رایااستور مگ

دلیل کند شارژ شدن گوشی

کند شارژ شدن گوشی

شاید برای شما نیز این مشکل بوجود آمده باشد که دلیل کند شارژ شدن گوشی شما چیست؟

سایت رایااستور دلایل مختلفی را برشمرده که وحود هر کدام از آن ها ممکن است باعث بروز این مشکل برای شما گردد.

ممکن است شما هم از آن گروه افرادی باشید که تمام شب گوشی تان را به شارژر وصل می کنید تا باتری به طور کامل شارژ شود. حتما روزهایی که برای شارژ گوشی فقط 15 دقیقه لازم بود را به یاد دارید؟ قطعا دلتنگ آن لحظات طلایی هستید.

یا شاید هم از همان ابتدا با مشکل کند شارژ شدن گوشی تان روبرو بوده اید. اما علت بسیاری از این مشکلات شارژ دهی، به دلیل استفاده نادرست و مداوم از آن است .

در این مقاله رایااستور چند مورد از عواملی که در ایجاد این مشکلات نقش موثر تری را داشه اند ، را برای شما به طور کامل توضیح داده است. که این عوامل به شرح ذیل می باشند:

 • استفاده از کابل نامناسب
 • مشکل در منبع برق مورد استفاده برای شارژ
 • استفاده از اداپتور غیر استاندارد و نامناسب
 • استفاده از گوشی های قدیمی
 • استفاده از باتری خراب و یا نامناسب
 • مشکل خود شما هستید!
 • اپلیکیشن های فعال در پس زمینه
 • استفاده از کابل نامناسب

استفاده از کابل نامناسب

هر زمان احسساس کردید که شارژ گوشی شما خیلی آهسته انجام می شود، نخستین کاری که باید انجام دهید این است که کابل یو اس بی را بررسی نمایید. معمولا استفاده روزمره از این کابل موجب می شود بخشی از این کابل آسیب ببیند و یا پاره شود. اکثر کاربران ممکن است برای چندین سال از یک کابل و شارژر برای شارژ گوشی خود استفاده کنند و هیچ توجهی به موضوع خرابی و آسیب دیدگی کابل نداشته باشند.

موارد آسیب زننده به کابل :

دلایلی که در لیست زیر به انها اشاره می کنیم، ممکن است به مرور زمان باعث خرابی کابل یو اس بی شود :

 • خمیدگی یا کشش کابل یو اس بی
 • ماندن کابل در اتومبیل و قرار گرفتن آن در معرض گرما یا سرما

تمام موارد ذکر شده در بالا و استفاده روزمره باعث می شود تا  مشکلاتی در کابل ها بوجود بیاید و عملکرد کابل را دچار مشکل کند.

عوض کردن درگاه شارژ گوشی یک کار نسبتا سخت و هزینه بر است. بنابراین کابل ها که از قیمت پایین تری برخوردارند و تعویضشان هم ساده تر می باشد، فشار بیشتری را نسبت به درگاه شارژ گوشی تحمل می کنند.

امکان دارد همیشه ایراد از بدنه گوشی نباد و مشکل از اتصال کابل به گوشی نباشد. با دقت به قستی از شارژر که به کابل وصل می شود نگاه کنید، دو دندانه که برای اتصال محکم تر کابل به شارژر طراحی شده را می بینید. این دندانه ها بر اثر اتفاقاتی چون سریع جداکردن بدون دقت کابل از شارژر به راحتی خم می شوند و آسیب می بینند. حالا اگر به قسمتی از کابل که به گوشی شما متصل می شود نگاه کنید درون آن دندانه هایی را مشاهده خواهید کرد که از فلز نرم ساخته شده اند تا در هنگام استفاده غلط، به درگاه شارژ گوشی آسیبی  وارد نشود و تنها کابل دچار مشکل شود.

به صور کلی می توان گفت یکی از آسیب پذیر ترین اجزای گجت شما” کابل USB “است ؛ حدود 90 درصد از مشکلات مربوط به کند شارژ شدن گوشی از کابل USB شماست، پس باید به سالم بودن آن توجه داشته باشید.

 • مشکل در منبع برق مورد استفاده برای شارژ

هنگامی که شما برای شارژ کردن گوشی خود از کامپیوتر استفاده می کنید سرعت شارژ شدن گوشی تان به شدت پایین می آید. حتی زمانی که از USB 3.0 استفاده می کنید در اصل فقط 0.9 آمپر استفاده می کنید که این میزان در USB2.0  به 0.5 آمپر می رسد .

از دیدگاه بسیار یاز افراد شارژ کردن گوشی با روش های مختلف تفاوتی با هم ندارد و با این طرز فکر برای اشرژ کردن گوش یاز روش های غیر بهینه و نادرست استفاده می کنند .

سریع ترین راه برای شارژ کردن گوشی ، شارژ به روش مستقیم با شارژر  است اگر شما هم از روش مستقیم استفاده می کنید و  هنوز هم با مشکل کند شارژ شدن روبرو هستید، احتمال اینکه سیم کشی برق ساختمان شما دچار مشکل باشد وجود دارد ، البته بعد از بررسی بقیه احتمالات، سراغ این مورد بروید.

 • استفاده از آداپتور غیر استاندارد و نامناسب

استفاده از آداپتور غیراستاندارد و نامناسب

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود گوشی شما کند شارژ شود استفاده از آداپتور نامناسب است. تغییر ولتاژ به طور ناگهانی ممکن است موجب شود تا آداپتور آسیب ببیند و عملکرد آن دچار مشکل شود .

آداپتور به منظور حفاظت از گوشی شما در شرایط مختلف ساخته شده است و استفاده نادرست از آن مشکلات متعددی را برای گوشی شما به وجود خواهد آورد.

 • استفاده از گوشی‌های قدیمی

اگر شما از گوشی های قدیمی استفاده می کنید این توقع را نداشته باشید که سرعت شارژ شدن آن، مثل گوشی های امروزی بالا باشد. امروزه وجود پردازنده هایی که از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کنند و برخی از گوشی ها به قابلیت توربو شارژ (سارژ سریع) شده اند باعث شده که میان سرعت شارژ در گوشی های قدیمی و گوشی های جدید اختلاف به وجود بیاید. بنابراین تنها راه حل برای این مشکل خرید یک گوشی هوشمند جدید است.

 • استفاده از باتری خراب و یا نامناسب

اکر با مشکل کند شارژ شدن گوشی مواجه شدید قبل از هرچیز  با جستچجو در اینترنت وضعیت باتری گوشی موبایلتان را چک کنید. زیرا امکان دارد در گوشی شما باتری اصل به کار نرفته باشد و یا باتری خوبی استفاده نشده باشد.

این نکته را مدنظر داشته باشید که همه باتری ها به تدریج و با گذشت زمان دچار مشکلاتی در نگهداشتن شارژ و سرعت شارژ شدن گوشی موثر است و این موضوع کاملا عادی می باشد .

اگر از گوشی هایی مثل الجی جی 4 یا گلکسی اس 5 استفاده می کنید و شارژ شدن باتری  گوشی شما کند است ؛ مشکل شما با جایگزین کردن یک باتری جدید برطرف خواهد شد. ولی در صورتی که از گوشی هایی مثل آیفون، گلکسی نوت 5 استفاده می کنید، به دلیل این که امکان جداسازی باتری وجود ندارد، کار شما سخت تر خواهد شد و می بایست این کار را به مراکز خدماتی و تعمیرات گوشی بسپارید.

 • مشکل خود شما هستید!

آیا شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از گوشی تان زمانی که در حال شارژ شدن است استفاده می کنید؟

اکثر کاربران گوشی های هوشمند از این مسئله که صفحه نمایش از بیشترین میزان شارژاستفاده می کنند، اطلاع ندارند. استفاده از گوشی موبایل در حالی که صفحه نمایش آن  با رزولوشن بالا فعال است و شما به کاری مثل چک کردن و بررسی فیسبوک مشغول هستید، باعث افت مقدار شارژ گوشی شما می شود. حال اگر علاوه بر فعالیت در زمان شارژ شدن گوشی، مشکلاتی که گفته شده نیز به آن اضافه شود شارژ گوشی به سرعت کاهش می یابد و مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید تا گوشی شما شارژ شود .

 

 •  اپلیکیشن‌های فعال در پس‌زمینه

اپلیکیشن های فعال در پس زمینه

این مطلب که اصلی ترین مصرف کننده شارژ گوشی صفحه نمایش است درست است ولی باید به اپلیکیشن هایی که در پس زمینه فعال هستند نیز توجه کنید.  بعضی از این اپلیکیشن ها بطور دائم از شارژ گوشی موبایل شما استفاده می کنند و اگر در هنگام شارژ فعال باشند، باعث می شود سرعت شارژ گوشی شما افزایش پیدا کند. در صورتی که یک اپ ایراد دار ، علاوه بر مصرف باتری، عملکرد گوشی شما را نیز مختل کند.

مدیریت منابع سیستم اندروید در حال پیشرفت می باشد و این یک نکته بسیار خوب و مثبت است. سایت رایااستور به شما پیشنهاد می دهد تا با نصب یک تسک منیجر خوب، اپلیکیشن های اجرا شده را بررسی نمایید. بعداز بررسی اپ ها توسط تسک منیجر اپلیکیشن های ایراد دار را حذف نمایید و سرعت شارژ شدن گوشی خود را افزایش دهید.

خلاصه مطلب

سایت رایااستور در این مقاله به موضوعی که مشکل بزرگی برای بسیاری از استفاده کنندگان ازگوشی های موبایل است پرداخت. دلیل کند شارژ شدن گوشی موبایل چیست؟ این سوالی است که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد. رایااستور به توضیح چند مورد از دلایلی که باعث می شود سرعت شارژ شدن گوشی کاهش یابد، پرداخته است. عواملی چون اسنتفاده از یک باتری نامناسب و بد ، مورد استفاده قرار دادن آداپتور های نامناسب، فعال بودن اپلیکیشن ها در پس زمینه، استفاده از گوشی های قدیمی ، استفاده کردن از کابل نامناسب و وجود مشکل در منبع برقی که برای شارژ گوشی از آن استفاده می نمایید. با مطالعه این مقاله قطعا مشکل شما برای کند شارژ شدن گوشی برطرف خواهد شد و از سرعت شارژ باتری موبایل خود لذت خواهید برد.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا