چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟

چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟

چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟ این سوال جزء یکی از مهم ترین سوالاتی است که کاربران گوشی های آیفون و سایر مدل های گوشی از خود می پرسند. برای اینکه بتوانید کارایی باتری موبایل خود را افزایش دهید و به افزایش طول عمر موبایل خود کمک کنید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا به سوال شما در خصوص اینکه چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟ به شما پاسخ دهیم؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در خرید گوشی تاثیر دارد، سلامت و کیفیت باتری موبایل می باشد. به هر میزان که باتری از عمر بالاتری برخوردار باشد، می تواند مدت زمان استفاده شما از گوشی را نیز تا حد زیادی افزایش دهد. پس باید توجه داشته باشید که مهم ترین نکته در خرید گوشی موبایل، کیفیت و ظرفیت باتری می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد علت خالی شدن ناگهانی باتری موبایل، نشانه های خرابی باتری موبایل، چگونه باتری گوشی را قوی کنیم و… برای شما توضیح دهیم.

چه کنیم باتری گوشی دیرتر خالی شود؟

دلیل مصرف زیاد باتری گوشی، به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از آن ها می توانیم به شخص شما اشاره کنیم. وقتی شما به صورت بیش از اندازه از گوشی استفاده می کنید درواقع از کیفیت باتری آن کم کرده اید و به مرور زمان باتری گوشی شما خراب می شود. نشانه های خرابی باتری موبایل گسترده است که در ادامه درمورد آن برای شما توضیح خواهیم داد.

با رعایت یک سری نکات ساده و انجام یک سری روش های کاربردی می توانید از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی هواوی خود و دیگر گوشی ها جلوگیری کنید. در این قسمت می خواهیم ساده ترین و کاربردی ترین روش های افزایش عمر و کارایی باتری موبایل را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

همان طور که گفته شد، دلایل زیادی منجر به مصرف زیاد بارتی گوشی می شود. شما می توانید با بررسی تنظیمات باتری موبایل خود تا حد زیادی از کاهش شارژ باتری موبایل خود جلوگیری کنید و کیفیت و کارایی آن را افزایش دهید. یکی از مهم ترین دلایلی که به مرور زمان منجر به خالی شدن ناگهانی باتری موبایل می شود، خراب شدن باتری گوشی است. از جمله علائم خرابی باتری موبایل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

نشانه های خرابی باتری موبایل:

 • بررسی ظاهری باتری موبایل
 • باد کردن باتری موبایل
 • خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • خاموش و روشن شدن به صورت خود به خود
 • داغ شدن گوشی حین استفاده از آن
 • بررسی میزان شارژ باتری گوشی

هر یک از این موارد نشانه های خراب شدن باتری موبایل می باشد. اگر می خواهید از ظاهری باتری به خراب شدن آن پی ببرید باید آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و بچرخانید، اگر باتری به خوبی چرخید یعنی باتری خراب شده و متورم است. این دلیل بر کاهش عمر باتری گوشی شما خواهد بود.

مورد بعدی وقتی دارید از گوشی خود استفاده می کنید و به صورت ناگهانی گوشی خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود. البته در برخی مواقع پیش آمده که گوشی خاموش می شود و دوباره به صورت خود به خود روشن می شود. یا حتی ممکن است قسمتی از صفحه سیاه رنگ شود. که این مورد هم خراب شدن باتری گوشی را اطلاع می دهد.

زمانی که شما دارید از گوشی استفاده می کنید و گوشی در مدت زمان کوتاهی داغ می شود، این دلیل هم می تواند نشان از خراب بودن باتری موبایل شما دهد. گوشی به قدری داغ می شود که هنگ می کند. میزان ذخیره سازی شارژ باتری موبایل خود را بررسی کنید، اگر باتری نمی تواند برای زمان طولانی شارژ نگه دارد یعنی باتری خراب است و نیاز به تعویض دارد.

دلیل مصرف زیاد باتری گوشی

دلیل مصرف زیاد باتری گوشی

دلایل زیادی می تواند دلیل بر خالی شدن باتری موبایل شما باشد. یکی از مهم ترین دلایلی که می توانیم به آن اشاره کنیم، استفاده بیش از اندازه از گوشی می باشد. زمانی که شما به صورت مداوم از گوشی خود استفاده می کنید، درواقع دارید از انرژی و نیروی گوشی خود استفاده می کنید و همین به مرور زمان روی کارایی و کیفیت باتری موبایل شما تاثیرگذار خواهد بود.

پس تا جایی که می توانید استفاده از گوشی خود را کاهش دهید تا در مواقع ضروری بتوانید از گوشی به بهترین شکل استفاده کنید. برای نمونه سعی کنید با گوشی بازی های سنگین را با صدای بلند انجام ندهید و یا به صورت آنلاین فیلم تماشا نکنید. این موضوع تاثیر زیادی روی کاهش شارژ باتری موبایل شما خواهد داشت.

تاثیر نرم افزارها روی کاهش شارژ باتری موبایل

حتما شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که برنامه ها و اپلیکیشن های زیادی را روی گوشی خود نصب کرده اید. برنامه هایی که هیچ گونه کاربردی ندارند و بیشتر می توانند پر کننده فضای خالی گوشی شما باشند. وجود نرم افزارهای مخرب روی گوشی می تواند آسیب جدی به باتری موبایل شما وارد کند. اگر از برنامه ها استفاده ای ندارید می توانید آن ها را حذف کنید.

برخی از این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که به صورت خود به خود زمانی که شما به اینترنت وصل می شوید، آپدیت و به روز رسانی می شوند. در این مواقع  باعث می شود تا باتری موبایل شما کم شود و نیروی اولیه خود را نداشته باشید. پس وقتی از خودتان می پرسید، چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟ می توانید به این نکته هم توجه داشته باشید.

فعال بودن قابلیت های اتصال و تاثیر آن روی خالی شدن شارژ باتری

فعال بودن قابلیت های اتصال و تاثیر آن روی خالی شدن شارژ باتری

همان طور که می دانید قابلیت هایی مانند بلوتوث، موقعیت مکانیف دیتا، وای فای در برخی از شرایط حساس جواب می دهد. مگر اینکه شما واقعا به آن ها نیاز داشته باشید. بلوتوث و موقعیت مکانی برای اینکه بتوانند اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهند، مجبور هستند تا از شارژ و انرژی باتری موبایل شما استفاده کنند.

پس بهتر است این قابلیت ها را در حالت خودکار قرار ندهید و اجازه ندهید به صورت خود به خود فعال شوند. وقتی شما گوشی تان را روشن می کنید و در یک مکان قرار می گیرید به صورت خود به خود این قابلیت ها فعال می شوند و از انرژی و نیروی باتری موبایل شما استفاده می کنند. البته آنتن دهی ضعیف شبکه هم تاثیر زیادی دارد. اگر در مکانی قرار دارید که آنتن دهی ضعیف است، گوشی خود را بهتر است در حالت پرواز قرار دهید.

بررسی مدت زمان شارژ باتری موبایل

یکی از مهم ترین مواردی که می توانیم درمورد کاهش شارژ باتری موبایل و از دست دادن کیفیت آن اشاره کنیم، شارژ باتری موبایل می باشد. همان طور که می دانید گوشی ها از جنس لیتیومی هستند و به همین دلیل در برابر سرما و گرمای زیاد مقاومت زیادی ندارند و از خود واکنش نشان می دهند.

برای همین توصیه می شود که بهترین زمان را برای به شارژ زدن باتری گوشی خود در نظر داشته باشید. هر چه قدر گوشی شما بیشتر به شارژ باشد، بیشتر داغ می شود و همین موضوع به مرور زمان منجر به داغ شدن گوشی و از کار افتادن آن می شود. خراب شدن گوشی هم پس از مدتی از شارژ شدن سریع باتری موبایل جلوگیری می کند.

زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید، بهتر است، قبل از خاموش شدن این کار را انجام دهید و گوشی خود را در 20 درصد و در حالت پرواز به شارژ وصل کنید و اجازه دهید تا 80 درصد شارژ شود و در نهایت آن را از شارژ خارج کنید. شارژ کردن بیش از اندازه گوشی منجر به داغ شدن آن خواهد شد.

خراب بودن شارژر گوشی دلیل بر زود خالی شدن باتری

خراب بودن شارژر گوشی دلیل بر زود خالی شدن باتری

وقتی می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید، باید اتصالات شارژر را هم مورد بررسی قرار دهید. اگر شارژر گوشی شما خراب شده باشد و یا از شارژری غیر از شارژر اصلی خودش استفاده کنید، می توانید به باتری موبایل خود آسیب وارد کنید. به همین دلیل توصیه نمی شود که شارژرهای تقلبی و فیک را استفاده کنید.

گوشی ها به دلیل اینکه ولتاژی که دارند تنها با شارژر اصلی خودشان سازگاری دارند و خیلی سریع تر شارژ می شوند و می توانند میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره نگه دارند. وقتی شارژر اصلی باشد گوشی شما سازگاری خود را با آن نشان می دهد و مدت زمان بیشتری را شارژ نگه می دارد.

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

تمام مواردی که نام برده شد می توانند تاثیر زیادی روی خالی شدن شارژ باتری موبایل داشته باشند. به همین دلیل شما باید باتری گوشی خود را تقویت کنید که بر اینکار می توانید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • قبل از خاموش شدن گوشی آن را به شارژ وصل کنید.
 • گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید.
 • هنگام اتصال به شارژ از گوشی خود استفاده نکنید.
 • از پس زمینه های تیره و سیاه استفاده کنید.
 • نور و روشنایی صفحه خود را در حالت خودکار قرار دهید.
 • به صورت مداوم از پاوربانک استفاده نکنید.

رعایت هر یک از این موارد می تواند به قوی شدن باتری گوشی شما کمک کند. در این مقاله درمورد اینکه چرا باتری موبایل زود خالی میشه برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با بررسی این مقاله از زود خالی شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید و باتری موبایل خود را تقویت کنید. اگر قصد خرید باتری اورجینال و اصل دارید، می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (4)