اپل از فناوری 3 نانومتری TSMC برای مودم 5G خود استفاده می‌کند

گفته می‌شود اپل قصد دارد اولین مودم 5G خود را سال 2023 در سری آیفون‌های جدید خود قرار دهد و از انحصار کوالکام خارج شود. اخیراً شایعه شده که اپل از فناوری 3 نانومتری TSMC استفاده می‌کند و آیفون 15 آخرین سری است که از پردازنده‌های پایه کوالکام استفاده می‌کند.

Commercial Times به نقل از منابعی در زنجیره‌تامین اپل می‌گوید که تولید تا نیمه‌دوم سال 2023 آغاز نخواهد شد و تولید به‌تدریج در نیمه‌اول سال آینده افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد که سری آیفون 15 همچنان از مودم‌های 5G کوالکام استفاده می‌کند و شاید از جدیدترین اسنپدراگون X75 استفاده کند، این درحالی‌است که سری آیفون 16 به مودم 5G اپل مجهز می‌شود.

اسنپدراگون X75 مودم 5G

بااین‌حال، اپل در برنامه بلندمدت خود قصد دارد که اتصال سلولی، وای‌فای و بلوتوث را در یک پیشنهاد واحد ترکیب کند. در همین حال، اپل در حال کار بر روی ارائه یک مودم 5G با بهره‌وری انرژی بهبودیافته، اتصال محکم‌تر و مجموعه‌ای از عملکردهای بهتر برای ارتباطات ماهواره‌ای است.

اپل با توسعه مودم 5G خود، بیشتر روی سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه‌های خود تمرکز خواهد داشت. این کار باعث می‌شود که اپل، هم‌راستا با اهداف بلندمدت خود قرار بگیرد و کنترل بیشتری روی زنجیره تامین‌کنندگان خود داشته باشد و کمتر به فروشندگان خارجی اتکا کند.

احتمالاً برای نتیجه این تغییرات باید تا سال 2024 منتظر بمانیم. علاوه بر صرفه‌جوبی در مصرف انرژی، تعامل بهبود یافته‌تر با آیفون‌ها و مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، انتظار می‌رود مودم 5G اختصاصی اپل توجه ویژه‌ای به اتصالات ماهواره‌ای داشته باشد.

جدیدترین اخبار حوزه تکنولوژی را از صفحه فناوری ما دنبال کنید.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید