتری گوشی را به اندازه شارژ کنید

برای اینکه همواره باتری شما سلامت باشد باید اصول صحیح شارژ کردن باتری را بدانید . با رعایت کردن اصول شارژ باتری علاوه بر اینکه باعث افزایش عمر باتری گوشی خود می شوید ، از ورم کردن باتری موبایل خود نیز جلوگیری خواهید کرد . مهمترین نکته در سلامت باتری گوشی ، شارژ به اندازه باتری میباشد . برای این منظور حتما باتری خود را تا 80% شارژ کنید ، شارژ بیش از 80% باتری ، باعث فشار به باتری گوشی شما خواهد شد .

از قرار دادن گوشی در مکان های گرم جلوگیری کنید

همانطور که چندبار در طول مقاله برای شما مطرح کردیم ، بزرگترین دشمن برای باتری موبایل ، گرما میباشد . حالا چه گرمایی که از طریق فعالیت گوشی تولید شود و چه گرمایی که از طریق محیط به باتری منتقل شود . با قرار ندادن باتری در محیط های گرم ، می توانید عمر باتری گوشی را افزایش دهید .

از بازی کردن بیش از اندازه با گوشی بپرهیزید

تا به این جای مقاله چندباری تذکر دادیم که گرما دشمن اصلی باتری موبایل میباشد . انجام بازی به مدت زیاد باعث ایجاد گرما در گوشی خواهد شد . اگر شما به داغ شدن گوشی خود اهمیت ندهید در آینده ای بسیار نزدیک باتری موبایل شما باد خواهد کرد . یکی از علت های اصلی بادکردن باتری گوشی همین بازی کردن بیش از اندازه میباشد . اگر می خواهید عمر باتری شما افزایش پیدا کند ، حتما در بازی کردن با گوشی احتیاط کنید و قبل از اینکه گوشی داغ شود ، بازی را قطع کنید .

اجازه ندهید گوشی برای طولانی مدت در شارژ بماند

اجازه ندهید گوشی موبایل برای طولانی مدت در شارژ بماند . گوشی های هوشمند به محض اینکه باتری کامل شارژ می شود ، عملیات دریافت شارژ را متوقف می کند و اجازه دریافت شارژ را نمی دهند . ولی اگر گوشی برای طولانی مدت در شارژ باشد ، به دلیل اتصالی که با شارژر دارد ، داغ می شود و خودتان می دانید که داغ شدن و گرما چقدر برای باتری خطرناک است .

 

خوب دوستان تا به اینجا با مفهوم و خطرات باد کردن باتری گوشی موبایل آشنا شدید و متوجه شدید که دلیل اصلی ورم باتری گوشی ، گرما میباشد . پس اگر نمی خواهید باتری شما باد کند ، اجازه ندهید باتری شما گرم شود .

رفع بادکردن باتری گوشی

زمانی که باتری گوشی بادکرد ، عملا باید به فکر خرید باتری گوشی جدیدی باشید . رفع بادکردن باتری برای مواقعی کاربرد دارد که هنوز حال باتری خیلی خراب نشده است . برای اینکه مشکلات مربوط به باتری موبایل شما رفع شوند ، پیشنهاد می کنیم که هر ماه باتری خود را کالیبره کنید . کالیبره کردن باتری گوشی ، علاوه بر اینکه از خرابی باتری جلوگیری می کند ، باعث می شود اگر باتری شما آسیب هم دیده باشد آن آسیب دیدگی تا حد زیادی رفع شود .

 

امیدواریم تا به اینجای مقاله مشکل شما بطور کامل برطرف شده باشد و باتری شما سلامت باشد و شما احتیاجی به تعویض باتری خود نداشته باشید . ولی اگر به هر دلیلی که قبلا نمی دانستید باعث کاهش عمر باتری گوشی خود شده اید و باتری شما خراب شده است حتما با ما همراه باشید .

باید به این نکته توجه کنید که باتری گوشی ، مهمترین قطعه جانبی برای موبایل شما میباشد . اگر باتری گوشی نتواند عملکرد صحیحی داشته باشد در حقیقت گوشی هوشمند نیز کارایی خوبی نخواهد داشت . بهتر است خیلی واضح تر برای شما بگوییم که یک گوشی هوشمند بدون داشتن یک باتری خوب ، بیشتر به یک اسباب بازی شیک میماند تا یک گوشی هوشمند . پس در خرید باتری موبایل بسیار محتاط باشید .

خرید باتری گوشی خود را حتما از فروشگاه های معتبر و با سابقه انجام دهید تا بتوانند در قبال خرید شما به شما خدمات دهند . اگر شما برای خرید باتری گوشی ، فروشگاه خاصی را نمی شناسید ما به شما فروشگاه آنلاین رایااستور را معرفی کنیم .

شما می توانید خرید باتری گوشی سامسونگ ، خرید باتری گوشی آیفون ، خرید باتری گوشی هواوی ، خرید باتری موبایل نوکیا ، خرید باتری گوشی ال جی ، خرید باتری گوشی htc ، خرید باتری گوشی شیائومی ، خرید باتری گوشی سونی و … خود را از رایااستور انجام دهید . حال بهتر است بدانید چرا ما به شما پیشهاد می کنیم که خرید باتری خود را از رایااستور انجام دهید :

  • تنها مرجع تخصصی فروش انواع باتری موبایل در کشور است
  • تمامی باتری‌ها 100% اورجینال هستند
  • تمامی باتری‌ها 120 روز گارانتی تعویض دارند
  • تمامی باتری‌ها 48 ساعت گارانتی بازگشت وجه دارند
  • مشاوره با کارشناسان رایااستور کاملا رایگان است
  • تمامی باتری‌ها شامل گارانتی قیمت هستند
  • تمامی باطری‌ها شامل گارانتی کیفیت هستند
  • تمامی باتری‌ها شامل گارانتی اصالت و سلامت هستند
  • و …

 

حتما برای یک بار هم شده از رایااستور خرید کنید ، حتما راضی خواهید بود و به دوستان خود هم حتما رایااستور را معرفی خواهید کرد .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا