حالت Maintenance سامسونگ چیست؟ چه کاربردی دارد؟

سامسونگ بعد از اینکه این حالت را در کره و بعد از آن در چین معرفی کرد، حالا از حالت Maintenance تلفن‌های خود در سطح جهانی رونمایی می‌کند. این ویژگی در کره به اسم Repair Mode نیز شناخته می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد در زمانی که تلفن شما در حال تعمیر و سرویس است، دسترسی به داده‌ها و اطلاعات شخصی خود رو مسدود کنید.

عرضه حالت Maintenance از سری اس 21 و اس 22 شروع می‌شود که با دریافت به‌روزرسانی جدید، از رابط کاربری One UI 5 استفاده می‌کنند. سامسونگ همچنین اعلام کرده است که عرضه این ویژگی در سال 2023 هم ادامه دارد تا دستگاه‌های بیشتری به آن مجهز شوند.

حالت Maintenance سامسونگ چیست؟
نمایی از حالت Maintenance سامسونگ

اگر تلفن خود را به نسخه One UI 5 ارتقاء دهید، این ویژگی را میتوانید در تنظیمات باتری و مراقبت از دستگاه پیدا کنید. زمانیکه حالت Maintenance را فعال کنید و یکبار تلفن خود را خاموش و روشن کنید، تمام اطلاعات و داده‌های شخصی شما برای شخصی که در حال تعمیر تلفن همراه شما است غیر قابل دسترسی خواهد بود. آنها همچنین نمی‌توانند برنامه‌های نصب شده شما را بازیابی کنند.

داده‌ها و حساب‌های تولید شده توسط آنها در حالت Maintenance و همچنین برنامه‌هایی که از فروشگاه گلکسی دانلود کرده‌اند، با خارج شدن از این حالت بصورت کامل حذف می‌شوند. برای خارج شدن از حالت Maintenance میتوانید روی نماد تنظیمات سریع حالت کلیک کنید و بعد از اون با استفاده از اثر انگشت و کدهای امنیتی، احراز هویت کنید. بعد از احراز هویت، تلفن به حالت عادی راه‌اندازی می‌شود و تمامی اطلاعات شما به حالت سابق برمی‌گردند.

این یک ویژگی بسیار کاربردی محسوب می‌شود که از اطلاعات شخصی شما بصورت کامل محافظت می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید