پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 14 نسخه 1 منتشر شد

به گزارش رایااستور، گوگل اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 14 را منتشر کرد. ما همچنین شاهد طراحی لوگوی جدیدی هستیم که به نظر می‌رسد از وصله‌های ماموریت فضایی ناسا الهام گرفته شده است. اندروید 14 بر بهینه‌سازی پردازش پس‌زمینه برای اطمینان از مصرف بهینه منابع و بهبود عمر باتری تمرکز خواهد کرد.

پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 14

نسخه جدید سیستم عامل، با در نظر گرفتن تبلت‌ها و گوشی‌های تاشوها ساخته شده است. گوگل می‌گوید که اندروید 14 «بر اساس کار انجام شده در اندروید 12L و اندروید 13 برای پشتیبانی از تبلت‌ها و فاکتورهای شکل تاشو» ساخته شده است، به این معنی که ما می‌توانیم انتظار بهینه‌سازی‌های بیشتری را برای دستگاه‌هایی با صفحه‌نمایش بزرگتر داشته باشیم.

امنیت عامل مهمی در هر نسخه جدید اندروید محسوب می‌شود و نسخه 14 نصب/بارگذاری برنامه‌های قدیمی اندروید را که نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل را هدف قرار می‌دهند، مسدود می‌کند. اگر بخواهیم موضوع را بهتر بیان کنیم، اندروید 14 به شما اجازه نمی‌دهد برنامه‌هایی با targetSdkVersion پایین‌تر از سطح 23 که مربوط به اندروید 6 است را نصب کنید.

گوگل همچنین بسیاری از پیشرفت‌های امنیتی در سطح سیستم، از جمله گیرنده‌های زمان اجرا و بارگذاری کد پویا (فقط خواندنی) را برای جلوگیری از هرگونه امکان تزریق کد ارائه می‌کند. در اندروید 14 پشتیبانی از Credential Manager و Passkey نیز برای احراز هویت و مدیریت رمز عبور آسان‌تر است.

اندروید 14 با قابلیت دسترسی منظمی به نام مقیاس‌بندی فونت غیرخطی عرضه خواهد شد. کاربران می‌توانند فونت‌های سیستم را تا 200 درصد مقیاس کنند و سیستم‌عامل نیز مقیاس‌بندی خاصی را برای آیتم‌های متنی زیر منوی کوچک‌تر اعمال می‌کند. اندروید 14 همچنین گزینه‌های شخصی‌سازی جدیدی را ارائه می‌کند که بر اساس تلاش‌هایی که در طراحی Material You معرفی شده در اندروید 12 دیده می‌شود، ساخته می‌شود.

پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 14

پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 14 نسخه 2 قرار است در ماه مارس منتشر شود و گوگل به انتشار نسخه‌های توسعه‌دهنده جدید در هر ماه ادامه می‌دهد تا زمانی که می‌توانیم انتظار دومین نسخه پایدار اندروید 14 را داشته باشیم و بعد از آن نسخه آماده مصرف‌کننده در حدود ماه آگوست/سپتامبر عرضه خواهد شد.

پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 14

پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 14 نسخه 1 با پیکسل 7 پرو، پیکسل 7، پیکسل 6a، پیکسل 6 پرو، پیکسل 6، پیکسل 5a 5G، پیکسل 5 و پیکسل 4a 5G سازگار است. برای دانلود تصویر سیستم برای دستگاه خاص خود، می‌توانید به پورتال رسمی توسعه‌دهندگان اندروید مراجعه کنید.

جدیدترین اخبار تکنولوژی را در صفحه فناوری ما دنبال کنید.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید