با امکانات جدید فتوشاپ 22.4.1 بیشتر آشنا شوید

Adobe بطور مرتب فتوشاپ را به روز می کند تا ویژگی های جدید را به آن اضافه کند و اشکالات گزارش شده توسط کاربران را رفع کند . به تازگی ، فتوشاپ را به نسخه 22.4.1 ارتقاء داده است و برخی موارد جالب را به ارمغان آورده است . پس از انتشار آخرین به روزرسانی در ماه مه 2021 (اردیبهشت – خرداد) ، ادوبه چند تغییر جدید را اعمال کرده است . در ادامه رایااستور همراه باشید .

اگر فردی هستید که هزینه Adobe Creative Cloud را پرداخت می کنید و برنامه‌های شما بطور مرتب به روز می شوند ، حتما در هنگام کار با فتوشاپ به موارد جدیدی برخوردار داشته اید . در اینجا ما همه تغییرات و ویژگی های جدیدی را که فتوشاپ 22.4.1 به ارمغان آورده است را بررسی می کنیم .

ویژگی های جدید فتوشاپ 22.4.1 چه هستند ؟ (مه 2021)

به روزرسانی اخیر فتوشاپ ، علاوه بر پیشرفت‌های جزئی ، دو ویژگی جدید را به فتوشاپ اضافه کرده است . در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم این ویژگی ها چه هستند ؟

ذخیره کپی (Save a Copy)

به روزرسانی جدید فتوشاپ - ذخیره کپی (Save a Copy)

احتمالا با گزینه های Save و Save As در منوی کشویی File بسیار آشنا هستید . از آنها برای ذخیره فایل‌های تصویری ویرایش شده خود در فتوشاپ استفاده می کنید ؛ اکنون ، گزینه جدیدی به نام Save a Copy را مشاهده خواهید کرد . قبلا ، وقتی از گزینه Save As استفاده می کردید باید نام آن را بصورت دستی تغییر می دادید تا از بازنویسی فایل اصلی ، جلوگیری شود . همچنین باید فرمت آن را از PSD به JPEG یا PNG تغییر دهید . گزینه جدید Save a Copy این روند را بسیار سریعتر می کند زیرا بطور خودکار نام فایل را برای شما تغییر می دهد و یک فرمت تصویر محبوب را انتخاب می کند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزینه Save را بزنید و کار تمام است . با اضافه شدن گزینه جدید ، گزینه Save As در حال حاضر فقط فرمت‌های فایل را نشان می دهد مانند TIFF ، PSD و … ؛ بنابراین اگر نمی توانید فرمت مورد نظر خود را پیدا کنید ، باید از گزینه Save a Copy استفاده کنید .

بهبود فیلترهای عصبی

بهبود فیلترهای عصبی

همه پروژه‌ها نیاز به فیلتر عصبی ندارند ، اما اگر فردی هستید که از این ویژگی بطور مکرر استفاده می کنید ، اکنون دست شما بازتر است و راه‌های بیشتری برای تعامل با آن در اختیار شماست . Adobe منوی فیلتر عصبی را دوباره طراحی کرده است و اکنون همه فیلترها را در یک صفحه نمایش می دهد . علاوه بر این ، منوی لیست انتظار جدیدی را خواهید دید که تمام فیلترهایی را نشان می دهد که Adobe قصد دارد در به روزرسانی بعدی ، اضافه کند .

پیشرفت‌های دیگر

Adobe در حال بهبود سازگاری با فتوشاپ 22.4.1 است . این نرم افزار اکنون می تواند بطور طبیعی در دستگاه‌های 64 بیتی ARM با ویندوز 10 اجرا شود . با این حال ، برای شروع به سیستمی با حداقل 8 گیگابایت حافظه رم و 4 گیگابایت حافظه گرافیکی نیاز دارید .

به روزرسانی فتوشاپ 22.4.2 – ژوئن 2021

به روزرسانی ژوئن 2021 فتوشاپ ، تنها یک تغییر در نسخه 22.4.1 ایجاد می کند . بسیاری از کاربران قدیمی فتوشاپ از ویژگی Save a Copy راضی نبودند ، بنابراین در به روزرسانی فتوشاپ 22.4.2 ، Adobe این امکان را به شما می دهد تا از طریق پنل Preferences به گزینه‌های قدیمی ذخیره (Save As) برگردید .

به روزرسانی فتوشاپ 22.4.2 - ژوئن 2021

برای برگشتن به تنظیمات ذخیره قدیمی خود ، از نوار منو مسیر Edit / Preferences/General به گزینه File Handling برسید و آن را انتخاب کنید . در اینجا می توانید در کادر کنار Enable legacy ، گزینه Save As را علامت بزنید تا همه فرمت‌های اصلی فایل در زیر گزینه Save As نمایش داده شوند . شما همچنین می توانید در زمان ذخیره تصویر بعنوان کپی ، فتوشاپ را از افزودن کلمه “کپی” به نام فایل ها منع کنید ؛ با این حال اگر به حالت ذخیره قدیمی “Save As” برگردید ، این مورد بطور خودکار فعال می شود .

به‌روزرسانی فتوشاپ 22.4.3 (ژانویه 2021)

Adobe هیچ ویژگی جدیدی با جدیدترین نسخه فتوشاپ 22.4.3 اضافه نکرده است . با این حال ، Adobe برخی تغییرات را برای بهبود نحوه تشخیص نرم افزارهای خود از کارت‌های گرافیک AMD انجام داده است . این عمل ، امکان پشتیبانی از شتاب سخت افزاری را برای طیف وسیع‌تری از پردازنده‌های گرافیکی AMD فراهم می کند . علاوه بر این ، این به روزرسانی همچنین موارد گزارش شده توسط کاربران را حل می کند ، مانند عدم دسترسی به گزینه‌های مختلف فیلتر با استفاده از پروتکل دسکتاپ از راه دور .

فتوشاپ را به روز نگه دارید تا از تمام ویژگی‌های جدید لذت ببرید

اگر فتوشاپ را به روز نگه ندارید ، ویژگی های جدید بسیاری را از دست می دهید . برای به‌روز نگه داشتن فتوشاپ تنها باید 1 تا 2 دقیقه زمان بگذارید ، سپس می توانید از تمام پیشرفت ها و رفع اشکال ها استفاده کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید