رایااستور مگ

گذاشتن باتری گوشی در فریزر

گذاشتن باتری گوشی در فریزر: برای افزایش سلامت باتری و رفع  آسیب دیدگی باتری، حتما برایتان سوال شده که، اگر باتری گوشی را در فریزر بگذاریم چه میشود؟ ما در ادامه این موضوع را در 7 دقیقه به صورت کامل برایتان توضیح داده ایم.

حتما شما هم با این مورد روبه رو شده اید که برای اینکه بتوانید عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید، آن را درون فریزر قرار دهید. از نظر بسیاری از کاربران این راهی برای احیای باتری موبایل می باشد. با توجه به اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری در ظرفیت های متنوعی وارد بازار می شوند و پس از مدتی ممکن است طول عمر و سلامت خود را از دست بدهند، شما می توانید از ساده ترین روش ها برای زنده کردن باتری و استفاده دوباره از آن، استفاده کنید.

افراد زیادی هستند که تصور می کنند، سرد کردن باتری و شوک وارد کردن به آن می تواند در طولانی مدت منجر به کاهش میزان مصرف انرژی باتری موبایل شود. به همین دلیل از گذاشتن باتری گوشی در فریزر استفاده می کنند. ما در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد گذاشتن باتری گوشی در فریزر برای شما توضیح دهیم و به شما بگوییم که آیا این راهکار، درست است یا اشتباه؟!

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

در برخی از موارد شوک وارد کردن به گوشی می تواند به مرور زمان منجر به افزایش سلامت باتری شود و شما می توانید زمان بیشتری از گوشی خود استفاده کنید بدون اینکه شارژ آن در کوتاه مدت تمام شود. احیا کردن و زنده کردن باتری موبایل روش های زیادی دارد که در این مقاله می خواهیم در مورد گذاشتن باتری گوشی در فریزر برای شما عزیزان توضیح دهیم.

روشی که برای شما در ادامه توضیح خواهیم داد، همان قوی کردن و تقویت باتری های زنده و باتری های به خواب رفته می باشد. شما می توانید با ساده ترین روش که نمونه ای از آن قرار دادن باتری در یخچال می باشد، باتری گوشی خود را برای بار دیگر تقویت کنید. در نظر داشته باشید که احیای باتری موبایل برای تمامی گوشی های به خواب رفته امکان پذیر نمی باشد و این دلیل بر روش و راهکارهای اشتباه نیست.

آیا گذاشتن باتری گوشی در فریزر کار درستی است؟

همان طور که می دانید باتری ها دارای جنس مختلف هستند و از مواد مختلفی در تولید و ساخت آن ها استفاده شده است به همین دلیل قرار دادن باتری در یخچال برای همه مدل های باتری پاسخ گو نخواهد بود و شما نمی توانید برای همه باتری ها اینکار را انجام دهید و حتی ممکن است به باتری آسیب جدی وارد کنید و پس از آن مجبور شوید به صورت کلی باتری را تعویض کنید و یک باتری جدید خریداری کنید.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده کاربران به فکر این باشند تا باتری موبایل خود را درون فریزر قرار دهند، این است که با سرد شدن آن، خالی شدن باتری دیرتر صورت می گیرد و باتری در دمای گرم تر زود خالی می شود. از لحاظ شیمیایی اگر بخواهیم این موضوع را بررسی کنیم، کاملا منطقی به نظر می رسد. البته توجه داشته باشید که این کار خیلی هم درست نیست و فقط در برخی از موارد جواب می دهد.

اگر گوشی را در فریزر بگذاریم چه میشود؟

اگر می خواهید مدت زمان بیشتری از باتری گوشی خود استفاده کنید و می خواهید کیفیت باتری را افزایش دهید و بدون مشکل از آن استفاده کنید، بهتر است از روش هایی برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری استفاده کنید. انجام این روش ها می تواند به مرور زمان باعث شود تا عمر باتری موبایل شما بیشتر شود و عملکرد آن بهبود پیدا کند. به صورت کلی باید توجه داشته باشید که باتری ها در دمای خیلی بالا و در دمای خیلی پایین دچار مشکل می شوند و نمی توانند به خوبی کار کنند.

زمانی که شما باتری گوشی خود را درون فریزر قرار می دهید، درواقع به آن یک شوک وارد کرده اید و دو احتمال وجود دارد، اگر خیلی خوش شانس باشید با اینکار می وانید باتری مرده خود را دوباره احیا کنید و دیگر نیازی به تعمیر باتری خراب گوشی نخواهد بود و اگر شانس شما را یاری نکند، باید از برای طول عمر باتری موبایل از روش هایی دیگر استفاده کنید.

روش هایی برای افزایش طول عمر باتری موبایل

اگر شما هم جزء افرادی هستید که استفاده زیادی از گوشی دارید و در طول روز مدت زمان زیادی را از آن استفاده می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم از بهترین روش های نگهداری از باتری موبایل استفاده کنید. این روش ها به شما کمک خواهد کرد برای اینکه عمر مفید و سلامت باتری موبایل خود را به مرور زمان افزایش دهید. در ادامه در مورد روش هایی برای شما توضیح خواهیم داد که می توانید از طریق آن سلامت باتری گوشی خود را افزایش دهید.

افزایش طول عمر باتری موبایل:

  • غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری و مخرب
  • قرار دادن گوشی در حالت ذخیره باتری
  • از شارژ طولانی مدت استفاده نکنید
  • باتری موبایل خود را در صورت نیاز تعویض کنید

غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری و مخرب

یکی از مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، نصب و وجود نرم افزارهایی است که هیچ استفاده ای در گوشی ما ندارند و ما فقط و فقط جهت خالی نبودن گوشی خود آن ها رانصب کرده ایم. باید توجه داشته باشید که بسیاری از این برنامه ها می توانند به مرور زمان از شارژ باتری گوشی شما کم کنند.

قرار دادن گوشی در حالت ذخیره باتری

یکی دیگر از مواردی که می تواند روی میزان ذخیره سازی شارژ باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، قرار دادن گوشی در حالت ذخیره می باشد. با اینکار شما می توانید تمام قابلیت های اصلی موبایل خود را غیر فعال کنید و در این صورت هیچ یک از برنامه های پر مصرف گوشی شما نمی توانند فعالیتی داشته باشند و اجازه می دهند تا باتری هرچه سریع تر شارژ شود. این حالت مانند خاموش بودن باتری است که اهمیت بسیار زیادی در ذخیره سازی باتری دارد.

از شارژ طولانی مدت استفاده نکنید

سعی کنید در صورت نیاز موبایل خود را به شارژ بزنید. برخی از افراد اجازه می دهند تا باتری گوشی آن ها کاملا خالی شود و در نهایت آن را به شارژ وصل کنند. این یک اشتباه بزرگ است که شما می توانید انجام دهید. وقتی شما اجازه می دهید باتری گوشی کاملا خالی شود، یعنی کمک می کنید تا ظرفیت آن کم شود. به همین دلیل زمانی موبایل خود را به شارژ بزنید که به 30 درصد نرسیده باشد و قبل از اینکه به 100 برسد آن را از شارژ خارج کنید.

باتری موبایل خود را در صورت نیاز تعویض کنید

تعویض باتری موبایل بستگی به موارد مهمی دارد. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود شما باتری گوشی خود را عوض کنید، خراب شدن باتری می باشد. قبل از اینکه بخواهید باتری موبایل خود را جابه جا کنید، باید بدانید که چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند و از آن ها جلوگیری کنید. در این صورت دیگر نیازی به عوض کردن باتری نخواهد بود. اما اگر با خراب شدن باطری روبه رو شدید بهتر است که آن را جابه جا کنید.

تاثیر گذاشتن گوشی در یخچال

شاید برای شما هم سوال باشد که چطور بفهمیم باتری گوشی خراب شده؟ این کار بسیار ساده است و شما می توانید حتی با یک بررسی ساده ظاهری به خراب شدن باتری و نیاز آن به ترمیم و تعویض پی ببرید. شما می توانید از بهترین روش ها برای احیای باتری موبایل و ترمیم باتری موبایل خود استفاده کنید که نمونه ای از آن قرار دادن باتری موبایل در یخچال می باشد.

تاثیر گذاشتن گوشی در یخچال به قدری در برخی از گوشی ها زیاد و قابل ملاحظه است که دیگر نیازی به تعمیر باتری خراب گوشی نخواهد بود. شما می توانید به مدت 3 روز باتری گوشی خود را در فریزر بگذارید. شوک وارد کردن به گوشی تاثیر زیادی روی سلامت باتری دارد، مثل همین که شما باتری را برای لحظاتی از گوشی خارج می کنید، البته توجه داشته باشید که فریزر تنها برای باتری های خوابیده و خراب جواب می دهد.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

  1. من باتری گوشیم اصلا روش نمیشد و کاملا خراب شده بود واسه همین گذاشتم تو فریزر و این روشی که شما واسه احیای باتری گفته بودین رو امتحان کردم و بعد از 1 ساعت در اوردم ولی بازم روشن نمیشه به گوشی ک میزنم چراا؟

  2. بابا نکنید از اینکارا من حواسم نبود و اشتباه متوجه شده بودم گوشیمو با باتری گذاشتم یک ساعتی تو فریزر بود. وقتی دراوردم اصن دیگه روشن نشد گوشیم اینقدر گرمش کردم تا بالاخره یه واکنشی از خودش نشون داد. الان حدود یک ماه از این موضوع میگذره ولی همچنان دارم میبینم تو شب گوشیم چشمک میزنه و نورش باید 100 درصد باشه تا چشمو اذیت نکنه و خاموش نشه واسه همین شارژ زود خالی میکنه. با این اوضاعی هم ک پیش اومده و گرونی گوشی نمیشه خرید باید با همین سر کنم…..

  3. چه جالب من تا حالا نشنیده بودم برای اینکه عمر باتری موبایل زیاد بشه اونو بزاریم تو فریزر!! یعنی چطوری اینکار رو انجام بدیم خود باتری رو بزاریم یا با گوشی؟

  4. سلام توجه بشه اول بگذارید تو دو نایلون و خوب درش را ببندید بعد بگذارید تو فریزر که آب یخچال داخل بانری نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *