افیلیت دیجیکالا 728 در 90

مشخصات باتری موبایل و همه چیز در رابطه با آن

مشخصات باتری موبایل و همه چیز در رابطه با آن

مشخصات باتری موبایل: برای خرید یک باتری موبایل خوب و اصل باید به مشخصات فنی باتری موبایل توجه داشته باشید. ولتاژ باتری موبایل، مدار شارژ باتری موبایل، قطب مثبت و منفی باتری موبایل از جمله مواردی هستند که تاثیر بسیار زیادی روی سالم بودن باتری گوشی دارند. در این مقاله می خواهیم درمورد اطلاعات باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با بررسی نکاتی که درمورد باطری گوشی گفته می شود و بررسی هر یک از آن ها کارایی و طول عمر گوشی خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد مشخصات باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. همان طور که می دانید باتری ها به دلیل ظرفیتی که دارند می توانند برای مدتی عمر کنند و معمولا پس از مدتی عمر خود را از دست می دهند. اگر به اطلاعات باتری موبایل دقت کنید، می توانید بهترین آن را برای گوشی خود انتخاب کنید.

اطلاعات موجود درمورد باتری گوشی

طول عمر باتری یکی از مهم ترین نکاتی است که کاربران به آن دقت می کنند. طول عمر و سلامت باتری گوشی موبایل جزء مواردی است که کاملا به باتری بستگی دارد و هر چه قدر ظرفیت باتری گوشی شما بیشتر باشد، درواقع از عمر و کارایی بیشتری برخوردار خواهد بود.

عملکرد باتری گوشی هم به باتری و سلامت آن بستگی دارد، به هر میزان که باتری موبایل شما ظرفیت بیشتری داشته باشد، به این معنا خواهد بود که باتری شما عمر بالاتری خواهد داشت و از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود. در ادامه می خواهیم درمورد مشخصات باتری موبایل برای شما توضیح دهیم و هر آنچه که لازم است شما در مورد باتری بدانید.

مشخصات باتری موبایل

همان طور که می دانید باتری ها از جنس لیتیوم یونی و پلیمری هستند. باتری های لیتیومی با توجه به جنس و ساختاری که دارند، مقاومت زیادی در برابر حرارت و گرما ندارند و زمانی که در یک مکان خیلی گرم قرار می گیرند سریع از خود واکنش نشان می دهند. این یکی از مشخصه های باتری موبایل است.

مشخصات باتری موبایل

اطلاعات مربوط به باتری موبایل

یکی از مهم ترین نکاتی که می توانیم به آن اشاره کنیم، درمورد ظرفیت باتری موبایل است. باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند که پس از مدتی از آن کاسته می شود و باتری کارایی اولیه خودش را از دست می دهد. ظرفیت باتر موبایل یعنی میزان ذخیره سازی شارژ باتری گوشی. زمانی که گوشی شما زود شارژ خالی می کند، به این معناست که ظرفیت ذخیره سازی شارژ آن روبه اتمام است.

ساختار باتری موبایل، به گونه ای طراحی شده است که در برابر استفاده بیش از اندازه واکنش نشان می دهد و به مرور زمان از کیفیت و کارایی آن کم می کند. مواردی که نام برده شد از جمله اطلاعاتی هستند که معمولا در مورد باتری گوشی به آن ها پرداخته می شود. اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم، در نظر داشته باشید که عمر و سلامت باتری موبایل به خودتان بستگی دارد و شما می توانید نقش مهمی روی افزایش عمر و کارایی باطری گوشی خود داشته باشید.

روش هایی که عمر باتری موبایل را افزایش می دهد؟

عمر باتری گوشی یکی از مهم ترین مشخصات باتری موبایل است که شما می توانید با ساده ترین روش ها آن را افزایش دهید. همان طور که گفتیم باتری ها به مرور زمان کارایی و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و پس از مدتی غیرقابل استفاده می شوند و شما مجبور خواهید بود آن ها را تعویض کنید.

بهترین روش ها برای بالا بردن عمر باتری موبایل

راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل:

 • بهترین زمان را برای شارژ کردن باتری موبایل خود انتخاب کنید. همیشه اجازه دهید گوشی شما حدود 20 درصد شارژ داشته باشد و خالی نباشد. اجازه ندهید باتری گوشی تان کاملا خالی شود و در نهایت آن را به شارژ وصل کنید. این موضوع آسیب جدی به گوشی شما وارد خواهد کرد. پس زمانی که گوشی شما به 20 درصد می رسد آن را به شارژ وصل کنید و قبل از اینکه 100 می شود آن را از خارج کنید.
 • گوشی خود را به صورت طولانی مدت و شبانه روزی به شارژ وصل نکنید. با توجه به اینکه باتری ها دارای جنس خاصی هستند در برابر حرارت و گرمای زیاد مقاومت زیادی نخواهند داشت. وقتی شما به صورت طولانی مدت گوشی خود را به شارژ وصل می کنید، منجر به داغ شدن باتری و در نهایت منفجر شدن آن می شود.
 • زمانی که از گوشی هیچ استفاده ای ندارید، بهتر است آن را در حالت پرواز قرار دهید. این مهم می تواند به شما کمک کند تا میزان شارژ بیشتری را ذخیره داشته باشید. حالت پرواز چیزی مانند خاموش بودن گوشی است و به دلیل اینکه تمام قابلیت های اصلی گوشی شما غیرفعال می شود و هیچ اتفاقی نمی افتد، از شارژ گوشی شما هم کم نمی شود.
 • در صورت عدم استفاده از بلوتوث، وای فایف دیتا و موقعیت مکانی آن ها را غیرفعال کنید. چرا که این قابلیت ها میزان زیادی از شارژ و انرژی باتری شما را برای کار کردن مصرف می کند. این قابلیت ها را بهتر است از حالت خودکار خارج کنید.
 • نور صفحه و روشنایی گوشی خود را در حالت اتوماتیک و خودکار قرار دهید تا براساس مکانی که در آن قرار می گیرید، تنظیم شود. هرچه نور صفحه شما بیشتر باشد، درواقع انرژی بیشتری از باتری موبایل شما گرفته می شود. همچنین صدای گوشی بهتر است در حالت ویبره قرار بگیرید.

چه مواردی منجر به خرابی باتری موبایل می شود؟

 • وجود یک سری برنامه ها روی گوشی شما می تواند از عمر باتری موبایل شما کم کند و شارژ آن را خیلی زود خالی کند. از جمله این برنامه ها می توانیم به فیسبوک، تلگرام، اینستاگرام، گوگل مپ و… اشاره کنیم. این برنامه ها برای اینکه کار کنند از انرژی باتری شما استفاده می کنند.
 • به شارژ زدن اشتباه گوشی هم تاثیر بسیار زیادی روی خالی شدن شارژ باتری موبایل شما دارد. زمانی که شما گوشی خود را در حالت صفر درصد به شارژ وصل می کنید، این موضوع می تواند به گوشی شما آسیب وارد کند. خالی بودن گوشی می تواند روی ولتاژ باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد.
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی هم یکی از اصلی ترین مواردی است که می تواند به گوشی شما و باتری آن آسیب وارد کند. مخصوصا زمانی که شما گوشی خود را به شارژ وصل کرده اید. زمانی که گوشی خود را به شارژ وصل می کنید، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. چرا که باعث داغ شدن بیش از اندازه باتری و در نهایت باد کردن آن می شود.

تفاوت انواع باتری موبایل

باتری ها دارای انواع متفاوتی هستند که هر یک از آن ها برای وسایل متنوعی قابل استفاده است. با توجه به اینکه ساختار باتری موبایل و مشخصات روی باتری موبایل با یکدیگر متفاوت است، شما می توانید از انواع باطری برای کار کردن وسایل مختلفی استفاده کنید. از جمله این باتری ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نیکل کادمیوم
 • نیکل هیدرید فلز
 • لیتیوم یونی
 • لیتیوم پلیمری

این باتری ها هر کدام دارای چگالی مشخص شده ای هستند و معمولا برای لپتاپ، تبلت، گوشی و… مورد استفاده قرار میگیرند. با در نظر گرفتن ساختار این دسته باتری ها شما با عملکرد و کارایی متنوعی روبه رو خواهید بود. باتری ها به دلیل ظرفیت، میزان ذخیره سازی و ولتاژی که دارند می توانند برای مدت زمان مشخصی عمر کنند و پس از مدتی شما مجبور خواهید بود تا آن ها را تعویض کنید. این روزها استفاده از باتری های لیتیومی به شدت افزایش پیدا کرده است. این باتری ها علاوه بر اینکه کارایی و ظرفیت بسیار بالایی دارند سبک هستند و بیشتر برای وسایل الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین تفاوت باتری موبایل، مربوط به ظرفیت آن است که به آن اشاره شد.

با بررسی مشخصات خوب باتری موبایل، شما می توانید بهتر نوع باتری را برای گوشی و یا تبلت خود انتخاب کنید. در این مقاله درمورد مشخصات باتری موبایل و مواردی که لازم بود درمورد باتری بدانید برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله و نکاتی که در آن گفته شد عمر و سلامت باتری گوشی خود را تا حد زیادی افزایش دهید. سالم بودن باتری گوشی شما بسته به باتری آن دارد که باید از بهترین روش برای نگهداری از آن استفاده کنید. در این مقاله علاوه بر اینکه درمورد مشخصات باتری موبایل، برای شما توضیح داده شد به مواردی جون ولتاژ باتری موبایل اطلاعات باتری موبایل، قطب مثبت و منفی باتری و… نیز اشاره کردیم.


ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (4)