رایااستور مگ

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی، یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که با کاربران گوشی های هوشمند همراه است. با توجه به اینکه باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند، به مرور زمان از از کیفیت و عمر آن ها کاسته می شود. شارژ نشدن باتری گوشی، یکی از دلایل از دست رفتن عمر باتری موبایل می باشد. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت خاموش و روشن، مشکل دیر شارژ شدن گوشی و… برای شما توضیح دهیم.

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی: یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران با آن روبه رو هستند و به آن توجه زیادی می کنند، شارژ نشدن باتری موبایل می باشد.  به همین دلیل از راحت ترین راهکارها و روش ها برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی استفاده می کنند. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد روش های مشکل شارژ نشدن باتری گوشی برای شما توضیح دهیم. طبیعتا دلایلی زیادی می تواند منجر به شارژ نشدن باتری گوشی شما شود که در ادامه به هر یک از آن ها اشاره خواهیم کرد.

دلیل شارژ نشدن باطری موبایل چیست؟

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی: اگر بعد از اتصال گوشی خود به شارژر متوجه شدید که دستگاه موبایل شما شارژ نمیشود؛ روش هایی وجود دارد که به کمک آن می توانید علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ را بررسی کنید و سپس به رفع آن بپردازید. و یکی از اتفاق های عجیبی که برخی ازکاربران با آن رو به رو میشوند؛ مسئله شارژ نشدن موبایل است در حالتی که علامت شارژ بر روی آن نشان داده میشود. در این مطلب از سایت رایااستور می خواهیم ترفند هایی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید به رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی اقدام کنید.

شارژ نشدن باتری موبایل، یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی است که با کاربران گوشی های هوشمند همراه است. یکی از مهم ترین نکاتی که خریداران در زمان خرید گوشی به آن توجه می کنند، سلامت و طول عمر باتری موبایل می باشد. با توجه به اینکه گوشی ها برای اولین بار دارای ظرفیت بالایی هستند و عملکرد و کارایی خوبی دارند، مشتریان از خرید خود راضی هستند.

چرا باتری موبایل شارژ نمی شود؟

چرا باتری موبایل شارژ نمی شود؟

پس از مدتی که از گوشی خود استفاده می کنند، بنا به دلایلی باتری گوشی ضعیف می شود و عمر آن کاهش پیدا می کند. در این شرایط شما باید از بهترین راهکارها برای افزایش عمر باتری موبایل استفاده کنید. مسئله بعدی که به آن توجه شده است، مدت زمان شارژ شدن باتری موبایل و میزان ذخیره سازی شارژ باتری می باشد.

با توجه به اینکه باتری ها ظرفیت های مشخص شده ای دارند و شما نمی توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و پس از مدتی نیرو و انرژی آن ها از دست می رود، باید از بهترین روش ها برای مراقبت از باتری موبایل خود استفاده کنید. یکی از بزرگ ترین مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم و معمولا برای تمامی گوشی های هوشمند از جمله اندروید و آی او اس، مطرح می شود، شارژ نشدن باتری گوشی است. روش های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

علت دیر شارژ شدن باتری گوشی

با توجه به اینکه استفاده از گوشی های هوشمند افزایش پیدا کرده است، میزان استفاده از آن تا حدود زیادی افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل است که باتری ها نمی توانند مدت زمان زیادی شارژ را در خود ذخیره داشته باشند و خیلی زود باتری آن ها خالی می شود این یکی از مشکلاتی است که با تمامی کاربران گوشی های هوشمند همراه است. در این قسمت می خواهیم در مورد دلیل شارژ نشدن باتری گوشی برای شما توضیح دهیم.

دلیل شارژ نشدن باتری موبایل

دلیل شارژ نشدن باتری موبایل:

 • خراب بودن پریز برق
 • خراب بودن آداپتور
 • قطع شدن کابل رابط
 • کثیف بودن پورت شارژر

مواردی که نام برده شد از جمله دلایلی است که می تواند از شارژ شدن باتری گوشی شما جلوگیری کند. در ادامه در مورد هر یک از آن ها به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی

شارژ نشدن باتری گوشی، یکی از مهم ترین نکاتی است که مورد توجه قرار می گیرد، برای اینکه بتوانید میزان بیشتری از شارژ باتری موبایل خود را ذخیره داشته باشید باید از بهترین روش های نگهداری باتری موبایل استفاده کنید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله بهترین روش های افزایش باتری گوشی موبایل مراجعه کنید.

در ادامه روش هایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید از طریق آن به شارژ شدن سریع باتری گوشی خود کمک کنید. شما می توانید با ساده ترین روش ها باتری موبایل خود را تقویت کنید و به شارژ شدن سریع آن کمک کنید.

بهترین روش ها برای شارژ کردن باتری موبایل

بهترین روش ها برای شارژ کردن باتری موبایل:

 • پریز برق را جابه جا کنید.
 • آداپتور شارژر را بررسی کنید.
 • کابل رابط را بررسی کنید.
 • پورت شارژر را بررسی کنید.
 • گوشی خود را برای لحظه ای خاموش کنید.
 • سیستم عامل گوشی را آپدیت کنید.
 • باتری گوشی را تعویض کنید.

پریز برق را جابه جا کنید…

اولین موردی که می توانید به آن توجه داشته باشید، بررسی پریز برق می باشد. گاهی ممکن است گوشی شما و باتری آن هیچ مشکلی نداشته باشد اما هب دلیل اینکه پریز برق خراب است، موبایل شما شارژ نشود. شما می توانید با عوض کردن پریز برق خود به مشکل شارژ نشدن باتری موبایل خود دقت کنید.

آداپتور شارژر را بررسی کنید…

خراب بودن آداپتور، یکی دیگر از مواردی است که می تواند از شارژ شدن باتری گوشی شما جلوگیری کنید، اگر مشکل از پریز برق نبود، حتما آداپتور شارژر را بررسی کنید و از اتصالات آن مطمئن شوید و اطمینان داشته باشید که قطعی در آن وجود نداشته باشد. اگر قطعی مشاهده کردید پیشنهاد می کنیم آن را تعویض کنید و دیگر از آن استفاده نکنید.

راهکارهایی برای رفع شارژ نشدن باتری موبایل

کابل رابط را بررسی کنید…

در برخی مواقع مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت خاموش به دلیل خراب بودن کابل رابط است، حتی بعضی اوقات ممکن است به دلیل اینکه کثیفی هایی در آن وجود دارد از شارژ کردن سریع جلوگیری می کند. پس بهتر است قبل از اینکه به سراغ شارژ کردن باتری گوشی بروید. کابل اصلی را بررسی کنید و از تمیز بودن و قطع نبودن آن اطمینان داشته باشید.

پورت شارژر را بررسی کنید…

گاهی اوقات وجود گرد و غبارو کثیفی داخل پورت شارژ گوشی از بالا نرفتن درصد شارژ گوشی جلوگیری می کند. به همین دلیل قبل از اینکه موبایل خود را به شارژ بزنید بهتر است داخل پورت را بررسی کنید تا از تمیز بودن آن اطمینان داشته باشید. هر چیز کوچکی که در این قسمت وجود دارشته باشد یکی از علائم شارژ نشدن باتری گوشی می باشد. شما می توانید با یک سوزن و یا خلال دندان آن را تمیز کنید.

گوشی خود را برای لحظه ای خاموش کنید…

اگر هیچ یک از موارد بالا برای شما کارساز نبود، به شما پیشنهاد می کنیم از این شیوه قدیمی استفاده کنید. در برخی از موارد مشکل شارژ نشدن باتری موبایل، با خاموش کردن گوشی رفع می شود شما می توانید برای دقایقی گوشی را خاموش کنید و پس از آن مجدد روشن کنید. پس از اینکه گوشی را خاموش می کنید یه شوک به باتری وارد می شود و منجر می شود تا باتری دوباره از اول کار خود را شروع کند.

بهترین روش ها برای جلوگیری از شارژ نشدن باتری گوشی

رفع مشکل شارژ نشدن موبایل

سیستم عامل گوشی را آپدیت کنید…

اگر مدت زیادی است که از گوشی خود استفاده می کنید و سال هاست آن برنامه ها و سیستم عامل اصلی آن را به روز رسانی نکرده اید، می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. توجه داشته باشید در برخی از موارد علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن به دلیل آپدیت نبودن برنامه ها و سیستم عامل گوشی می باشد. شما می توانید با نصب ورژن جدید روی موبایل خود از شارژ نشدن باتری گوشی جلوگیری کنید.

باتری گوشی را تعویض کنید…

در آخرین مرحله شما می توانید باتری موبایل خود را تعویض کنید. جابه جایی باتری به دلیل کاهش عمر و سلامت آن انجام می شود. وقتی شما مدت زیادی از باتری و گوشی خود استفاده می کنید، کیفیت باتری و کارایی گوشی شما کمتر خواهد شد و همین می تواند دلیل بر شارژ نشدن گوشی باشد. به همین دلیل به شما تعویض باتری در یک زمان مناسب را پیشنهاد می کنیم. برای خرید باتری جدید و اصل متناسب با موبایل خود می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید. قطعا عوض کردن باتری به رفع مشکل شارژ نشدن گوشی شما کمک خواهد کرد.

علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ

مشکل شارژ نشدن باتری گوشی و یا دیر شارژ شدن باتری یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که برای کاربران پیش می آید. اگر شما هم با این مشکلات همراه هستید پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل همین مقاله را مطالعه کنید. کم شدن شارژ گوشی زمانی که گوشی را به شارژ وصل کرده اید، یکی دیگر از مشکلاتی است که به وفور برای شما پیش می آید. این موضوع تنها به دلیل استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ می باشد. پس توصیه می کنیم زمانی که موبایل خود را به شارژ وصل کرده اید از آن استفاده نکنید.

زمانی که شما گوشی خود را زمان اتصال به شارژ استفاده می کنید، آسیب جدی به باتری موبایل خود وارده کرده اید. باتری موبایل زمانی که زیاد مورد استفاده قرار بگیرد به مرور زمان داغ می شود و همین داغ شدن باتری پس از مدتی باعث باتری موبایل بادکرده و در نهایت شما با منفجر شدن باتری گوشی مواجه خواهید بود. پس زمانی که شما به صورت طولانی مدت گوشی خود را به شارژ وصل می کنید به مرور زمان باتری آسیب می بیند و دیر تر شارژ می شود.

همانطور که مطالعه کردید ما در این مقاله به آموزش رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی پرداختیم. راه های یاد شده موثر ترین و بهترین روش هایی هستند که شما می توانید برای از بین بردن این مشکل از آن استفاده کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از قسمت های شرح داده شده نیاز به توضیح بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان سایت رایااستور در ارتباط باشد. چنانچه بعد از انجام این مراحل باتری گوشی شما درست نشد، می توانید برای تعویض باتری خود به فروشگاه رایااستور مراجعه کنید.

 


پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

9 دیدگاه

 1. همه مواردی که واسه شارژ نشدن گوشی گفتین رو رعایت کردم ولی همچنان با مشکل شارژ نشدن باتری گوشی مواجه میشم متاسفانه..
  یا کلا شارژ نمیشه یا اینکه خیلی خیلی دیر شارژ میشه و چند ساعت طول میکشه. چیکار کنم به نظرتون؟

 2. خسته نباشید دوستان
  من یه مدت بود گوشیم شارژ نمیشد اول فکر کرم شاید مشکل از باتری گوشیم باشه واسه همین هزینه کردم و باتری رو عوض کردم. در حالی که باتری هیچ مشکلی نداشت و سلامت باتری 95 اینا بود. بعدا متوجه شدم که کابل شارژرم مشکل داشته و الان باید بازم برم هزینه کنم و شارژر بگیرم… بیشتر مواقع هم وقتی موبایل شارژ نمیشه و یا کنده باتری رو کاری نداشته باشید مشکل اصلی از سیم شارژره.

 3. من دیروز گوشیم 3 ساعت به شارژ بوده الان میبینم فقط 65 درصد شارژ شده. چیکارش کنم مشکل از باتریه گوشیه یا مشکل نرم افزاری داره؟؟ باتری رو عوض کنم درست میشه یا مشکل میتونه از شارژر و کابل باشه؟

 4. دوستان یکی راهنمایی کنه لطفا من گوشیم شارژ نمیشه ولی بررسی کردم هیچ مشکلی نداشته نه باتریش مشکل داره نه کابل و سیم و اینا الان دقیقا من چیو ببینم؟؟

 5. سلام. وقت بخیر من گوشیم اوایل درست بود یه روز دیگه شارژ نشد منم بعد یکی دو روز شانسی سیم شارژر رو تو حالت خاموش به گوشی وصل کردم و دیدم شارژ میشه بعد در همون حالت گوشی رو روشن کردم درست شد ولی بعد از هر خاموش روشن شدن باید این کارو بکنم الانم که به کامپیوتر وصل نمیشه میشه بگین چرا اینجوریه؟ ممنون

 6. سلام خسته نباشید
  گوشی من وقتی به شارژ میزنم هر شارژی ارور میده که دستگاه به آهستگی شارژ میشود و واقعا هم طول میکشه چندبار کابل آداپتور عوض کردم فرقی نداشت و هی ارور میده ولی ولی از اونور گوشیم میزنم به پاور بانک هیچ اروری نمیده و خیلی هم خوب شارژ میکنه حالا موندم مشکل چیه واقعا چون میگم نکنه مشکل از باتری یا خود گوشی باشه؟

 7. من یه گوشی S3 دارم. برای فهمیدن اینکه آیا خود گوشی شارژ کم میکنه یا نه یک کاری انجام دادم حالا نمیدونم واقعا درست یا نه. سیمکارتم رو از گوشی درآوردم بعد گوشی رو زدم داخل شارژ. وقتی که 100% شد از شارژ کشیدم. بعد بدون اینکه روشنش کنم به مدت 10 ساعت گذاشتم در همون حالت موند. بعد از این مدت رفتم نگاه کردم دیدم شارژش از 100% شده 97% این یعنی اینکه شارژ رو کمتر میکنه

 8. من خیلی با گوشیم کار میکنم یعنی وقتایی هم که تو شارژ هس مجبورم باهاش کار کنم بعد یع مدت باتریش داغون شد یعنی به نظرم بیشترین آسیبی که به باتری وارد میشه همین حالته چون وقتی تو شارژ هس باتری تحت فشار هس بعد وقتی ازش استفاده کنید بدتر داغ میکنه و اصلا شارژ نمیکنه اینجوری میتونید بفهمید که مشکل شارژ نشدن باتری موبایل چیه.

 9. منم دقیقا همین مشکل رو دارم مدل گوشیم سامسونگ a30 هست ،اول دیگه از حالت فست شارژ در اومد بعد ی مدت وقتی گوشی روشن بود بالای 20 درصد باید میشد تا نزنه اتصال شارژر خود را بررسی کنید و شارژ میشد ، الانم که وقتی روشنه کلا میزنه اتصال شارژر خود را بررسی کنید و درصد شارژش میاد پایین (شارژ نمیشه ) باید خاموش کنم گوشی رو تا شارژ شه که اونم مشکلات خودش رو داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا