رایااستور مگ

حفظ باتری موبایل با بهترین روش های حرفه ای و کاربردی

حفظ باتری موبایل: در این مقاله از سایت رایاستور می خواهیم درمورد حفظ باتری موبایل با بهترین روش های حرفه ای و کاربردی برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه باتری ها از جنس لیتیومی هستند باید از بهترین روش ها برای حفظ و نگهداری از آن ها استفاده کنیم. حفظ باتری موبایل، یکی از مهم ترین نکاتی است که بعد از خرید باطری به آن توجه می شود.

در این مقاله می خواهیم درمورد بهینه سازی باتری گوشی، افزایش عمر باتری گوشی اندروید، بهترین نرم افزار بهینه سازی باتری اندروید، چگونه مصرف باتری کوشی را کاهش دهیم، برای شما توضیح دهیم. یکی از مهم ترین مواردی که در خرید گوشی به آن توجه می شود، عمر مفید باتری موبایل می باشد.

با در نظر گرفتن اینکه باتری ها از ساختار خاصی برخوردار هستند و در صورت استفاده مداوم و طولانی مدت به آن ها آسیب وارد می شود، شما باید برای حفظ باتری موبایل از روش های کاربردی و حرفه ای استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد حفظ باتری موبایل و بهترین روش های نگهداری باتری موبایل برای شما توضیح دهیم.

افزایش عمر باتری گوشی اندروید

برای اینکه بتوانید عمر مفید و کارایی گوشی خود را افزایش دهید، یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید روش صحیح شارژ باتری موبایل می باشد. به شارژ زدن باتری موبایل اهمیت بسیار زیادی دارد. مدت زمانی که شما برای شارژ گوشی خود در نظر می گیرید و مقدار شارژی که می کنید، همه و همه تاثیر بسیار زیادی روی حفظ باتری موبایل و افزایش کارایی آن خواهد داشت.

روش هایی برای حفظ باتری موبایل:

 • کاهش روشنایی و نور صفحه
 • حذف برنامه های مخرب و پر مصرف
 • غیرفعال کردن بلوتوث و موقعیت مکانی
 • عدم استفاده از تصاویر رنگی برای زمینه
 • استفاده از ویبره برای زنگ گوشی
 • حذف ویجت های غیر ضروری
 • خرید باتری جدید

مواردی که نام برده شد، هر کدام از این روش ها می توانند به شیوه ای روی حفظ باتری موبایل تاثیر داشته باشند. شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد تا حدود زیادی عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید. در ادامه در مورد هر یک از این نکات برای شما به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

حفظ باتری موبایل با بهترین روش های کاربردی و حرفه ای

روش هایی برای حفظ باتری موبایل

کاهش روشنایی و نور صفحه

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی میزان ذخیره سازی و مصرف نیروی باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد، روشنایی و نور صفحه می باشد.  روشنایی صفحه هر چه قدر زیاد باشند روی میزان مصرف باتری گوشی شما تاثیرگذار خواهد بود. شما می توانید با کاهش نور صفحه موبایل خود این میزان را به صورت قابل توجهی کاهش دهید.

حذف برنامه های مخرب و پر مصرف

یکی دیگر از مواردی که روی کاهش شارژ باتری موبایل شما تاثیر دارد، وجود برنامه ها و نرم افزارهای اضافی است که روی گوشی خود نصب کرده اید. برنامه هایی که هیچ کاربردی روی گوشی شما ندارند و هیچ  استفاده ای نمی شوند می توانند میزان زیادی از شارژ باتری موبایل شما را مصرف کنند. به شما پیشنهاد می کنیم این برنامه ها را از روی گوشی خود حذف کنید.

غیرفعال کردن بلوتوث و موقعیت مکانی

قابلیت های اتصال که روی گوشی وجود دارد در صورتی که به صورت خود به خود روشن باشند و هیچ استفاده ای نداشته باشند، می توانند از شارژ باتری شما کم کنند و به حفظ باتری موبایل شما کمک نمی کنند. اگر می خواهید میزان مصرف شارژ باتری خود را کنترل کنید می توانید این قابلیت ها را در حالت خودکار قرار دهید.

حفظ باتری موبایل اندروید

عدم استفاده از تصاویر رنگی برای زمینه

تصاویر رنگی و تصاویری که متحرک هستند به دلیل اینکه روشنایی و تحرک بسیار زیادی دارند می توانند شارژ باتری موبایل را به مرور زمان کمتر و کمتر کنند. اگر می خواهید میزان شارژ باتری موبایل خود را تنظیم کنید، پیشنهاد می کنیم از تصاویر سیاه و تیره همچنین تصاویر ثابت استفاده کنید.

استفاده از ویبره برای زنگ گوشی

زنگ گوشی در افزایش عمر باتری موبایل تاثیر دارد. شما می توانید به جای استفاده از آهنگ های بلند و طولانی از زنگ های کوتاه و ویبره استفاده کنید. البته می توانید به جای استفاده از ویبره برای زنگ گوشی از اهنگ هایی با صدای آرام استفاده کنید و صدای آن را تا جایی که می توانید کم کنید.

حذف ویجت های غیر ضروری

به صورت کلی ویجت ها برنامه های مفیدی هستند که به صورت خودکار روی گوشی نصب شده اند. اما همین ویجت ها برای اینکه از اینترنت استفاده می کنند و نیروی خود را از آن تامین می کنند می توانند میزان زیادی از شارژ باتری موبایل شما را مصرف کنند. برای حفظ باتری موبایل می توانید آن ها را از روی صفحه هوم اسکیرین خود حذف کنید.

خرید باتری جدید

در نهایت آخرین کاری که می توانید برای افزایش عمر و کارایی گوشی خود استفاده کنید. خرید باتری جدید و نو می باشد. شما می توانید باتری موبایل خود را تعویض کنید و از بهترین و با کیفیت ترین باتری با ظرفیت بالا استفاده کنید. شما می توانید برای خرید باتری با ضمانت تعویض و گارانتی به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

چگونه مصرف باتری گوشی را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف باتری گوشی را کاهش دهیم؟

روش هایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن به افزایش عمر باتری موبایل اندروید خود کمک کنید. با استفاده از ساده ترین روش های کاربردی و حرفه ای هم می توانید به حفظ باتری موبایل خود کمک کنید و هم می توانید میزان نگهداری شارژ باتری موبایل خود را افزایش دهید.

روش های افزایش عمر مفید باتری موبایل:

 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
 • استفاده از حالت ذخیره باتری اندروید
 • کاهش روشنایی و صدای گوشی
 • حذف برنامه های اضافی و بدون استفاده
 • عدم استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • غیرفعال کردن قابلیت های اتصال گوشی
 • عدم استفاده از گوشی در مکان هایی که آنتن دهی ندارد.

مواردی که گفته شد هر کدام می تواند تا حدود زیادی روی افزایش عمر و سلامت و کیفیت باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد. در این مقاله درمورد حفظ باتری موبایل برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این موارد و رعایت هر یک از آن ها به کیفیت و کارایی باتری موبایل خود و ذخیره سازی شارژ باطری موبایل خود کمک کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

4 دیدگاه

 1. مقاله کامل و مفیدی بود فقط اینکه یه چیز مهمو بهش اشاره نکرده بودیم یا من متوجه اون نشدم. زمان شارژ باتری و اون مدتی که گوشی رو به شارژ میزنیم خیلی مهمه اگه از شارژرهای اصل که استفاده کنیم گوشی دیرتر شارژ میشه و دیرترم خالی میشه. بعد اینکه گوشی رو 100 درصد شارژ نکنید چون همین که میزارین گوشیتون به شارژ وصل باشه باعث میشه باتری داغ بشه و همین مورد به مرور زمان باعث باد کردن و خراب شدن باتری میشه 🙂

 2. من هر کار کردم گوشیم شارژ نمیشه چیکار کنم؟؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید. شارژر و باتری و اینا رو همه رو بررسی کردم اوکی بوده

 3. وحید جون الان که میگی همه رو بررسی کردی و بازم گوشیت شارژ نمیشه به نظرم یه نگاهی به خود باتری بنداز. شاید مشکل اصلی از باتری موبایلت باشه. باتری های سرخود معمولا دیر تر خرابی رو نشون میدن چون اینقد راحت جدا نمیشن. ولی به متخصص نشون بده حتما کمکت میکنه

 4. منم همه چیزای گوشیمو بررسی کردم هم شارژر و هم خود باتری و اینا ولی هیچیش نبود. رفتم نشون دادم یه چند تا برنامه از گوشیم یارو پاک کرد و اصن اوکی شد الان هم زود تر شارژ میشه گوشیم هم دیر تر خالی میشه یکی از برنامه ها یادمه اسنپ چت بود یکیشم فک میکنم فیسبوک بود پاک کردم اوکی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا