اپل حق ثبت اختراع دوربین دیگری را برای اپل واچ ثبت کرد

به گزارش رایااستور، در حالی که ثبت اختراعات در مورد لوازم الکترونیکی مصرفی چیزی را تضمین نمی‌کند، اما می‌توانند بینشی در مورد اولویت‌های تحقیق و توسعه ارائه دهند. اپل این هفته حق اختراع (US-11571048-B1) را برای مکانیزم آزادسازی بند در اپل واچ دریافت کرد که می‌تواند همراه با دوربین داخلی استفاده شود.

این به خودی خود بسیار جالب است، اما سومین پتنت مرتبط با دوربین اپل واچ است که در چند سال گذشته دیده‌ایم. از آنجایی که درخواست ثبت اختراع قبلی به سال 2019 باز می‌گردد، واضح است که مهندسان اپل مدتی است که مشغول کار بر روی دوربین‌های پوشیدنی هستند.

یک بند با دو بخش و یک بخش ‘لانه’ در بخش خلاصه و توضیحات پتنت توضیح داده شده است که اولین بار توسط Patently Apple مشاهده شد. ایده این بود که برداشتن ساعت از بند آسان و راحت باشد.

این کار ممکن است منجر به توسعه کاربردهایی برای اپل واچ شود که به مچ دست محدود نمی‌شود، مانند توانایی عکس گرفتن با دوربین داخلی دستگاه، همانطور که قبلاً بیان شد. گرفتن عکس در حالی که ساعت بدون بند پوشیده است در شکل 3 پتنت نشان داده شده است. شکل 4 میدان دید و سطح مقطع اپل واچ را با دوربینی رو به پایین نشان می‌دهد. به عبارت ساده‌تر، قسمت دوربین ساعت را می‌توان برداشت، نگه داشت و برای عکس گرفتن از آن استفاده کرد.

پتنت اپل

در واقع، همانطور که Patently اپل اشاره می‌کند، این اولین باری نیست که اپل ایده‌های مربوط به دوربین اپل واچ را به ثبت می‌رساند. اپل در سال گذشته پتنت دیگری برای «ساعت با دوربین» دریافت کرد. یکی از نمودارها تقریباً مشابه شکل 3 در بالا است و سناریویی را توصیف می‌کند که در آن یک دوربین در داخل تاج دیجیتال تعبیه شده است. از سال 2019، اپل دارای حق امتیازی برای دوربینی است که می‌تواند بچرخد و به انتهای یک بند متصل شود. شایان ذکر است که لوازم جانبی مشابه اپل واچ، مانند Wristcam، در حال حاضر وجود دارد.

مصرف کنندگان دلایل قابل قبولی برای استفاده از ساعت هوشمند مجهز به دوربین دارند. کاربران آیفون می‌توانند بیشتر اوقات تلفن‌هایشان را کنار بگذارند و حتی وقتی برای انجام کارهایی مانند دویدن، پیاده‌روی یا ورزش بیرون می‌روند، آن‌ها را در خانه بگذارند.

طرح دوربین اپل واچ

گرفتن یک عکس یا ضبط ویدیو بدون اینکه کسی در مورد آن بداند یک برنامه خطرناک محسوب می‌شود. علاوه بر محدودیت‌های اندازه و قدرت، ممکن است توضیح دهد که چرا تعداد کمی از مشاغل این خط تحقیق را دنبال کرده‌اند. عینک اصلی گوگل ثابت کرد که احتمال ضبط مخفیانه توسط شخص دیگری برای بسیاری از افراد قابل تحمل نیست. (با وجود این، گفته میشد که متا از برنامه‌ریزی برای یک ساعت هوشمند نه با یک بلکه دو دوربین صرف نظر کرده است.)

با این حال، شایان ذکر است که پتنت‌ها تضمینی برای یک محصول موفق نیستند. شرکت‌های صنعت فناوری اغلب برای ایده‌های خود از قبل ثبت اختراع می‌کنند. این امکان وجود دارد که اپل در نظر داشته باشد که یک دوربین را در اپل واچ قرار دهد و در نهایت از تصمیم خود منصرف شود. به همین ترتیب، دوربین‌ها می‌توانند در نسخه بعدی اپل واچ گنجانده شوند. دوربین‌های پوشیدنی چیزی است که شرکت‌های فناوری در حال بررسی آن هستند، بنابراین حدس زدن در مورد اینکه چه معنایی برای آینده ساعت‌های هوشمند می‌تواند داشته باشد، جالب است.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید