رایااستور مگ

تقویت باتری گوشی آیفون

تقویت باتری گوشی آیفون: گوشی های آیفون این روزها یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین مدل هایی هستند که مورد استفاده کاربران قرار می گیرند. اگر به فکر تقویت باتری گوشی آیفون خود هستید و می خواهید کارایی گوشی خود را افزایش دهید، باید از بهترین باتری گوشی آیفون استفاده کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد تقویت باتری گوشی آیفون برای شما توضیح دهیم. همانطور که می دانید تقویت باتری گوشی آیفون، این روزها بسیار کاربردی و ساده تر شده است و شما می توانید با ساده ترین روش ها باتری گوشی آیفون خود را تقویت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد تقویت باتری گوشی آیفون بیشتر توضیح دهیم.

چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟

با توجه به اینکه باتری آیفون یکی از اصلی ترین قطعاتی است که برای گوشی های اپل استفاده می شود، شما باید از بهترین آن ها استفاده کنید. کارایی و عملکرد گوشی آیفون شما کاملا به باتری موبایل شما بستگی دارد و شما باید از بهترین مدل باتری اپل استفاده کنید. اگر به تازگی برای گوشی خود باتری تهیه کرده اید، می توانید از روش هایی برای افزایش طول عمر گوشی خود استفاده کنید.

بهبود باتری آیفون یکی از ساده ترین روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون، بسته به موضوعات مختلفی دارد که شما می توانید با بررسی هر یک از آن ها به عدم سلامت باتری گوشی آیفون خود پی ببرید. اگر می خواهید از سالم بودن باتری گوشی آیفون خود مطمئن شوید، می توانید از تست باتری موبایل آیفون استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “ نرم افزارهای تست سلامت باتری آیفون ” مراجعه کنید.

دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون

دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون

گوشی های آیفون نمونه ای از بهترین مدل هایی هستند که از نظر باتری میزان ذخیره سازی بسیار بالایی دارند و شما می توانید ساعت ها بدون مشکل از آن استفاده کنید، با توجه به اینکه ظرفیت باتری موبایل یک چیز ثابت شده است و برای هر گوشی متغیر است، پس طبیعی است که بعد از مدتی موبایل شما کارایی قبلی خودش را نداشته باشد و کیفیت آن کاهش پیدا کرده باشد.

دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون، همان طور که گفته شد متفاوت می باشد و باتری گوشی شما ممکن است به هر دلیلی خالی شود. تنها کاری که از شما بر می آید، این است که از راه هایی برای جلوگیری از زود خالی شدن باتری گوشی استفاده کنید. که در ادامه در مورد آن بیشتر برای شما خواهیم گفت.

 • برنامه های مخرب و اضافی
 • زیاد بودن روشنایی صفحه
 • به شارژ زدن طولانی مدت
 • استفاده از تصاویر روشن و متحرک
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • و…

طول عمر باتری آیفون

با در نظر گرفتن اینکه گوشی آیفون از نمونه ای از بهترین مدل گوشی هایی است که میزان ذخیره سازی شارژ زیادی دارد، شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید. طول عمر باتری آیفون به صورت معمولی چیزی حدود 3 الی 4 سال می باشد. اما شما می توانید با ساده ترین روش ها طول عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید.

سلامت باتری آیفون به باتری آن بستگی دارد که شما می توانید با بررسی باتری گوشی آیفون خود، آن را کنترل کنید. خرید بهترین باتری و یا استفاده از کاربردی ترین روش ها به طول عمر و تقویت باتری گوشی آیفون شما کمک خواهد کرد. در ادامه این مقاله می خواهیم درمورد روش های تقویت باتری آیفون برای شما توضیح دهیم.

افزایش درصد سلامت باتری آیفون

افزایش درصد سلامت باتری آیفون

درصد سلامت باتری آیفون، طول عمر باتری آیفون، نمایش درصد باتری آیفون و… باتری گوشی شما و کیفیت آن بستگی دارد. اگر قصد دارید سلامت باتری آیفون خود را افزایش دهید می توانید از ساده ترین روش ها استفاده کنید. در ادامه در مورد هر یک از این روش ها برای شما توضیح خواهیم داد.

روش های تقویت باتری گوشی آیفون:

 • استفاده از حالت Dark Mode
 • استفاده از قابلیت Low Power Mode
 • غیرفعال کردن قابلیت Raise to Wake
 • غیرفعال کردن قابلیت های اتصال
 • غیرفعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها
 • کاهش نور و روشنایی صفحه
 • غیرفعال کردن ویجت ها
 • حذف برنامه های پرمصرف

مواردی که نام برده شد هر کدام از جمله روش هایی است که می توانید از طریق آن به قوی کردن باتری گوشی آیفون خود کمک کنید. در ادامه در مورد هر یک از آن ها به مختصر توضیح می دهیم.

استفاده از حالت Dark Mode

یکی از ساده ترین روش هایی که اغلب برای گوشی های آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس امکان پذیر می باشد و تاثیر به شدت زیادی دارد، استفاده از حالت Dark Mode می باشد. همان طور که می دانید نمایشگر ها هرچه تیره تر باشند میزان شارژ کمتری را مصرف می کنند به همین دلیل شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید و تمام تنظیمات نمایشگر خود را سیاه کنید. این روش به تقویت میزان ذخیره سازی شارژ باتری گوشی شما کمک خواهد کرد.

استفاده از قابلیت Low Power Mode

استفاده از قابلیت Low Power Mode

یکی دیگر از قابلیت هایی که کاربران آیفون می توانند از آن استفاده کنند، قابلیت Low Power Mode می باشد. این قابلیت اغلب برای مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که شما می خواهید میزان شارژ باتری گوشی خود را ذخیره کنید و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. شما می توانید این قابلیت را در قسمت تنظیمات گوشی خود فعال کنید.

غیرفعال کردن قابلیت Raise to Wake

این قابلیت هم اغلب برای نسخه های آی او اس 13 مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند پشتیبانی کند. زمانی که این قابلیت فعال باشد وقتی شما گوشی را از روی زمین برمیدارید بدون اینکه به آن نیازی داشته باشید به صورت خود به خود روشن می شود. شما می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید تا از این اتفاق جلوگیری کنید. غیرفعال بودن این قابلیت به ذخیره سازی شارژ باتری گوشی شما و تقویت آن کمک خواهد کرد.

غیرفعال کردن قابلیت های اتصال

از جمله قابلیت های اتصال می توانیم به وای فای، دیتا، بلوتوث و موقعیت مکانی اشاره کنیم. با توجه به اینکه این قابلیت ها و فعال بودن آن ها می تواند میزان شارژ زیادی را از باتری گوشی شما کم کند، بهتر است آن ها را غیرفعال کنید و از حالت خودکار خارج کنید. چرا که فعال بودن این قابلیت ها میزان زیادی شارژ را به صورت خود به خود مصرف می کند.

غیرفعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها

گوشی های آیفون به گونه ای طراحی شده اند که در برخی مواقع به صورت خودکار آپدیت و بروزرسانی می شوند. آپدیت خودکار برنامه ها و نرم افزارهایی که روش گوشی شما نصب است می تواند حجم زیادی از شارژ باتری گوشی شما را خالی کند و انرژی باتری گوشی شما را کاهش دهد. شما می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید و از آپدیت خودکار برنامه ها جلوگیری کنید.

کاهش نور و روشنایی صفحه

کاهش نور و روشنایی صفحه

یکی دیگر از مواردی که تاثیر مستقیمی روی خالی شدن شارژ باتری گوشی شما دارد، نور و روشنایی صفحه است. زمانی که روشنایی صفحه شما بیش از اندازه باشد درواقع از شارژ گوشی شما استفاده می کند. به هر میزان که روشنایی صفحه بیشتر باشد مصرف شارژ باتری گوشی هم بیشتر می شود.

غیرفعال کردن ویجت ها

ویجت هایی که روی گوشی آیفون شما فعال هستند به شدت از شارژ باتری شما استفاده می کنند بدون اینکه هیچ استفاده ای داشته باشند. به هر میزان که ویجت ها روی گوشی شما فعال باشند و به صورت خود به خود فعالیت داشته باشند، درواقع از شارژ باتری گوشی ایفون شما کم خواهد شد. شما می توانید به راحتی این ویجت ها را حذف و غیرفعال کنید.

حذف برنامه های پرمصرف

برخی از برنامه هایی که روی گوشی شما نصب شده اند بدون استفاده هستند اما در همین حال میزان زیادی از شارژ باتری گوشی را خالی می کنند، شما می توانید با وارد شدن به بخش تنظیمات گوشی خود و انتخاب مسیر باتری، برنامه های پرمصرف گوشی خود را غیرفعال و حذف کنید.

در این مقاله در مورد تقویت باتری گوشی آیفون برای شما توضیح داده شد، شما می توانید با مطالعه این مقاله و بررسی مواردی که در آن گفته شده است تا حد زیادی شارژ باتری گوشی خود را تقویت کنید و از خالی شدن زودهنگام باتری گوشی آیفون خود جلوگیری کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا