آموزش اندروید

نحوه برگرداندن پیام‌های حذف شده در گوشی‌های اندروید

در ادامه می‌توانید روش‌های بازیابی پیام‌های حذف‌شده از تلفن‌های اندرویدی را مشاهده کنید.

تا حالا برای شما پیش آمده که اس‌ام‌اس‌های مهمی را ناخواسته از گوشی اندرویدی خود پاک کنید؟ یا اینکه بخواهید پیامی را که قبلاً پاک کرده‌اید دوباره برگردانید؟ دراین مقاله می‌خواهیم به‌شما آموزش دهیم که چگونه پیام‌های پاک شده در گوشی‌های اندرویدی را بازیابی کنید.

درنظر داشته باشید، پیام یا فایلی (عکس، فیلم، سند و…) که الان از گوشی شما پاک می‌شود، برای همیشه حذف نشده و برای مدتی در سیستم شما باقی می‌ماند و تلفن آن‌را بعنوان یک فایل غیرفعال علامت‌گذاری می‌کند. در ادامه درباره نحوه برگرداندن پیام‌های حذف‌شده از گوشی اندروید با شما صحبت می‌کنیم و به‌شما روش‌های مختلف برای بازیابی پیام‌ها را معرفی خواهیم کرد.

آیا اطلاعات و اس‌ام‌اس‌های حذف شده برای همیشه باقی می‌مانند؟

در پاسخ به این جواب، باید بگوییم خیر؛ داده‌هایی که از دستگاه شما حذف می‌شوند، برای همیشه در تلفن‌تان باقی نمی‌مانند و با دریافت اطلاعات جدید، آن‌ها به فراموشی سپرده می‌شوند. در حقیقت هرچه اطلاعات کمتری وارد دستگاه‌تان شود، احتمال بازیابی داده‌های حذف‌شده بیشتر است.

روش‌های بازگردانی پیام‌های حذف شده از گوشی اندروید

در ادامه به‌شما روش‌هایی را معرفی می‌کنیم که به‌کمک آن‌ها خواهید توانست پیام‌های پاک‌شده از تلفن اندروید خود را بازیابی کنید. البته باید توجه داشته باشید که باید استفاده از دستگاه‌تان را بعد از اینکه پیامی حذف شد به حداقل برسانید و اطلاعات جدیدی را وارد گوشی خود نکنید. درواقع هرچه اطلاعات بیشتری وارد دستگاه شده باشد، احتمال برگرداندن پیام‌ها سخت‌تر می‌شود.

بازیابی پیام‌ها از طریق اپراتور

برگرداندن اس‌ام‌اس پاک شده گوشی از طریق اپراتورها

اگر مدت زیادی است که پیامی از شما پاک شده و قصد دارید آن‌را بازیابی کنید، اپراتورها بهترین انتخاب هستند. تمامی اپراتورها، پیام‌های متنی و مکالمات صوتی شما را برای مدتی طولانی (تقریباً 6 ماه تا یکسال) در بانک اطلاعاتی خود ذخیره می‌کنند. البته برای دستیابی به این اطلاعات باید نامه قضایی داشته باشید.

دانلود برنامه ریکاوری پیام‌های حذف شده

اگر موفق نشدید از طریق اپراتورها، پیام‌های حذفی خود را بازگردانی کنید، می‌توانید از نرم‌افزارهایی که برای این منظور توسعه یافته‌اند استفاده کنید. برخی از برنامه‌های تولیدشده برای بازیافت اس‌ام‌اس‌ها رایگان هستند، درحالیکه برخی دیگر از برنامه نیاز به پرداخت دارند. چندمورد از بهترین برنامه‌های بازیابی پیام‌ها عبارتند از:

 • Android Data Recovery
 • Dr. Fone
 • Tenorshare UltData
 • FonePaw

برای کار بااین برنامه‌ها، کافیست نرم‌افزار موردنظر خود را روی سیستم رایانه‌ای نصب کنید و موبایل‌تان را به سیستم متصل کنید. سپس، می‌توانید یک اسکن کامل از دستگاه خود داشته باشید تا برنامه لیستی از فایل‌های حذف‌شده قابل بازیابی را به‌شما ارائه بدهد.

بازیابی پیام‌ها از طریق فایل پشتیبان

ریکاوری پیام‌های حذف شده با استفاده از فایل پشتیبان

توصیه می‌کنید، حتماً مدتی یکبار از دستگاه خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید. این کار باعث می‌شود اگر برای اطلاعات شما اتفاقی افتاد، خیلی سریع آن‌ها را بازیابی کنید. نرم‌افزارها و راه‌های زیادی برای پشتیبان‌گیری از پیام‌ها و فایل‌ها وجود دارد، اما مطمئن‌ترین آن‌ها فضاهای ابری گوگل، سامسونگ، شیائومی، هواوی و… میباشد.

بازیابی پیام‌های پاک شده از طریق گوگل درایو

سرویس گوگل‌درایو یک ابزار کاربردی است که می‌تواند کارهای بسیاری از جمله ذخیره اسناد، تصاویر، ویدئوها، پشتیبان‌گیری و… را انجام دهد. چنانچه قصد دارید از این سرویس برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید، مراحل زیر را طی نمایید:

 1. وارد تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید.
 2. روی گوگل درایو ضربه بزنید.
 3. تهیه پشتیبان را انتخاب کنید.
 4. مطمئن شوید که پشتیبان‌گیری گوگل درایو فعال است.
 5. از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

پشتیبان گیری و برگرداندن اس‌ام‌اس‌های پاک شده شیائومی توسط Mi Cloud

اگر از فضای ابری شیائومی برای ذخیره داده‌های خود استفاده می‌کنید، می‌توانید خیلی راحت از تمامی داده‌های تصویری، متنی، صوتی و… فایل پشتیبان تهیه کنید و در مواقع ضروری آن‌ها را بازیابی کنید. برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های خود، مراحل زیر را در فضای ابری شیائومی طی کنید:

 • وارد تنظیمات گوشی شیائومی خود شوید.
 • وارد صفحه حساب من (Mi Account) شوید.
 • در صفحه باز شده روی گزینه Mi Cloud، کلیک کنید.
 • به پایین صفحه اسکرول کنید و روی گزینه بکاپ کلیک کنید.
 • در صفحه باز شده، مطمئن شوید که گزینه Mi Cloud Backup فعال باشد.

برای بازیابی پیام‌های حذف‌شده از طریق فضای ابری شیائومی نیز، مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد تنظیمات گوشی شیائومی خود شوید.
 • وارد صفحه حساب من (Mi Account) شوید.
 • در صفحه باز شده روی گزینه Mi Cloud، کلیک کنید.
 • به پایین صفحه اسکرول کنید و روی گزینه Restore from Backup کلیک کنید.

دراین مرحله بایستی فایل پشتیبانی که قبلاً تهیه کرده‌اید را انتخاب کنید تا عملیات بازیابی شروع شود.

لازم است ذکر کنیم که عملیات بازگردانی پیام‌ها در تمامی گوشی‌های سامسونگ، شیائومی، هواوی، نوکیا، آنر و کلیه دستگاه‌های اندروید کاملاً مشابه مواردی است که در بالا ذکر کرده‌ایم.

چند توصیه مهم درباره حذف پیام‌ها

 • همیشه از اطلاعات دستگاه خود از جمله پیام‌هایتان فایل پشتیبان تهیه کنید.
 • اگر احیاناً فایل یا پیام مهمی از گوشی اندرویدی شما حذف شد، از ورود اطلاعات و پیام‌های جدید به دستگاه جلوگیری کنید.
 • توصیه می‌کنیم، فایل پشتیبان را در فضاهای ابر نگهداری کنید؛ چراکه امنیت بیشتری دارند.

جمع‌بندی

دراین مقاله تمام تلاش خودمان را کردیم تا به‌شما نحوه برگرداندن پیام‌های حذف‌شده در گوشی اندروید را آموزش دهیم. اگر بخواهیم همه چیز را خیلی خلاصه توضیح دهیم باید بگوییم همیشه از دستگاه خود بکآپ بگیرید، اگر فایلی حذف شده اجازه ورود فایل جدید را ندهید و خیلی سریع اقدام به بازیابی کنید و از فضاهای ابری برای ذخیره‌سازی استفاده نمایید.

سوالات متداول

آیا امکان بازیابی پیام‌های حذف شده وجود دارد؟

بله. اگر خیلی سریع نسبت‌به برگرداندن پیام‌های پاک شده اقدام کنید، می‌توانید اس‌ام‌اس‌های حذف‌شده خود را ریکاوری کنید.

بهترین روش برای برگرداندن پیام‌های حذف شده چیست؟

از بین تمام روش‌هایی که ذکر شد، بازیابی فایل پشتیبان بهترین روشی است که می‌توانید انتخاب کنید.

بهترین برنامه ریکاوری پیام‌های حذف شده کدام است؟

از بین تمام برنامه‌های معرفی‌شده، برنامه Android Data Recovery بهترین انتخاب است که می‌تواند درصد بیشتری از اطلاعات حذف‌شده را برگرداند.
منبع
androidauthority

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید