بهترین گوشی موبایل

بهترین دوربین گوشی برای عکاسی 2024 [بهمن 1402]

بهترین دوربین گوشی: درادامه سری مقالات راهنمای خرید بهترین موبایل، امروز قصد داریم بهترین تلفن‌ها از نظر کیفیت دوربین را معرفی کنیم. قصد خرید تلفن با بهترین دوربین برای عکاسی و فیلمبرداری را دارید؟ تا انتهای مقاله بهترین دوربین گوشی با رایااستور همراه باشید.

گوشی‌های هوشمند امروزه به دوربین‌های باکیفیتی مجهز شده‌اند. بسیاری از این مدل‌ها ما را از خرید دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری بی‌نیاز کرده‌اند. از این‌رو بسیاری از افراد به‌سراغ خرید گوشی‌هایی با کیفیت دوربین عالی هستند. ما نیز برای اینکه بتوانیم نیاز شما را مرتفع کنیم، این مقاله را آماده کرده‌ایم و درآن به‌معرفی بهترین گوشی‌ها از نظر دوربین پرداخته‌ایم. تمام تلاش خودمان را می‌کنیم، مدل‌هایی را معرفی کنیم که بیشتر از قیمتشان ارزش داشته باشند.

قبل از اینکه به‌سراغ معرفی بهترین دوربین گوشی بریم، لازم‌است اشاره‌کنیم که‌ما برای اینکه یک‌مدل را بعنوان بهترین گوشی انتخاب کنیم، فاکتورهای مختلفی را در نظر می‌گیریم؛ مثل طراحی، سخت‌افزار و نرم‌افزار. گذشته از این موارد، اولویت ما معرفی محصولاتی‌است که همین‌الان در بازار موجود هستند و می‌توان آنها را خرید کرد؛ پس اگر مدلی مدنظر شماست ولی در لیست حضور ندارد، می‌تواند به‌این دلیل‌باشد که آن مدل در بازار موجود نبوده و ما نتوانستیه‌ایم آن را بررسی کنیم، یا اینکه موجود بوده ولی از دید ما نسبت به بقیه مدل‌ها ارزش پایین‌تری داشته و دلیلی برای معرفی نمی‌دیده‌ایم.

بهترین دوربین گوشی کدام مدل است؟

تلفن‌های زیادی دربازار وجود دارند که کیفیت دوربین خیلی خوبی دارند و می‌توانید آنها را بخرید، اما ما برای اینکه کار را برای شما راحت کنیم، فقط تعداد محدودی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم. درضمن مقاله راهنمای خرید بهترین دوربین گوشی، بصورت منظم آپدیت می‌شود و همیشه مدل‌هایی درلیست قرار می‌گیرند که کارایی آنها از قیمتی که دارند، بیشتر باشد.

بهترین دوربین گوشی آیفون برای عکاسی و فیلمبرداری

درمقاله بهترین گوشی آیفون، بصورت کامل به‌معرفی بهترین‌های این برند پرداخته‌ایم. اکنون دراین مقاله، قصد داریم چندمدل از بهترین‌های آن لیست که برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب هستند را معرفی کنیم.

آیفون 15 پرو مکس

iPhone 15 Pro Max
iPhone 15 Pro Max

اولین تلفنی که قصد داریم به لیست بهترین دوربین گوشی اضافه کنیم، iPhone 15 Pro Max است.

اپل برای این مدل از سه دوربین در پشت استفاده کرده که شامل لنز اصلی 48 مگاپیکسلی، لنز اولتراواید 12 مگاپیکسلی و لنز تله‌فوتو پریسکوپ 12 مگاپیکسلی می‌شود. برای دوربین سلفی نیز از لنز 12 مگاپیکسلی استفاده کرده است. دوربین‌های دستگاه امکان فیلمبرداری تا کیفیت 4K را دارند و از حالت دالبی‌ویژن، حالت سینمایی، حالت فضایی و ضبط صدای استریو پشتیبانی می‌کنند. با دوربین‌های این دستگاه می‌توانید مانند یک عکاس حرفه‌ای، تصاویر فوق‌العاده زیبایی را در شب و روز ثبت کنید. همچنین می‌توانید مانند یک فیلمبردار حرفه‌ای، لحظات زندگی خودتان را ضبط کنید و لذت ببرید. اپل این مدل را به فیلمسازان توصیه کرده است که میتوانند با آن فیلم‌های سینمایی بسازند.

آیفون 14 پرو مکس

iPhone 14 Pro Max، بهترین گوشی برای فیلمبرداری
iPhone 14 Pro Max

تلفن بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، iPhone 14 Pro Max است.

این مدل اپل، به سه دوربین مجهز شده که دوربین اصلی، 48 مگاپیکسل کیفیت دارد. درکنار دوربین اصلی می‌توانید دوربین‌های اولتراواید (12 مگاپیکسل) و تله‌فوتو (12 مگاپیکسل) را نیز مشاهده کنید. سنسور عمق TOF 3D LiDAR نیز موجود است. با دوربین‌های این تلفن، می‌توانید تاکیفیت 4K را باسرعت‌های 24، 25، 30 و 60 فریم برثانیه ضبط کنید. کیفیت همه دوربین‌ها در شب و روز عالی است و می‌توانید بصورت حرفه‌ای با این تلفن عکاسی کنید.

آیفون 14 پرو

مقایسه دوربین شیائومی 13 پرو با آیفون 14 پرو مکس
iPhone 14 Pro

تلفن بعدی که لقب بهترین دوربین گوشی برای عکاسی را کسب می‌کند، iPhone 14 Pro است.

اپل دراین مدل نیز از سیستم دوربین پرو مکس استفاده کرده است. دوربین‌های آیفون 14 پرو نیز برای عکاسی و فیلمبرداری حرفه‌ای در شب و روز بسیار عالی هستند. اگر یک عکاس حرفه‌ای هستید، استفاده از این مدل را توصیه می‌کنیم.

آیفون 14 پلاس

iPhone 14 Plus
iPhone 14 Plus

تلفن بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، iPhone 14 Plus است.

اپل در مدل پلاس از دو لنز 12 مگاپیکسلی برای دوربین‌های اصلی و اولتراواید استفاده کرده و خبری از لنز تله‌فوتو و سنسور عمق TOF مدل‌های پرو نیست. امکان عکاسی بصورت HDR و پانوراما نیز وجود دارد. همانند مدل‌های پرو می‌توانید تاکیفیت 4K را با سرعت‌های 24، 25، 30 و 60 فریم‌برثانیه ضبط کنید. همچنین می‌توانید از حالت دالبی‌ویژن و حالت سینمایی نیز استفاده کنید. این یک تلفن مقرون‌به‌صرفه‌تر با کیفیت دوربین عالی است.

آیفون 13 پرو مکس

آیفون 13 پرو مکس، بهترین گوشی برای فیلمبرداری
iPhone 13 Pro Max

تلفن بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، iPhone 13 Pro Max است.

پرچمدار اپل به سه لنز 12 مگاپیکسلی برای دوربین‌های اصلی، اولتراواید و تله‌فوتو مجهز است. درکنار این سه‌لنز، سنسور عمق TOF 3D LiDAR قرار دارد. برای فیلمبرداری می‌توانید تا کیفیت 4K را با سرعت‌های 24، 30 و 60 فریم‌برثانیه ضبط کنید؛ همچنین می‌توانید بااستفاده از حالت سینمایی ویدئوهایی با کیفیت 1080 را ضبط کنید. دوربین‌های این تلفن، صدا را استریویی ضبط می‌کنند و از حالت دالبی‌ویژن نیز پشتیبانی می‌کنند. درکل یک تلفن عالی برای عکاسی است.

بهترین دوربین گوشی سامسونگ برای عکاسی

درمقاله بهترین گوشی سامسونگ، بصورت کامل به‌معرفی بهترین‌های این برند پرداخته‌ایم. اکنون دراین مقاله، قصد داریم چندمدل از بهترین‌های آن لیست که برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب هستند را معرفی کنیم.

گلکسی S24 اولترا

Galaxy S24 Ultra
Galaxy S24 Ultra

تلفن بعدی که قصد داریم آن‌را بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Galaxy S24 Ultra است.

سامسونگ برای این مدل از چهار دوربین در پشت استفاده کرده که دوربین اصلی 200 مگاپیکسل، اولتراواید 12 مگاپیکسل، تله‌فوتو 10 مگاپیکسل و تله‌فوتو پریسکوپ 50 مگاپیکسل کیفیت دارد. دوربین‌های این تلفن برای عکاسی در شب و روز عالی هستند و امکان ضبط ویدئو تا کیفیت 8K را نیز فراهم می‌کنند. برای عکاسی و فیلمبرداری با دوربین سلفی نیز می‌توانید انتظار بهترین عملکرد را داشته باشید.

گلکسی اس 23 اولترا

S23 Ultra Best Samsung Phone
Galaxy S23 Ultra

تلفن بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Galaxy S23 Ultra است.

پرچمدار جدید سامسونگ از 4 لنز استفاده می‌کند که شامل لنز اصلی 200 مگاپیکسلی، دو لنز تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی و لنز 12 مگاپیکسلی اولتراواید می‌شود. دوربین سلفی این تلفن نیز 12 مگاپیکسل رزولوشن دارد. دوربین‌ها کیفیت تصویر، دقت رنگ و کنتراست فوق‌العاده‌ای دارند. این مدل نیز یکی از مدل‌هایی است که می‌توانید از آن برای عکاسی حرفه‌ای استفاده کنید. یکی از برتری‌های S23 اولترا، قدرت زوم 10 برابری آن است که عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. با استفاده از لنزهای این دوربین، می‌توانید تا کیفیت 8K را باسرعت‌های 24 و 30 فریم‌برثانیه ضبط کنید. برای دوربین سلفی نیز تا کیفیت 4K را می‌توانید با سرعت‌های 30 و 60 فریم‌برثانیه ضبط کنید.

گلکسی S23 پلاس

Galaxy S23 Plus، بهترین دوربین گوشی سامسونگ
Galaxy S23 Plus

تلفن بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Galaxy S23 Plus است.

مدل پلاس سامسونگ، یک دوربین تله‌فوتو کمتر دارد. این مدل به سه دوربین اصلی (50 مگاپیکسل)، اولتراواید (12 مگاپیکسل) و تله‌فوتو (10 مگاپیکسل) مجهز است. این مدل برخلاف مدل اولترا به‌زوم 3 برابری مجهز است. کیفیت تصویر، وضوح، دقت رنگ و کنتراست تصاویر واقعاً عالی است و می‌توان در شرایط مختلف، عکس و فیلم بسیار زیبایی را ثبت و ضبط کرد. لنز اصلی 50 مگاپیکسلی، دارای دیافراگم f/1.8 است و 24 میلی‌متر اندازه سنسور آن است. برای فیلمبرداری میتوانید تا کیفیت 8K را با سرعت‌های 24 و 30 فریم‌برثانیه ضبط کنید.

گلکسی S23

گلکسی اس 23 سامسونگ 128 گیگابایتی از فناوری ذخیره‌سازی کندتری استفاده می‌کند
Galaxy S23

مدل بعدی که قصد معرفی آن بعنوان بهترین دوربین گوشی را داریم، Galaxy S23 سامسونگ است.

مدل پایه سری S23، از همان سیستم دوربین مدل پلاس استفاده می‌کند. سه دوربین با ترکیب (50+12+10) در پشت و یک دوربین سلفی 12 مگاپیکسلی در جلو دارد. دارای زوم 3 برابری است و دوربین اصلی به OIS مجهز است. دوربین فوق‌عریض دارای زاویه دید 120 درجه است. با لنزهای این دوربین می‌توانید تاکیفیت 8K را با سرعت‌های 24 و 30 فریم‌برثانیه ضبط کنید. لنزهای گلکسی S23 برای عکاسی حرفه‌ای و فیلمبرداری در شرایط مختلف بسیار مناسب هستند.

گلکسی S22 اولترا

Galaxy S22 Ultra
Galaxy S22 Ultra

تلفن دیگری که می‌خواهیم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Galaxy S22 Ultra است.

پرچمدار نسل قبل سامسونگ مجهز به دوربین چهارگانه در پشت است که شامل دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی، اولتراواید 12 مگاپیکسلی و دو دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی می‌شود. برای دوربین سلفی نیز از یک لنز 40 مگاپیکسلی استفاده‌شده که کیفیت عکس و فیلم بسیار خوبی دارد. بادوربین‌های پشت دستگاه می‌توان تا کیفیت 8K را فیلمبرداری کرد و عکس‌هایی حرفه‌ای ثبت کرد.

بهترین دوربین گوشی شیائومی برای عکاسی و فیلمبرداری

درمقاله بهترین گوشی شیائومی، بصورت کامل به‌معرفی بهترین‌های این برند پرداخته‌ایم. اکنون دراین مقاله، قصد داریم چندمدل از بهترین‌های آن لیست که برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب هستند را معرفی کنیم.

شیائومی 13

Xiaomi 13
Xiaomi 13

تلفن بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری معرفی کنیم، Xiaomi 13 است.

شیائومی دراین مدل پرچمدار از سه دوربین در پشت دستگاه استفاده کرده که شامل لنز اصلی 50 مگاپیکسلی OIS، لنز 12 مگاپیکسلی اولتراواید و لنز تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی می‌شود. برای دوربین سلفی نیز از یک لنز 32 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.0 استفاده کرده است. دوربین فوق‌عریض دارای زاویه دید 120 درجه است و دوربین تله‌فوتو نیز می‌تواند تا 3.2 برابر زوم کند. تمامی دوربین‌های استفاده‌شده دراین دستگاه در هرشرایطی بهترین عملکرد را دارند و برای عکاسی و فیلمبرداری حرفه‌ای، بسیار عالی هستند. برای فیلمبرداری می‌توانید تا کیفیت 8K را با سرعت 24 فریم بر ثانیه ضبط کنید.

می 11 اولترا

می 11 اولترا، بهترین دوربین گوشی شیائومی
Mi 11 Ultra

موبایل بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Mi 11 Ultra شیائومی است.

این مدل تقریباً بصورت تخصصی برای عکاسی و فیلمبرداری حرفه‌ای ساخته شده است. لنزهای بزرگی دارد و سنسورهای دوربین، وضوح، دقت رنگ و کنتراست فوق‌العاده‌ای دارند. شیائومی برای این مدل از سه دوربین اصلی (50 مگاپیکسل)، اولتراواید (48 مگاپیکسل) و تله‌فوتو پریسکوپ (48 مگاپیکسل) استفاده کرده است. دوربین سلفی نیز 20 مگاپیکسل رزولوشن دارد. دوربین اصلی دارای دیافراگم بزرگتر f/2.0 است و از OIS نیز پشتیبانی می‌کند. دوربین فوق‌عریض، دارای زاویه دید 128 درجه است و دوربین تله‌فوتو نیز دارای زوم 5 برابری باکیفیت عالی است. برای فیلمبرداری می‌توانید تاکیفیت 8K با سرعت 24 فریم‌برثانیه ضبط کنید. از دید من یک تلفن تمام‌عیار برای عکاسی حرفه‌ای در شب و روز است.

شیائومی 12

شیائومی 12، بهترین گوشی از نظر دوربین
Xiaomi 12

مدل بعدی که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Xiaomi 12 است.

پرچمدار شیائومی به سه دوربین با ترکیب (50+13+5) در پشت و دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی در جلو تجهیز شده است. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، دارای دیافراگم f/1.9 است که سنسور آن 26 میلیمتر اندازه دارد. دوربین 13 مگاپیکسلی اولتراواید نیز، دارای زاویه دید 123 درجه است. با لنزهای این دوربین می‌توانید تا کیفیت 8K را باسرعت 24 فریم‌برثانیه ضبط کنید. دوربین‌های این تلفن قادر هستند در شب، تصاویر و ویدئوهایی روشن و واضح با دقت رنگ عالی ثبت و ضبط کنند. اگر یک عکاس حرفه‌ای هستید، استفاده ازاین تلفن را پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین دوربین گوشی آنر برای عکاسی

درمقاله بهترین گوشی آنر، بصورت کامل به‌معرفی بهترین‌های این برند پرداخته‌ایم. اکنون دراین مقاله، قصد داریم چندمدل از بهترین‌های آن لیست که برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب هستند را معرفی کنیم.

آنر مجیک 5 پرو

Honor Magic 5 Pro
Honor Magic 5 Pro

تلفن بعدی که تصمیم داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Honor Magic 5 Pro است.

آنر برای این مدل از سه لنز 50 مگاپیکسلی اصلی، تله‌فوتو پریسکوپ و اولتراواید استفاده کرده است. برای دوربین سلفی نیز از لنز اولتراواید 12 مگاپیکسلی استفاده شده که قادر است فضای بیشتری را در عکس جا دهد. در مورد دوربین‌های این دستگاه باید اشاره کنیم که می‌توانید در هر شرایط آب‌وهوایی و در روز و شب بهترین عکس و فیلم‌ها را ثبت و ضبط کنید. تثبیت‌کننده ویدئو به خوبی کار می‌کند و عکس و فیلم گرفته شده از وضوح، کیفیت، دقت رنگ و روشنایی بسیار عالی برخوردار هستند.

آنر 90

Honor 90
Honor 90

تلفن دیگری که تصمیم داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی معرفی کنیم، Honor 90 است.

آنر برای این مدل از سه دوربین اصلی (200 مگاپیکسلی)، اولتراواید (12 مگاپیکسلی) و عمق (2 مگاپیکسلی) استفاده کرده است. برای دوربین سلفی نیز از یک لنز 50 مگاپیکسلی استفاده کرده است. دوربین‌های تلفن برای عکاسی و فیلمبرداری در شب و روز عالی عمل می‌کنند و کیفیت تصویر، وضوح، دقت‌رنگ و کنتراست بسیار خوبی دارند. حالت شب به خوبی کار می‌کند و می‌توانید تا کیفیت 4K را با سرعت 30 فریم‌برثانیه با دوربین اصلی و سلفی ضبط کنید.

آنر 70

Honor 70، بهترین دوربین گوشی
Honor 70

تلفن دیگری که قصد داریم بعنوان بهترین دوربین گوشی از آن یاد کنیم، Honor 70 است.

پرچمدار آنر سه دوربین در پشت و یک دوربین سلفی در جلوی دستگاه دارد. لنز اصلی 54 مگاپیکسلی دارای دیافراگم f/1.9 است که کیفیت عکس و فیلم بسیار خوبی در روز و شب دارد. لنز 50 مگاپیکسلی اولتراواید نیز کیفیت تصویر بسیار خوبی دارد و دارای زاویه دید 122 درجه است. برای فیلمبرداری می‌توانید تاکیفیت 4K را با سرعت 30 فریم‌برثانیه ضبط کنید و از وضوح و دقت رنگ آن لذت ببرید. یکی از گزینه‌های مناسب عکاسی حرفه‌ای، این مدل است.

بهترین گوشی میان رده

بهترین گوشی آیفون

به‌نظرشما کدام مدل، بهترین دوربین گوشی را دارد؟ لطفاً نظرات و تجربیات خودتان را باما و سایر کاربران رایااستور درمیان بگذارید.

سوالات متداول

کدام مدل، بهترین دوربین گوشی را دارد؟

آیفون 15 پرو مکس و گلکسی S24 اولترا، بهترین کیفیت عکس و فیلم را در بین تمام مدل‌های موجود دارند.

بهترین دوربین گوشی برای عکاسی در شب کدام مدل است؟

آیفون 15 پرو مکس و گلکسی S24 اولترا، بهترین کیفیت را دارند.

بهترین دوربین گوشی برای فیلمبرداری کدام مدل است؟

آیفون 15 پرو مکس بهترین کیفیت فیلمبرداری را دربین مدل‌های ذکر شده دارد. بعد از آن گلکسی S24 اولترا برترین تلفن است.

منبع
رایااستور

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. اگر گوشی در رنج 20 تومن خرید کنید و دوربین خوبی هم داشته باشه چه موبایلی را پیشنهاد میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *