اندروید 14 نسخه بتا 3 منتشر شد

تست بتای گوگل برای نسخه بعدی سیستم‌عامل ادامه دارد و طبق برنامه‌زمانبندی شده، پیش می‌رود. این شرکت…

تست بتای گوگل برای نسخه بعدی سیستم‌عامل ادامه دارد و طبق برنامه‌زمانبندی شده، پیش می‌رود. این شرکت امروز اندروید 14 بتا 3 را معرفی کرد که نشان‌دهنده پایداری این سیستم‌عامل جدید است. جی‌اس‌ام‌آرنا می‌گوید، APIهای توسعه‌دهنده و همه رفتارها اکنون نهایی شده‌اند و تا زمان عرضه در بازار، تغییری نخواهند داشت.

اندروید 14 بتا 3

این دقیقاً همان نقطه‌ای است که توسعه‌دهندگان برنامه‌های شخص‌ثالث تلاش می‌کنند تا ویژگی‌های جدید را در برنامه‌های خود ادغام کنند.

ویژگی‌های نسخه جدید اندروید

دراین نسخه، اندروید به‌طور پیش‌فرض از مقیاس‌بندی فونت تا %200 پشتیبانی می‌کند تا گزینه‌های دسترسی اضافی را برای کاربران کم‌بینا فراهم کند. در ورژن جدید، زمانیکه یک برنامه هریک از مجوزهای رسانه تصویری معرفی شده در اندروید 13 را درخواست می‌کند، کاربران می‌توانند دسترسی جزئی به کتابخانه رسانه خود را بدهند. همچنین به‌روزرسانی‌هایی برای کتابخانه‌های اصلی OpenJDK و تغییرات امنیتی در مورد اهداف برنامه وجود دارد.

اگر قبلاً در برنامه بتای اندروید ثبت‌نام کرده‌اید، بتا 3 را بعنوان یک به‌روزرسانی دریافت خواهید کرد. اگر نکرده‌اید، می‌توانید بایک دستگاه واجد شرایط ثبت‌نام کنید. پیکسل 7a به اولین نسخه اندروید 14 دسترسی دارد.

اندروید 14 بتا 3

در قدم بعدی، درماه جولای آخرین نسخه بتا و بعد از آن نسخه نهایی منتشر می‌شود. گوگل تاکنون درماه مشخصی نسخه جدید اندروید را منتشر نکرده است، اما اگر بخواهیم براساس برنامه گوگل درسال گذشته صحبت کنیم، احتمال عرضه اندروید 14 در ماه آگوست زیاد است.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید