افیلیت دیجیکالا 728 در 90

بهترین روش های افزایش عمر باتری گوشی موبایل

افزایش عمر باتری گوشی؛ راهکارهایی ساده، اما کاربردی

افزایش عمر باتری گوشی موبایل: با توجه به اینکه باتری گوشی، یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری موبایل می باشد نیاز به مراقبت زیادی دارد برای اینکه بتواند مدت زمان بیشتری را برای شما کار کند. اگر می خواهید عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله از سایت رایااستور ما را همراهی کنید. شما می توانید با انجام روش هایی که در ادامه گفته می شود، بهترین استفاده را از باتری موبایل خود داشته باشید.

روش ها و ترفند های زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید با استفاده از آن میزان شارژ دهی باتری گوشی خود را و میزان ذخیره سازی شارژ را در آن افزایش دهیم. در این مقاله می خواهیم در مورد افزایش عمر باتری گوشی موبایل برای شما توضیح دهیم. البته شما می توانید قبل از اینکه شروع به خواندن کند به مقاله 10 روش کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری مراجعه کنید.

افزایش عمر باتری گوشی اندروید

ضعیف شدن باتری گوشی، یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که خریداران به آن توجه می کنند. به همین دلیل به دنبال بهترین مدل گوشی به همراه باکیفیت ترین باتری هستند. باید توجه داشته باشید که سست شدن و ضعف باتری می تواند نشان دهنده زمان تعویض باتری موبایل باشد. سعی کنید قبل از تعویض باتری موبایل اطلاعات کاملی را در مورد تفاوت انواع باتری موبایل داشته باشید.

روش های نگهداری از باتری موبایل، بسیار متنوع می باشد. شما برای برای اینکه بتوانید از تمامی این راهکارها استفاده کنید باید نکات مهم در مورد باتری موبایل و نحوه مراقبت از آن را در نظر داشته باشید. در این صورت باتری برای شما به صورت طولانی مدت کار خواهد کرد و شما عمر و سلامت آن را به مرور زمان افزایش داده اید. در ادامه ما را همراهی کنید تا بهترین روش ها را برای افزایش عمر باتری موبایل در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین راهکارها برای افزایش عمر باتری موبایل:

  • فعال کردن قابلیت Power Saving
  • روش صحیح شارژ باتری موبایل
  • خنک نگه داشتن گوشی
  • غیرفعال کردن بلوتوث و وای فای و موقعیت مکانی
  • کم کردن روشنایی صفحه نمایشگر
  • حذف اپلیکیشن های غیرضروری
  • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
  • غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها و ویبره
  • تعویض باتری موبایل

روش هایی که نام برده شد از جمله مواردی است که می توانید با استفاده از آن عمر مفید باتری گوشی خود را افزایش دهید. در ادامه در مورد این راهکارها به صورت مختصر برای شما توضیح خواهیم داد.

بهترین راهکارها برای افزایش عمر مفید باتری موبایل

چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم؟

افزایش عمر باتری گوشی، به روش های بسیار زیادی بستگی دارد که شما می توانید با رعایت کردن هر یک از آن ها به بهترین شکل عمر و سلامت باتری گوشی خود را در کوتاه مدت افزایش دهید. در این قسمت می خواهیم در مورد اینکه چگونه باتری موبایل را قوی کنیم، بالا بردن درصد سلامت باتری موبایل و افزایش عمر مفید باطری گوشی موبایل برای شما توضیح دهیم.

فعال کردن قابلیت Power Saving

یکی از راه هایی که می تواند نقش مهمی در بالا بردن عمر باتری موبایل تاثیر داشته باشد، فعال کردن کردن این قابلیت روی گوشی های هوشمند می باشد. این روش برای ذخیره سازی انرژی باتری می باشد که شما می توانید به صورت دستی آن را فعال کنید. زمانی که شما این قابلیت را روشن می کنید باتری شما انرژی کمتری را از دستگاه می گیرد و بیشتر نیروی خود را ذخیره می کند. شما می توانید با اینکار شاهد افزایش عمر مفید باتری موبایل خود باشید و کارایی و عملکرد موبایل خود را بهبود ببخشید.

روش صحیح شارژ باتری موبایل

یکی دیگر از روش های افزایش عمر باتری گوشی، بهترین و مناسب ترین زمان شارژ باتری است. همان طور که میدانید گوشی های هوشمند دارای قابلیتی هستند که زمانی که باتری به صورت کامل پر می شود، شارژ دهی نیز به پایان می رسد حتی اگر گوشی همچنان به شارژ متصل باشد. با توجه به اینکه گوشی ها از انواع باتری های لیتیوم یونی و پلیمری استفاده می کنند، درصورتی که طولانی مدت به شارژ باشند ممکن است به باتری آسیب وارد شود. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از اینکه گوشی به صورت کامل شارژ شود آن را از برق خارج کنید.

خنک نگه داشتن گوشی

گرما تاثیر خیلی بدی روی باتری های لیتیومی دارد و به همین دلیل می تواند ساختار باتری موبایل را به خود درگیر کند. اگر می خواهید عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید، به شما توضیه می کنیم گوشی خود را در جای خنک نگه دارید و به صورت طولانی مدت از آن استفاده نکنید و سعی نکنید در مکان هایی که حرارت زیادی وجود دارد از آن استفاده کنید. بهتر است آن را به صورت کلی در حالت پرواز قرار دهید و یا آن را خاموش کنید.

بالا بردن کیفیت و کارایی باتری گوشی موبایل

افزایش عمر باتری با غیرفعال کردن قابلیت ها

غیرفعال کردن بلوتوث و وای فای و موقعیت مکانی

با توجه به اینکه این روزها گوشی های هوشمند دارای قابلیت های بسیار زیادی هستند و هر یک از آن ها می توانند امکاناتی را در اختیار ما قرار دهند. شما می توانید برخی از آن ها را از دسترس خارج کنید و یا غیر فعال کنید. زمانی که هیچ استفاده ای از بلوتوث و وای فای نداری به شما پیشنهاد می کنیم، آن را خاموش کنید و یا از اتصال خودکار آن جلوگیری کنید. این کار را می توانید از قسمت تنظیمات گوشی انجام دهید. موقعیت مکانی نیز، تا حدودی شارژ و انرژی باتری شما را مصرف می کند برای اینکه بتواند مکان شما را تشخیص دهد. در صورت نیاز این این قابلیت استفاده کنید.

کم کردن روشنایی صفحه نمایشگر

نمایشگر گوشی، یکی از مهم ترین قسمت هایی است که می تواند انرژی زیادی را از باتری دریافت کند. زمانی که روشنایی صفحه موبایل شما زیادی باشد، طبیعی است که انرژی زیادی از گوشی شما گرفته شود. به همین دلیل شما می توانید نور صفحه را در حالت خودکار قرار دهید تا با توجه به محیطی که در آن هستید روشنایی آن تنظیم شود. با این کار می توانید به صورت قابل توجه ای شارژ باتری موبایل خود را افزایش دهید.

حذف اپلیکیشن های غیرضروری

حتما شما هم نرم افزارهای زیادی را روی موبایل خود نصب دارید، بازی، ادیت عکس و… این برنامه ها می تواند میزان زیادی از انرژی و نیروی باتری شما را خالی کنند. اگر از برنامه ها و اپلیکیشن هایی که روی صفحه گوشی خود نصب کرده اید، هیچ استفاده ای ندارید می توانید آن ها را حذف نصب کنید و به عمر باتری موبایل خود اضافه کنید. این برنامه ها تا زمانی که بدون استفاده هستند نیروی زیادی را از شما خواهند گرفت.

افزایش کیفیت و عمر مفید باتری گوشی

افزایش عمر باتری با قرار دادن گوشی در حالت پرواز

قرار دادن گوشی در حالت پرواز

یکی از بهترین قابلیت های که اکثر گوشی های هوشمند از آن برخوردار هستند، حالت پرواز است که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند. زمانی که شما موبایل خود را در این حالت قرار می دهید می توانید به صورت خودکار تمام قابلیت های گوشی شما غیرفعال خواهد شد. به همین دلیل باتری موبایل شما نیروی نیروی بیشتری را در خود ذخیره خواهد کرد و خواهد توانست عمر خود را به مرور افزایش دهد.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها و ویبره

فعال بودن نوتیفیکیشن ها و ویبره گوشی نیز می تواند تا حدود زیادی انرژی باتری شما را خالی کند. همان طور که بازی با صدای بلند با استفاده از تلفن همراه، تمام شارژ باتری را خالی می کند، این مورد نیاز می تواند تا حدود زیادی تاثیر در افزایش مصرف انرژی داشته باشد. شما می توانید با غیرفعال کردن این موارد به افزایش عمر باتری خود کمک کنید.

تعویض باتری موبایل

پس از انجام تمام نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، اگر بازهم پاسخ درستی دریافت نکردید می توانید از تعویض باتری استفاده کنید. شما می توانید برای اینکه عملکرد و کارکرد باتری خود را افزایش دهید، از جابه جایی و عوض کردن باتری موبایل استفاده کنید. همان طور که می دانید استفاده از باتری های اورجینال و اصل می تواند تاثیر بسیار زیادی روی بهبود کارایی موبایل شما داشته باشد. شما می توانید برای خرید بهترین و باکیفیت ترین باتری موبایل به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور در مورد افزایش عمر باتری گوشی برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید با انجام بهترین روش ها و ساده ترین راهکارهایی که در این مقاله درمورد باتری موبایل به شما گفته شد، عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید. با توجه به اینکه سلامت باتری و درصد آن دارای اهمیت زیادی دارد، می توانید از این راه ها برای بالا بردن کارایی موبایل خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که عمر مفید باتری رابطه مستقیمی با کارایی گوشی شما خواهد داشت. پس به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شد توجه داشته باشید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید