گوگل ویژگی Matter رو برای دستگاه‌های خانگی Nest و اندروید فعال می‌کنه!

به گزارش رایااستور، گوگل بطور رسمی پشتیبانی Matter رو برای گوگل نست و دستگاه‌های اندرویدی راه‌اندازی کرد. Matter یه پلتفرم جدید خانه هوشمند یکپارچه هست که به همکاری بین اکوسیستم‌ها کمک می‌کنه و به پلتفرم اجازه میده که از دستگاه ناسازگار پشتیبانی کنه.

گوگل پشتیبانی از پلتفرم Matter رو برای Nest Hub، Nest Audio، Nest Mini، Google Home، Nest Wi-Fi Pro، Nest Hub Max و Google Home Mini ارائه کرده. این یعنی اگه شما یکی از این وسایل رو داشته باشید، Matter بعنوان پلی بین اینترنت و سایر دستگاه‌های سازگار با Thread خانه شما عمل می‌کنه.

گوگل تایید کرده که دستگاه‌های نِست بشتری از جمله Nest Thermostat 2020 و Nest Wi-Fi غیر پرو توی سال 2023 به‌روزرسانی میشن. تلفن‌های اندروید هم از دستگاه‌های Matter پشتیبانی می‌کنن و با Fast Pair ادغام میشن تا به سرعت دستگاه جدید رو به اون اضافه کنن. گوگل برای اوایل سال آینده پشتیبانی Matter رو به نسخه iOS برنامه Google Home میبره. با این ویژگی جدید وقتی دستگاهی توی شبکه خانگی قرار می‌گیره، هر برنامه سازگار با Matter میتونه اون رو کنترل کنه.

Matter برای ارتباط با دستگاه‌های خانه هوشمند از وای‌فای و پروتکل Thread استفاده میکنه تا خود دستگاه‌های خانه هوشمند بتونن به گره‌هایی در شبکه مش در خانه تبدیل بشن. به این ترتیب، دستورات به دستگاه‌های خانه هوشمند نیازی به بازگشت به یک سیستم مبتنی بر ابر، کاهش وابستگی به سرویس‌های ابری و کاهش تاخیر بین دستور و واکنش ندارن.

علیرغم هر مارکی که روتر شما داشته باشه، نسخه Thread 1.3.0 عملکرد اون رو در بین برندها استاندارد میکنه، بنابراین شبکه‌های Thread متعدد در حال اجرایی توی خونه خودتون نخواهید داشت.

آمازون تایید کرده که 30 دستگاه Echo خودش با Matter و Thread سازگاری دارن و اپل هم قبلاً پشتیبانی از Matter و Thread رو در هوم‌پد مینی (نسل دوم) و Apple TV 4K (نسل دوم) ارائه کرده.

خبرهای بیشتری بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید