چکار کنیم باتری گوشی زود تمام نشود؟

چکار کنیم باتری گوشی زود تمام نشود؟

حتما می دانید که خالی شدن ناگهانی باتری گوشی دلایل متنوعی دارد که شما می توانید با به کارگیری روش هایی از آن ها جلوگیری کنید. یکی از مهم ترین سوالاتی که برای کاربران گوشی های هوشمند و اندروید پیش می آید این است که چکار کنیم باتری گوشی زود تمام نشود؟

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم به سوال شما در خصوص اینکه چکار کنیم باتری گوشی زود تمام نشود؟ برای شما توضیح دهیم. در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا در مورد علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی، چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟ و… بیشتر برای شما توضیح دهیم.

علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده

قبل از اینکه بخواهیم در مورد راه حل درست شدن باتری گوشی و زود شارژ شدن گوشی برای شما توضیح دهیم، بهتر است درمورد علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ و نشانه های خرابی باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با شناخت این موارد از  خالی شدن ناگهانی باتری گوشی موبایل خود جلوگیری کنید.

علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده

دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی:

  • استفاده بیش از اندازه از گوشی
  • وجود برنامه های پرمصرف و ویجت ها
  • فعال بودن قابلیت های اتصال گوشی
  • زیاد بودن روشنایی و نور صفحه نمایشگر
  • به شارژ بودن طولانی مدت گوشی
  • قرار دادن گوشی در هوای خیلی سرد و گرم
  • بروررسانی خودکار اپلیکیشن ها و نرم افزارها

مواردی که نام برده شد هر کدام می توانند به نوعی روی خالی شدن بی دلیل باتری موبایل شما تاثیر داشته باشند. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد و رعایت یک سری روش ها و راه حل هایی از آن ها جلوگیری کنید و از خالی شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد اینکه چکار کنیم باتری گوشی زود تمام نشود؟ برای شما بیشتر توضیح دهیم.

چکار کنیم که شارژ باتری گوشی زود تمام نشود؟

همان طور که می دانید باتری گوشی یکی از اصلی ترین اجزایی است که برای گوشی استفاده می شود و می تواند انرژی مورد نیاز گوشی شما را تامین کند. اگر فکر می کنید باتری گوشی شما زود تمام می شود و با نشانه های خرابی باتری موبایل مواجه هستید، می توانید از روش هایی که در ادامه در اختیار شما قرار می دهیم، از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

راه حل درست شدن باتری گوشی

بررسی تنظیمات روشنایی و نور صفحه گوشی

بررسی تنظیمات روشنایی و نور صفحه گوشی

یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به زود خالی شدن شارژ باتری گوشی شما می شود، بدون شک روشنایی و نور صفحه نمایش گوشی می باشد. اگر نور گوشی خود را در حالت خودکار قرار دهید تا براساس محیطی که در آن هستید تنظیم شود می توانید شارژ باتری موبایل خود را کنترل کنید. نور صفحه هر چه بیشتر باشد درواقع از نیروی بیشتری از صفحه برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کند.

غیرفعال کردن قابلیت های اصلی گوشی

سعی کنید قابلیت های اصلی موبایل خود را مانند وای فای، دیتا، موقعیت مکانی، بلوتوث و… را غیرفعال کنید و آن ها را از حالت خودکار خارج کنید. وقتی این قابلیت ها روی حالت خودکار تنظیم شده باشد درواقع برای کارکردن و برای اینکه اطلاعات دقیق و درستی را در اختیار شما قرار دهند، از شارژ بیشتری هم استفاده می کنند و همین منجر به خالی شدن شارژ باطری گوشی شما می شود. پس بهتر است آنها را از حالت خودکار خارج کنید.

عدم استفاده بیش از اندازه از گوشی

عدم استفاده بیش از اندازه از گوشی

یکی دیگر از مواردی که منجر به خالی شدن باتری موبایل شما می شود، استفاده بیش از اندازه از گوشی می شود. اگر نیازی به موبایل ندارید می توانید آن را در حالت پرواز و یا حالت ذخیره باتری قرار دهید تا دیر تر شارژ خالی کند و شما مجبور نباشید آن را به شارژ وصل کنید. بدون دلیل از گوشی خود استفاده نکنید و هیچ وقت اجازه ندهید که شارژ آن به 0 درصد برسد، چرا که این مورد موجب به آسیب رسیدن به گوشی شما می شود.

حذف برنامه های پرمصرف گوشی

برخی از برنامه ها هستند که با قاطعیت می توان گفت هیچ کاربردی ندارند و هیچ استفاده ای از آن نمی شود. برای اینکه شارژ باتری گوشی شما زود خالی نشود، بهتر است این برنامه ها و نرم افزارهای اضافی را از روش گوشی خود حذف کنید. بعضی از اپلیکیشن ها هم هستند که شارژ زیادی را مصرف می کنند، مانند انپ چت، فیسبوک و… که شما می توانید در صورت عدم استفاده آن ها را حذف کنید، چرا که به صورت خود به خود آپدیت می شوند و از شارژ گوشی شما استفاده می کنند.

از به شارژ زدن طولانی مدت گوشی جلوگیری کنید.

از به شارژ زدن طولانی مدت گوشی جلوگیری کنید.

همان طورکه می دانید باتری گوشی از جنس لیتیومی می باشد و در برابر گرمای زیاد مقاومتی از خود نشان نمی دهد. یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند منجر به آسیب رساندن به باتری گوشی شود و یکی از دلایل خراب شدن باتری گوشی به حساب می آید، باد کردن و متورم شدن باتری است. زمانی که شما گوشی خود را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل می کنید، منجر به داغ شدن باطری می شود و در نهایت باعث خرابی آن می شود و اجازه نمی دهد که گوشی شما به درستی شارژ را در خود ذخیره نگه دارد. به همین دلیل سعی کنید از به شارژ زدن طولانی مدت گوشی خود جلوگیری کنید.

از پس زمینه های تیره و سیاه استفاده کنید.

سعی کنید برای پس زمینه گوشی خود از تصاویری استفاده کنید که تیره باشد. معمولا تصاویر تیره میزان شارژ کمتری را مصرف می کنند و همین موضوع می تواند از زود خالی شدن شارژ باتری گوشی شما جلوگیری کنید. در کنار این مورد شما می توانید از تصاویر ثابت برای پس زمینه استفاده کنید.

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

روش هایی که برای شما نام برده شد می تواند روی دیر خالی شدن شارژ باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد. شما می توانید با رعایت هر یک از این موارد به بهینه سازی باتری موبایل خود کمک کنید و از سلامت آن مطمئن باشید. قوی کردن باتری گوشی به همین موارد بستگی دارد و سعی کنید هر چند وقت یک بار گوشی خود را با استفاده از برنامه های آنتی ویروس، ویروس کشی کنید. شما می توانید برای اینکار از دانلود برنامه دیر خالی شدن باتری گوشی هم استفاده کنید. این برنامه ها به شما کمک می کنند تا شارژ گوشی شما دیر تر خالی شود و باتری موبایل شما را تقویت می کنند.

تست سالم بودن باتری گوشی

تست سالم بودن باتری گوشی

اگر می خواهید به سلامت باتری موبایل خود پی ببرید می توانید از تست سالم بودن باتری گوشی استفاده کنید. شما می توانید از این راه حل به دیر خالی شدن باتری گوشی خود کمک کنید. روش های متنوعی برای تست سلامت باتری گوشی وجود دارد که یکی از موارد آن بررسی از طریق خود باطری می باشد. شما می توانید بدنه باتری موبایل خود را بررسی کنید و از متورم نشدن آن مطمئن شوید. این یعنی باتری گوشی شما سالم است.

مورد بعدی که می توانید به آن توجه داشته باشید، زود خالی شدن باتری موبایل می باشد. گوشی خود را بررسی کنید و ببینید آیا زود شارژ آن خالی می شود یا نه؟ اگر به صورت معمولی می توانید از گوشی بدون هیچ مشکلی استفاده کنید یعنی گوشی شما سالم است و نیاز به خرید باتری جدید ندارید. همچنین شما می توانید از برنامه های تست سلامت باتری گوشی هم استفاده کنید.

در این مقاله روش هایی را برای اینکه چکار کنیم باتری گوشی زود تمام نشود؟ به شما یادآور شدیم. شما می توانید با رعایت تمام این نکات از زود خالی شدن و ناگهانی تمام شدن شارژ باتری گوشی خود جلوگیری کنید. در صورتی که با رعایت هر یک از این نکات باز هم گوشی شما زود شارژ تمام کرد می توانید برای خرید باتری جدید و فابریک به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

13%
باتری موبایل ریمکس مدل RPA-i6 ظرفیت 2360 میلی آمپرساعت مناسب برای گوشی موبایل اپل IPHONE 6قیمت و خرید باتری موبایل ریمکس مدل RPA-i6 ظرفیت 2360 میلی آمپرساعت مناسب برای گوشی موبایل اپل IPHONE 6
قیمت و خرید باتری موبایل ریمکس مدل RPA-i6 ظرفیت 2360 میلی آمپرساعت مناسب برای گوشی موبایل اپل IPHONE 6

بهترین باتری را برای گوشی خود خرید کنید

349,000
باتری موبایل نوکیا مدل BL-4UL/LOTS2021 ظرفیت 1200 میلی امپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 3310 4ULقیمت و خرید باتری موبایل نوکیا مدل BL-4UL/LOTS2021 ظرفیت 1200 میلی امپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 3310 4ULقیمت و خرید باتری موبایل نوکیا مدل BL-4UL/LOTS2021 ظرفیت 1200 میلی امپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 3310 4UL

بهترین باتری را برای گوشی خود خرید کنید

135,000
باتری موبایل نوکیا مدل BL-5C ظرفیت 1020 میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا BL-5Cقیمت و خرید باتری موبایل نوکیا مدل BL-5C ظرفیت 1020 میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا BL-5Cقیمت و خرید باتری موبایل نوکیا مدل BL-5C ظرفیت 1020 میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا BL-5C

بهترین باتری را برای گوشی خود خرید کنید

58,000
باتری موبایل مدل A2466 ظرفیت 3750میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل اپل iphone 12 pro maxقیمت و خرید باتری موبایل مدل A2466 ظرفیت 3750میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل اپل iphone 12 pro maxقیمت و خرید باتری موبایل مدل A2466 ظرفیت 3750میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل اپل iphone 12 pro max

بهترین باتری را برای گوشی خود خرید کنید

1,850,000
باتری موبایل نوکیا مدل hp-1209 ظرفیت 850 میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 1100قیمت و خرید باتری موبایل نوکیا مدل hp-1209 ظرفیت 850 میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 1100قیمت و خرید باتری موبایل نوکیا مدل hp-1209 ظرفیت 850 میلی آمپر ساعت مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 1100

بهترین باتری را برای گوشی خود خرید کنید

70,000
ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (1)