ساخت پاوربانک با باتری نوکیا

ساخت پاوربانک با باتری

ساخت پاوربانک با باتری نوکیا: همان طور که می دانید باتری موبایل، یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات و اجزایی که می تواند کارکرد و عملکرد گوشی شما را تعیین کند. هر چه قدر باتری موبایل دارای بیشترین و بالاترین ظرفیت باشد، شما از سرعت بالاتری برخوردار خواهید بود.

در ادامه این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد ساخت پاوربانک با باتری نوکیا برای شما توضیح دهیم، با توجه به اینکه شارژ باتری موبایل تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد و کارایی گوشی شما دارد، باید به بهترین روش موبایل خود را شارژ کنید. در ادامه در مورد ساخت باوربانک با باتری نوکیا برای شما توضیح خواهیم داد.

قبل از اینکه بخواهیم در مورد طرز ساخت پاوربانک با باتری برای شما توضیح دهیم، بهتر است بدانید که پاوربانک و شارژر گوشی یکی از مهم ترین مواردی است که باید در خرید به آن توجه داشته باشیم، چرا که وجود آن می تواند روی عملکرد و کارایی گوشی شما تاثیر داشته باشد. در ادامه در مورد ساخت پاوربانک با باتری نوکیا برای شما خواهیم گفت.

چگونه با باتری پاور بانک درست کنیم؟

چگونه با باتری پاور بانک درست کنیم؟

قبل از اینکه بخواهید یک پاوربانک به صورت دستی درست کنید باید توجه داشته باشید که پاور بانک می تواند به صورت همزمان چند باتری را شارز کند. پس شما باید از باتری های قابل شارژ استفاده کنید. شما باید در ساخت از چند باتری استفاده کنید تا آن ها بتوانند روی هم دیگر به خوبی ولتاژ رسانی داشته باشند و نیاز گوشی شما را تامین کنند.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در ساخت پاوربانک با باتری به آن اشاره کنیم، کیت الکترونیکی می باشد. این کیت باید دارای یک پورت usb و یا پورت یو اس بی میکرو باشد. شما می توانید از این پورت در ساخت پاور بانک برای دریافت شارژ استفاده کنید. مورد بعدی که قابل توجه می باشد، این است که شما باید ولتاژ باتری ها را به 5 ولت و جریان 2000 میلی آمپر برسانید.

لوازمی که برای ساخت پاوربانک در خانه لازم است:

  • باتری قابل شارژ
  • نگه دارنده باتری
  • هویه، لحیم، سیم لخت کن، سیم چین، پیچ گوشتی، چسب و…
  • مدار بوست

شما برای ساخت پاوربانک با باتری به وسایل بالا نیاز خواهید داشت. در ادامه در مورد طرز ساخت پاوربانک در خانه با استفاده از باتری قلمی، کتابی و نوکیا توضیح خواهیم داد. مهم ترین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، قابل شارژ شدن باتری می باشد.

طرز ساخت پاوربانک در خانه

الان مهم ترین نکته ای که بعد از انتخاب چند باطری قابل شارژ قوی به آن اشاره می شود، چگونگی اتصال باتری ها به یک دیگر می باشد. برای اینکه بتوانیم ولتاژ آن ها را افزایش دهیم. شما باید قطب های مثبت و منفی را به صورت متفاوت در کنار یک دیگر قرار دهید و بهم وصل کنید.

البته این امر برای سری کردن باتری ها انجام می شود و شما برای موازی کردن آن ها باید قطب مثبت را به مثبت و منفی را به منفی وصل کنید. برای اینکه باتری اصلی شما 5 ولت باشد باید چند باتری را با یکدیگر سری کنید تا ولتاژ ها با یک دیگر جمع شوند. پس به صورت کلی وقتی می خواهیم ولتاژ باتری ها را افزایش دهیم باید آن ها را سری کنیم.

برای اینکه بتوانید باتری های پاوربانک را شارژ کنید و از طریق آن ها باتری موبایل خود را شارژ کنید نیاز به پورت دارید که قبل تر به آن اشاره کردیم. شما می توانید بوردهای الکترونیکی را تهیه کنید و کار خود را راحت تر کنید. به همین دلیل است که ساخت پاوربانک با باتری قلمی کار راحت و آسانی می باشد.

آموزش ساخت پاوربانک قابل شارژ

آموزش ساخت پاوربانک قابل شارژ

تا به اینجا تمام وسایل مورد نیاز را فراهم کردیم و حالا می توانیم خودمان را برای ساخت پاوربانک با باتری نوکیا آماده کنیم. در اولین مرحله شما باید باتری های قابل شارژ را به صورت موازی در کنار یک دیگر قرار دهید. برای انجام اینکار می توانید از نگهدارنده، هویه، سیم مسی استفاده کنید.

در اینجا دو سر باتری ها را به یک دیگر وصل کنید به طوری که قطب های هم نام در کنار هم باشند. حال باید دو عدد سیم یکی مثبت و دیگری منفی را از باتری خارج کنید و به مدار بوستر وصل کنید. شما می توانید از یک کیس آماده برای ساخت پاوربانک استفاده کنید. با استفاده از این قاب های آماده فقط کافیه باتری را داخل آن قرار دهید.

با انجام این روش ها و وصل کردن چند تا سیم و چند عدد باتری می توانید به صورت دستی یک پاوربانک جهت شارژ کردن باتری موبایل خود بسازید. فقط مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از بهترین باتری قابل شارژ می باشد. چرا که در صورت خالی شدن باتری موبایل، شما بتوانید آن را مجدد شارژ کنید.

ویژگی های ساخت پاوربانک با باتری نوکیا

اگر بتوانید از اصول مهندسی در ساخت پاوربانک استفاده کنید به شما این اطمینان را می دهیم که شما هم می توانید بهترین شارژ کن را برای گوشی خود به صورت دستی آماده کنید. در نظر داشتن تمام استاندارد ها به شما در ساخت پاوربانک با باتری کمک خواهید کرد. هر چند که شما می توانید بدون باتری هم یک پاور بسازید.

اگر در ساخت پاوربانک از باطری های دست دو استفاده کنید نمی توانید از شارژ شدن باطری موبایل خود اطمینان داشته باشید، چرا که باتری نیرو و انرژی مورد نیاز خود را از دست داده است. اما اگر از باتری های نو استفاده کنید به راحتی نیروی مورد نیاز دستگاه شما تامین خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که می توانید به آن توجه داشته باشید اینکه استفاده از باتری های ضعیف می تواند به باتری موبایل شما آسیب وارد کند. در این مقاله در مورد ساخت پاوربانک با باتری نوکیا برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه و بررسی این مقاله به صورت دستی بهترین باطری را برای گوشی خود بسازید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (5)