به‌لطف One UI 5.1 از گلکسی تب مانند آیپد استفاده کنید

یکی از موارد دوست‌داشتنی در آیپدهای اپل، جستجو در صفحه‌نمایش اصلی است. به‌تازگی این قابلیت‌به تبلت‌های سامسونگ نیز منتقل شده و کاربران گلکسی تب، می‌توانند ازآن بهره ببرند.

کاربران One UI می‌توانند کشوی برنامه‌های سنتی را کنار بگذارند و آن را با ویژگی «جستجو از صفحه اصلی» جایگزین کنند که مشابه عملکرد جستجو در آیپد و آیفون کار می‌کند.

چرا باید این‌کار را انجام دهید؟ به این دلیل که، تبلت‌های گلکسی دارای صفحه‌نمایش‌های مناسبی هستند و کاربران می‌توانند کشوی برنامه‌ها را غیرفعال کنند و به‌راحتی از میانبرهای برنامه‌ها و پوشه‌ها در صفحه‌اصلی استفاده کنند؛ به‌خصوص حالا که نوار وظیفه کامل‌تری دارند.

بجای کشوی برنامه‌ها، کاربران گلکسی تب می‌توانند «جستجو از صفحه اصلی» را برای کشیدن انگشت به بالا در صفحه‌اصلی و راه‌اندازی Finder فعال کنند. Finder می‌تواند تنظیمات، برنامه‌ها، مخاطبین، فایل‌ها و سایر موارد در تبلت‌شما را جستجو کند که آن‌را به‌یک ابزار کاملا مناسب تبدیل کرده‌است.

One UI 5.1 این ویژگی را قابل استفاده‌تر کرد

استفاده از ویژگی جستجو از صفحه‌اصلی در نسخه‌های One UI 4.1 و One UI 5.0 بسیار کند عملکرد می‌کرد که عملاً آن‌را به‌یک ویژگی غیرقابل استفاده تبدیل کرده بود.

خوشبختانه، سامسونگ اخیراً به‌روزرسانی One UI 5.1 را ارائه کرده که یکی از مواردی که‌درآن بهبود داشته، ویژگی Search from Home Screen بوده‌است. این ویژگی باوجود آپدیت جدید، نسبت‌به نسخه‌های قبل، سریع‌تر عمل می‌کند. البته هنوزهم خیلی سریع‌نیست اما بازهم عالی است.

برای نمایش سریع عملکرد جستجو از صفحه‌اصلی بعداز آپدیت One UI 5.1 ویدئو زیر را تماشا کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید