info@rayastor.ir 021-6652-1075
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

علت دیر شارژ شدن ایفون اپل و روش های افزایش سرعت شارژ شدن

رایااستور
10 خرداد 1399
4 دقیقه زمان برای مطالعه
علت دیر شارژ شدن گوشی آیفون

علت دیر شارژ شدن ایفون اپل و روش های افزایش سرعت شارژ شدن : یکی از مهم ترین مشکلاتی که با کاربران آیفون همراه هست، مشکل دیر شارژ شدن گوشی آیفون می باشد. این مشکل می تواند یکی از بزرگ ترین دغدغه های کاربران باشد، در این مقاله می خواهیم در مورد دلیل دیر شارژ شدن گوشی آیفون و رفع مشکل دیر شارژ شدن آیفون برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم.

دلایل زیادی وجود دارد، که می تواند به دیر شارژ شدن آیفون منجر شود. یکی از مهم ترین مشکلات و دلایل رایج، معمولا خرابی باتری می باشد. تا زمانی که باتری آیفون شما سالم نباشد، نمی تواند به خوبی شارژ را در خود ذخیره کند و باعث می شود تا گوشی خیلی زود شارژ خود را از دست بدهد.

دلیل دیر شارژ شدن گوشی آیفون

علت دیر شارژ شدن ایفون، یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که پس از مدتی با تمام کاربران گوشی های اپل همراه است. گوشی های آیفون معمولا دارای ظرفیت مخصوصی هستند که همین ظرفیت پس از مدتی می تواند به دلایلی کاهش پیدا کند و در سلامت باتری و دیر شارژ شدن آیفون تاثیر بگذارد.

در این مطلب می خواهیم به دلایلی اشاره کنیم که تا حدودی می تواند مشکل شما را در دیر شارژ شدن گوشی حل کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی ایت دلایل بپردازیم.

عوامل دیر شارژ شدن گوشی اپل

عوامل دیر شارژ شدن گوشی اپل:

 • گرد و غبار موجود در پورت USB
 • خراب بودن کابل
 • خراب بودن آداپتور
 • رعایت نکردن نکات ایمنی در هنگان شارژ کردن
 • خراب بودن باتری

مواردی که گفته شد از جمله علت دیر شارژ شدن ایفون می باشد. شما می توانید با برطرف کردن هر یک از این مشکلات به دیر شارژ شدن آیفون خود خاتمه دهید و علاوه بر آن عمر و سلامت باتری آیفون خود را افزایش دهید. این موارد مهم ترین مواردی هستند که شما می توانید قبل از تعویض باتری گوشی آیفون، آن ها را بررسی کنید. در ادامه درمورد هر یک از مواردی که نام برده شد، به صورت مختصر توضیح می دهیم.

گرد و غبار موجود در پورت USB: یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به دیر شارژ شدن و یا شارژ نشدن گوشی آیفون می باشد، تمیز نبودن داخل پورت شارژر می باشد. برای نمونه اگر شما آیفون خود را به شارژ می زنید و متوجه شارژ نشدن آن می شوید، باید به داخل پورت آن توجه کنید، وجود کثیفی و جرم داخل این پورت از شارژ شدن گوشی شما جلوگیری می کند.

خراب بودن کابل: مورد بعدی که مورد توجه قرار می گیرد، مشکلات در کابل رابط می باشد. یکی از علت های دیر شارژ شدن آیفون 7 و یا علت دیر شارژ شدن گوشی آیفون 11 می تواند همین مورد باشد. قطعی و خرابی کابل و اتصالات در شارژ و یا دیر شارژ نشدن گوشی شما تاثیرگذار خواهد بود.

خراب بودن آداپتور: خرابی آداپتور می تواند یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن آیفون 11 و یا ایکس و … باشد. ممکن است در زمان هایی که شما گوشی خود را به شارژ متصل می کردید، تعداد دفعات زیادی را برای جدا کردن اتصالات آداپتور داشتید، به همین دلیل ممکن است قطعی و خرابی از طرف آداپتور شما باشد که باید تعویض شود.

رعایت نکردن نکات ایمنی در هنگان شارژ کردن: یکی از مهم ترین نکاتی که خیلی از افراد به آن بی توجه هستند، این است که گوشی خود را در جاهای خیلی سرد و یا مرطوب در شارژ قرار می دهند و یا این که قبل از این که گوشی شان 100 درصد شود آن را از برق جدا می کنند، این دلایل نیز می تواند منجر به دیر شارژ شدن آیفون شود.

خراب بودن باتری: یکی از مهم ترین دلایلی که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره کردیم، خراب بودن و کاهش عمر باتری می باشد. در این صورت شما راهی جزء تعویض باطری آیفون خود ندارید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد راهکارهای رفع مشکل آیفون بیشتر به شما توضیح دهیم. در صورت خراب بودن باتری آیفون، بهترین راهکار برای شما پس از انجام این روش ها و رفع نشدن آن ها، می تواند خرید باتری اصل و اورجینال از فروشگاه اینترنتی رایااستور باشد.

رفع مشکل دیر شارژ شدن آیفون

رفع مشکل دیر شارژ شدن آیفون

علت دیر شارژ شدن ایفون، را برای شما مطرح کردیم که بیشتر مربوط به شارژر و کابل آن بود. پس از بررسی کردن شارژر و مطمئن شدن از اینکه مشکل از کابل و آداپتور نیست، می توانید به مشکلات نرم افزاری گوشی خود توجه کنید. بررسی این موارد نیز خواهد توانست یکی از دلایلی دیر شارژ شدن آیفون باشد.

همان طور که شارژ نشدن آیفون و یا دیر شارژ شدن آن دلایلی دارد، طبیعتا راهکارها و روش هایی برای رفع این مشکلات مطرح شده است. که در ادامه به آن ها می پردازیم. شما می توانید با در نظر گرفتن هر یک از این موارد در کوتاه ترین زمان، گوشی آیفون خود را شارژ کنیم و از سلامت آن مطمئن شوید.

روش های افزایش سرعت شارژ شدن:

 • ریستارت کردن آیفون
 • استفاده از شارژ اصلی و اورجینال
 • هنگام شارژ گوشی خود را از قاب خارج کنید
 • گوشی را در حال پرواز قرار دهید
 • تمیز کردن پورت آیفون

این موارد از جمله عواملی است که می تواند منجر به سریع شارژ شدن آیفون شود. شما می توانید با امتحان کردن هر یک از این موارد به افزایش سرعت شارژ آیفون خود کمک کنید. علت دیر شارژ شدن ایفون در این مقاله برای شما مشخص شد. شما باید بدانید که چه طور از گوشی خودتان استفاده کنید تا بتوانید سلامت و طول عمر آن را افزایش دهید.

ریستارت کردن آیفون: یکی از راهکارهایی که می تواند به شما کمک کند قبل از هر چیزی، ریستارت کردن گوشی می باشد. با این روش میتوانید به گوشی شک وارد کنید و مشکل را حل کنید. برای این کار کافی است دکمه پاور و دکمه هوم را به مدت 10 ثانیه به صورت همزمان نگه دارید.

استفاده از شارژ اصلی و اورجینال: گاهی اوقات ممکن است به دلایلی ما امکان استفاده از شارژر اصلی گوشی خود را نداشته باشیم، این مورد هم می تواند یکی از دلایل شارژ نشدن آیفون باشد که شما با استفاده از شارژ اصلی آیفون می توانید این مشکل را حل کنید. پس اگر شارژ آیفون شما تقلبی است بهتر است آن را تعویض کنید.

هنگام شارژ گوشی خود را از قاب خارج کنید: یکی از روش هایی که باید به آن توجه کنید، قاب آیفون می باشد. باتری های اپل به دلیل این که لیتیومی هستند، نمی توانند به خوبی در برابر گرما عملکرد خوبی داشته باشند و خیلی سریع واکنش نشان می دهند، پس به شما توصیه می کنیم از قاب های خیلی حجیم استفاده نکنید و در هنگام شارژ کردن گوشی خود را از قاب در بیاورید.

گوشی را در حال پرواز قرار دهید: یکی دیگر از راهکارهایی که به سریع شارژ شدن آیفون کمک می کند، قرار دادن اپل در حالت پرواز می باشد، سعی کنید در هنگام شارژ گوشی خود را در حالت Flight Mode قرار دهید. با این کار وای فای و بلوتوث شما غیرفعال می شود و این روی عملکرد زود شارژ شدن گوشی بی تاثیر نخواهد بود.

تمیز کردن پورت آیفون: آخرین موردی که باید به آن توجه داشته باشید، تمیز کردن جای پورت گوشی می باشد. وجود گرد و غبار می تواند از زود شارژ شدن گوشی شما جلوگیری کند، شما می توانید با یک خلات دندان داخل پورت را به دقت تمیز کنید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به خوبی درمورد علت دیر شارژ شدن اپل برای شما توضیح داده باشیم و در نهایت شما را با روش هایی آشنا کرده باشیم تا بتوانید با استفاده از آن ها عملکرد گوشی خود را در شارژ دهی افزایش دهید. اگر فکر می کنید گوشی شما با انجام این مراحل، عملکرد صحیح خود را در شارژ دهی به دست نمی آورد بهتر است قبل از تعویض باتری آیفون، کالیبره کردن باتری آیفون را امتحان کنید .

در این مقاله در مورد دلایل و راهکارهای سریع شارژ شدن آیفون اپل توضیح دادیم . اگر مشکل شما با این دلایل و راهکار ها برطرف نشد، شما باید اقدام به خرید باتری آیفون کنید، برای این کار توصیه می کنیم که به یک فروشگاه خوب و معتبر مراجعه کنید، برای این کار فروشگاه اینترنتی رایا استور را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم . شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه باتری آیفون مورد نظر خود را با ضمانت تعویض 4 ماهه و ضمانت بازگشت وجه 48 ساعته خریداری کنید.

15 پاسخ به “علت دیر شارژ شدن ایفون اپل و روش های افزایش سرعت شارژ شدن”

 1. معین گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من گوشیم خیلی دیر شارژ میشد گاهی یه روز به شارژ میزدم بازم پر نمیکرد. این روش هایی که گفتین رو اجرا کردم بازم اوکی نشده چیکار کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید.

 2. محمد امین گفت:

  سلام
  من گوشیم رو شارژ میکنم کامل شارژ میشه ولی یه چندساعتی که ازش استفاده میکنم خیلییی زود خالی میشه مشکل از باتریه؟
  میشه راهنمایی کنید.

  • محمد ترکاشوند گفت:

   با سلام
   یکبار گوشیتون رو کالیبره کنید مشکل حل میشه در غیر این صورت باتری نیاز به تعویض داره

 3. محمد عرفان گفت:

  سلام وقت بخیر
  من گوشیم خیلی زود شارژ میشد ولی تنها مشکلی که داشت این بود که خیلی زود هم خالی میشد. یبار کالیبره کردن اوکی شد. کاری هم نداره خودتون میتونین انجامش بدین.
  ممنون از مطالبی که میزارین.

 4. سهرابی گفت:

  سلام روزبخیر
  من یه مدت بود که گوشیم خیلی دیر شارژ می شود. فکر می کردم مشکل نرم افزاری داره و باتری هم حتی عوض کردم ولی هیچ وقت به این فکر نکردم که ممکنه آداپتور و یا کابلم خراب باشه. بعد از اینکه شارژ ر رو عوض کردم اوکی شد. الان خیلی خوب شده فقط تنها مشکل اینکه شارژر اصل به سختی پیدا میشه.
  ممنون از اطلاعات مفیدی که واسمون میزارین.

  • محمد ترکاشوند گفت:

   باسلام
   خوشحالیم از اینکه می تونیم اطلاعات مفیدی را برای شما عزیزان منتشر کنیم.

 5. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان سه ماهی هست که ایفون خریدم اما خیلی خیلی زود شارژ تموم می کنه و مشکلش نمیدونم چیه اولش خیلی خوب شارژ نگه می داشت اما الان مدتی هست که خیلی سریع شارژ تموم می کنه. حتی گاهی ممکنه بدون این که ازش استفاده کنم شارژش تموم بشه. میشه راهنمایی کنید. گوشی دست دو هست.
  خیلی ممنون

 6. محمد ترکاشوند گفت:

  باسلام
  احتمال زیاد مشکل گوشی از باتری هست و شما باید تعویض کنید.

 7. میلاد نوری گفت:

  سلام خسته نباشید من ایفون x دارم وقتی شارژ به زیر ۴ درصد میرسه عملکرد گوشی کند میشه جوری که یه اپ رو باز میکنم کند باز میشه مثال میزنم اگه یه بازی گرافیک ۱گیگاباید و رم ۲ بخواد رو یه سیستم یه درجه ضعیف تر نصب کنیم بازی اجرا میشه به صورت کند!دقیقا همینجوری میشه قسمت سلامت باتری هم ۸۷ درصد هستش منتظر جواب کادر مجرب شما هستم مرسی.

 8. sanaz گفت:

  سلام خیلی ممنو از مطالب مفیدی که منتشر می کنید و وقت میزارین
  استفاده کردیم و واقعا تاثیرگذار بود.

 9. محمد ترکاشوند گفت:

  سلام جناب سعیدی عزیز
  روزتون بخیر
  باتری آیفون 11 به دلیل ظرفیت بالایی که داره با توجه به فست شارژ بودنش بازهم دیر شارژ میشه ولی اصلا نگران نباشید چون هیچ مشکلی برای گوشی شما بوجود نمیاره

 10. سلمان گفت:

  سلام من همه قسمت های گوشیم رو بررسی کردم و هیچ مشکلی نداشته ولی وقتی به شارژ میزنم دیر شارژ میشه و گاهی اوقات پی اومده که وقتی به شارژ زدم مثلا 50 درصد شارژ شده ولی وقتی در میارم میشه 70 درصد این موضوع خیلی واسم عجیبه و اینکه چرا باید اینطوری بشه ؟! این برمیگرده به سلامت باتری و اینا با کالیبره کردن باتری ایفون درست میشه یا نه؟

 11. عطیه جوکار گفت:

  بچه ها به نظرم دیر شارژ شدن باتری گوشی رو همیشه بخاطر باتری و خراب بودن اون ندونین. ممکنه شارژر و کابل و اداپتور شارژر شما خراب باشه. اونم یه بررسی کنید بعد اگه لازم شد باتری رو تعویض کنید و یا واسه سالم موندنش راهکارهای این مقاله رو انجام بدین.

 12. تارا گفت:

  من اوایل گوشیم رو که به شارژ میزدم بعد میشستم باهاش فیلم میدیم بعد میگفتم این چرا شارژ نمیشه 🙁 میدونم توقع خیلی زیادیه ولی خب نمیفهمیدم دیگه یه روز داشتم فیلم میدیدم گوشی کلا خاموش شد و روشن نشد الان یکی دیگه خریدم و دیگه جرئت نمیکنم وقتی به شارژه ازش استفاده کنم 🙂 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ضعیف شدن باتری گوشی

ضعیف شدن باتری گوشی

ضعیف شدن باتری گوشی: در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد مهم ترین دلایل ...
رایااستور
09 تیر 1399
بررسی درصد سلامت باتری ایفون + راه حل

بررسی درصد سالم بودن باتری آیفون

اینکه بتوانیم شرایط را یرای سلامت باتری گوشی آیفون خود مهیا کنیم به عوامل بسیاری نیاز داریم ...
رایااستور
28 اسفند 1398
لیست قیمت باتری آیفون

لیست قیمت باتری گوشی آیفون تاریخ (9/7/99)

گوشی های آیفون یکی از محبوب ترین برند های موجود در بازار میباشند که هر ساله بر ...
رایااستور
09 مهر 1399
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare