درحال حاضر %81 از تلفن‌های آیفون روی نسخه جدید iOS 16 اجرا می‌شوند

بنابراین اصلاً جای تعجب ندارد اگر بگوییم %81 تلفن‌های آیفون از نسخه جدید iOS 16 که در ماه سپتامبر معرفی شد، استفاده می‌کنند. اگر بازه…

همیشه اپل سریع‌تر نسخه جدید iOS را نسبت‌به اندروید منتشر کرده و اونم به‌این دلیل است که اندروید سطوح مختلفی از پوسته‌های سازنده دارد که باید با نسخه جدید تطبیق داده شوند. iOS همچنین این امکان را به اپل می‌دهد که بتواند هم سخت‌افزار و هم نرم‌افزار را باهم بسازد.

بنابراین اصلاً جای تعجب ندارد اگر بگوییم %81 تلفن‌های آیفون از نسخه جدید iOS 16 که در ماه سپتامبر معرفی شد، استفاده می‌کنند. اگر بازه تلفن‌های آیفون را به تلفن‌هایی که درسال جاری عرضه شده‌اند محدود کنیم، این رقم به %90 خواهد رسید.

ازاین بین %13 از تمام آیفون‌ها (و %8 از آیفون‌هایی که در 4سال گذشته منتشر شده‌اند) با iOS 15 اجرا می‌شوند و بقیه مدل‌ها نیز از نسخه‌های قبلی بوت می‌کنند.

دربخش تبلت‌ها نیز، %71 از تمام آپیدها از نسخه iPadOS 16 استفاده می‌کنند و %20 روی iPadOS 15 اجرا می‌شوند. برای آیپدهای عرضه شده در چهارسال گذشته نیز، iPadOS 16 سهم %76 را به‌خود اختصاص داده است درحالیکه %18 از آنها هنوز با iPadOS 15 اجرا می‌شوند.

برای مقایسه، گوگل درماه آوریل آمار استفاده از نسخه جدید اندروید 13 را منتشر کرد و مشخص شد که تنها %12 از کل دستگاه‌ها از اندروید 13 استفاده می‌کنند.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید