افیلیت دیجیکالا 728 در 90

آیا هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم؟

آیا هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم؟ این سوال جزء یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای تمام کاربران گوشی های اندروید به وجود می آید. آیا هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم و اینکه چه زمانی گوشی را شارژ کنیم، از جمله مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر می خواهید مدت زمان شارژ کردن گوشی خود را کاهش دهید و بیشترین استفاده را از موبایل خود داشته باشید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم به سوال شما در خصوص اینکه هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم، برای شما توضیح دهیم. همان طور که می دانید شارژ باتری موبایل برای اولین بار اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید از بهترین طریقه شارژ گوشی استفاده کنید، تا بتوانید عمر و سلامت باطری موبایل خود را افزایش دهید.

آیا هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم؟

برای اینکه گوشی خود را به شارژ وصل کنید باید از اصول شارژ باتری موبایل استفاده کنید. شما می توانید با ساده ترین روش ها و راهکارهای ساده، مدت زمان شارژ شدن گوشی خود را کاهش دهید و به گوشی خود این اجازه را بدهید تا زمان بیشتری را به ذخیره شارژ باتری موبایل اختصاص دهد.

همان طور که می دانید باتری ها به دلیل اینکه ساختار و ساختمان داخلی متفاوتی دارند، نمی توانند در برابر سرما و گرمای زیاد از خودشان مقاومت نشان دهند. اگر می خواهید مدت زمان بیشتری از گوشی خود استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم بهترین زمان را برای شارژ کردن باتری گوشی خود استفاده کنید و از قوانین شارژ باتری موبایل بهره مند شوید.

با توجه به اینکه شارژ باتری موبایل دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، شما باید از شارژرهای اصل و مناسب برای شارژ کردن استفاده کنید. خاموش کردن گوشی در هنگام شارژ به شما کمک خواهد کرد تا گوشی شما در مدن زمان کوتاهی شارژ شود، چرا که در این مواقع شما هیچ استفاده ای از گوشی خود نخواهید داشت و همین منجر به سریع شارژ شدن گوشی می شود.

چه زمانی گوشی را شارژ کنیم؟

چه زمانی گوشی را شارژ کنیم؟

انتخاب بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی نیز یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. قبل از اینکه بخواهیم درمورد بهترین زمان شارژ باتری موبایل برای شما بگوییم، بهتر است بدانید که باتری موبایل شما همیشه باید مقداری شارژ در خود ذخیره داشته باشد تا بتواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند.

به شما پیشنهاد می کنیم در هر زمانی که فرصت کردید گوشی خود را به شارژ بزنید و اجازه ندهید باتری آن کاملا خالی شود. چرا که خالی شدن باطری موبایل می تواند به آن آسیب وارد کند. شب را برای شارژ کردن باتری موبایل خود انتخاب نکنید، وقتی شما گوشی خود را شب به شارژ وصل می کنید باید تا صبح به شارژ باشد و این منجر به داغ شدن باطری گوشی شما می شود و به آن آسیب وارد می کند.

زمانی گوشی خود را به شارژ وصل کنید که حداکثر شارژ آن 20 درصد باشد و خاموش نشده باشد، پس از آن شما می توانید تا 80 درصد موبایل تان را در شارژ بگذارید و قبل از 100% آن را از برق خارج کنید. این روش روی سلامت باتری موبایل شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

آیا در شارژ ماندن گوشی ضرر دارد؟

آیا در شارژ ماندن گوشی ضرر دارد؟

با توجه به اینکه باتری ها از جنس لیتیوم یونی و پلیمری هستند نباید آن ها را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل کنیم چرا که این جنس باتری ها در برابر داغ شدن و حرارت زیادی مقاومت زیادی ندارند و منفجر می شوند به همین دلیل توصیه می شود گوشی را به صورت شبانه روزی و از شب تا صبح به شارژ وصل نکنیم.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشیم، استفاده از گوشی در هنگام به شارژ بودن آن است. یکی از بدترین ویژگی هایی که ممکن است همه داشته باشند، استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ است، این کار اصلا درست نیست و در برخی مواقع می تواند به جسم و جان شما آسیب وارد کند.

چرا که گوشی در این مواقع دو کار را به صورت همزمان انجام می دهد. هم نیروی مورد نیاز خود را تامین می کند و هم به صورت مجدد از آن نیرو برای تامین نیاز شما استفاده می کند که این منجر به داغ شدن و حتی در برخی مواقع متورم شدن باتری گوشی و درنهایت خراب شدن آن می شود.

هنگام شارژ کردن باتری گوشی به موارد زیر دقت کنید:

  • عدم استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ
  • عدم استفاده از هندزفری هنگام شارژ
  • قرار دادن گوشی در حالت پرواز و ذخیره باتری
  • خارج کردن گوشی از قاب
  • انتخاب بهترین زمان شارژ باتری موبایل
  • عدم به شارژ بودن طولانی مدت گوشی

با رعایت این موارد می توانید سلامت و کارایی باطری گوشی خود را بیشتر کنید و مدت زمان شارژ گوشی خود را تا حدودی کاهش دهید. البته یکی دیگر از مهم ترین مواردی که به آن توجه می شود، شارژر باتری موبایل است که شما باید از یک شارژر اصل و اورجینال استفاده کنید.

در این مقاله در مورد اینکه آیا هنگام شارژ گوشی را خاموش کنیم برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله و بررسی آن، بهترین زمان را به شارژ گوشی خود اختصاص دهید. شارژ باتری موبایل برای اولین بار هم دارای اهمیت بسیار زیادی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر باطری موبایل شما کیفیت خود را از دست داده و خراب شده است می توانید برای خرید بهترین و با کیفیت ترین باطری به سایت رایااستور مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (7)