موبایل

باگ عجیب و غریبی در دوربین گوشی‌های پیکسل مشاهده شد

براساس گزارش منتشرشده، برنامه دوربین گوشی‌های پیکسل گوگل باگی دارد که می‌تواند بر تجربه عکاسی تأثیر منفی داشته باشد.

درحالیکه گوشی‌های پیکسل گوگل همواره به پردازش عالی تصاویر و ویژگی‌های مختلف عکاسی محاسباتی شهره دارند، اما اخیراً گزارشی توسط اندرویداتوریتی منتشرشده که خبر از یک باگ عجیب‌وغریب در دوربین گوشی‌های پیکسل 8، پیکسل 8 پرو و پیکسل 7 پرو می‌دهد.

این باگ را اندروید پلیس گزارش داده است؛ این رسانه در گزارش خود می‌گوید که نسخه 9.2.113.585804376.14 برنامه دوربین گوشی پیکسل باگ دارد؛ این باگ مربوط به منظره‌یاب و درحالت زوم 1 برابری است. در ادامه گزارش عنوان‌شده که منظره‌یاب دوربین پیکسل 8 پرو نمی‌تواند نوردهی را بصورت خودکار براساس ضربه‌زدن تنظیم کند.

منظور از تنظیم نوردهی با ضربه‌زدن، زمانیست که کاربر می‌خواهد نور نقطه‌ای را بصورت خودکار کم یا زیاد کند؛ مثلاً فرض کنید کاربر درحال عکاسی است و منطقه‌ای از تصویر تاریک است، کاربر با ضربه‌زدن روی آن قسمت، نور را بصورت خودکار تنظیم می‌کند و تصویر روشن‌تر می‌شود. همچنین اگر قسمتی از تصویر زیادی روشن باشد، با ضربه‌زدن روی آن می‌توان نور آن قسمت را بصورت خودکار کاهش داد و تصویر متعادل‌تری ثبت کرد.

حال مشخص‌شده که منظره‌یاب دوربین گوشی‌های پیکسل در حالت زوم 1 برابری فاقد این ویژگی مهم هستند و نمی‌توانند به‌خوبی کار کنند. البته این مشکل فقط مربوط به زوم 1 برابری است و در سایر حالت‌ها (مانند فوق‌عریض، 1.1 برابری، 2 برابری و 5 برابری) بدون مشکل کار می‌کند. البته این مشکل در هنگام عکاسی در حالت تصویر 16:9 با زوم 1 برابری نیز وجود ندارد.

درحالیکه گوگل تاکنون هیچ واکنشی نسبت‌به این موضوع نشان نداده است، امیدواریم که با انتشار یک آپدیت آن را برطرف سازد. آیا شما نیز با این مشکل روبه‌رو شده‌اید؟ لطفاً نظرتان را باما و سایر کاربران رایااستور در میان بگذارید.

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید