الجی سهم سامسونگ از تولید نمایشگرهای سری آیفون 15 اپل را کاهش می‌دهد

سال گذشته اپل به ال‌جی دیسپلی اعتماد کرد و از آن خواست تا پنل‌های اولد پیچیده و کم‌مصرف…

سال گذشته اپل به ال‌جی دیسپلی اعتماد کرد و از آن خواست تا پنل‌های اولد پیچیده و کم‌مصرف LTPO را برای آیفون 14 پرو مکس ارائه دهد. اما به‌دلیل برخی مشکلات در سه‌ماهه پایانی سال، الجی نتوانست نمایشگرها را سرموقع تحویل دهد و تنها توانست 10 میلیون پنل را عرضه کند که در نتیجه باعث شد آیفون 14 پرو مکس با تاخیر عرضه شود.

باوجود این شرایط اپل چون هیچ راهی جلوی خودش نمی‌دید، از سامسونگ خواست تا مشکل پنل‌های آن‌را حل کند. سامسونگ دیسپلی نیز به‌دلیل وجود شرایط اضطراری، پنل‌ها را با قیمت بالاتری شارژ کرد.

احتمالاً سامسونگ سهم بیشتری از زنجیره نمایشگر اپل را دارد

به‌گفته The Elec، ممکن‌است ال‌جی از مشکل سال گذشته درس گرفته باشد و از قبل ظرفیت نمایشگرهای LTPO OLED خود را افزایش داده باشد تا بتواند به‌اندازه کافی برای تلفن‌های آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس پنل ارائه دهد. اگر این اتفاق رخ بدهد، سهم سامسونگ دیسپلی از تولید پنل آیفون 15 پرو در سال جاری کاهش پیدا می‌کند. طبق آمار منتشر شده، %60 از کل فروش آیفون‌های 2022 به دو مدل آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس مربوط است.

اگر ال‌جی دیسپلی بتواند در زمان موردنظر تعداد پنل‌های مورد نیاز اپل برای سری آیفون 15 را تحویل دهد، می‌تواند به انحصار زنجیره تأمین سامسونگ برروی پنل‌های اولد اپل ضربه بزند. ازطرفی، سامسونگ پنل‌های نمایشگر را برای هرچهار مدل آیفون 15، از جمله نمایشگرهای کمتر پیشرفته LTPS با نرخ 60 هرتز آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، عرضه خواهد کرد.

به‌طور کلی، سامسونگ همچنان بازیگر اصلی زنجیره تأمین صفحه‌نمایش اپل در سال جاری خواهد بود بااین تفاوت که قدرت کلی آن نسبت‌به مدل‌های پریمیوم کاهش خواهد یافت.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید