رایااستور مگ

فعال کردن حالت روح در واتساپ اندروید + آیفون

حالت روح واتساپ : یکی از امکاناتی که بسیاری از پیام رسان ها از جمله واتساپ دارند ، حالت روح یا مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن کاربر میباشد . در این حالت می توانید بدون اینکه شخص متوجه شود ، پیام های آنها را مشاهده کنید بدون اینکه تیک دوم آبی شود . در ادامه با رایااستور همراه باشید تا به شما بصورت تصویری آموزش دهیم که چگونه حالت روح واتساپ را فعال کنیم .

مقدمه

در بسیاری از مواقع ممکن است نخواهید از وضعیت و زمان آنلاین بودن شما با خبر شود و یا اینکه بخواهید بدون اینکه شخص متوجه شود ، پیام خاصی را بخوانید . اما آیا امکان چنین کاری وجود دارد ؟ آیا می توان از حالت روح واتساپ استفاده کرد ؟ در ادامه با رایااستور همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم که چگونه بصورت چراغ خاموش در واتساپ خود فعالیت کنید .

حالت روح واتساپ یعنی چی ؟ چرا میگن حالت روح ؟

تا قبل از واتساپ ، اپلیکیشن های پیام رسان دیگری مانند تلگرام نیز از حالت روح استفاده میکردند و میکنند . حالت روح (چراغ خاموش) یکی از امکانات بسیار جذاب واتساپ میباشد که می توانید از آن استفاده کنید . حالت روح واتساپ یعنی اینکه کسی از وضعیت آنلاین بودن شما مطلع نمی شود و شما می توانید بدون اینکه شخص متوجه شود ، پیام را بخوانید و تیک دوم پیام نخورد .

آیا لازم هست از حالت روح واتساپ استفاده کنیم ؟

استفاده و فعال سازی حالت روح واتساپ به عهده شما می باشد اصلا لزومی در کار نمیباشد . اگر ضرورتی نمی بینید ، اصلا نیازی به فعالسازی نمیباشد و می توانید از تنظیمات پیش فرض واتساپ استفاده کنید . همچنین اگر فعال کنید حالت روح را ، می توانید هرزمان که خواستید ، آن را لغو کنید . در ادامه با رایااستور همراه باشید .

آموزش تصویری فعالسازی حالت روح برای آیفون (IOS)

اگر از گوشی آیفون استفاده می کنید و قصد دارید حالت مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ را فعال کنید ، مراحل زیر را طی کنید :

 • برنامه واتساپ را باز کنید
 • وارد تب تنظیمات (Settings) شوید .
 • گزینه اکانت ها (Account) را انتخاب کنید .
 • سپس گزینه حریم خصوصی (Privacy) را لمس کنید .
 • در صفحه باز شده در پایین صفحه با گزینه ای تحت عنوان “Read Receipts” مواجه خواهید شد که بصورت پیش فرض فعال است ، با غیرفعال کردن این گزینه ، حالت روح واتساپ در ایفون برای شما فعال می شود و از این پس هر پیامی را مشاهده کنید ، کسی متوجه نخواهد شد .
 • در ابتدا صفحه گزینه ای تحت عنوان “Last Seen” وجود دارد که می توانید از طریق آن ، آخرین زمان بازدید خود را از دید دیگران مخفی کنید . برای اینکار روی آن کلیک کنید تا وارد پنجره زیر شوید .
 • بصورت پیش فرض گزینه EveryOne ، تیک خورده است که یعنی هرکسی می تواند وضعیت آنلاین بودن شما را ببیند ، اگر My Contacts را تیک بزنید فقط مخاطبان شما می توانند از آخرین زمان بازدید شما آگاه شوند و اگر Nobody را تیک بزنید ، هیچ کس نمی تواند آخرین زمان فعال بودن شما در اکانت واتساپ را ببیند .

نکته :اگر حالت روح را فعال کنید ، علاوه بر اینکه هیچ کس از حضور شما با خبر نمی شود ، شما نیز نمی توانید از آخرین زمان بازدید سایر مخاطبین خود آگاه شوید .

آموزش تصویر فعال کردن حالت روح برای اندروید (Android)

اگر از گوشی های اندرویدی استفاده می کنید و می خواهید برای واتساپ خود حالت روح فعال کنید ، مراحل زیر را طی کنید :

 • برنامه واتساپ را فعال کنید .
 • از طریق گزینه سه نقطه در گوشه صفحه وارد تنظیمات (Settings) شوید .
 • گزینه اکانت (Accounts) را لمس کنید .
 • در صفحه باز شده ، گزینه حریم خصوصی (Privacy) را انتخاب کنید .
 • برای فعالسازی حالت روح واتساپ اندروید ، کافیست تیک گزینه Read Receipts را بردارید . در این حالت از دید کاربران مخفی می شوید .

نکته :اگر حالت روح را فعال کنید ، علاوه بر اینکه هیچ کس از حضور شما با خبر نمی شود ، شما نیز نمی توانید از آخرین زمان بازدید سایر مخاطبین خود آگاه شوید .

لغو حالت روح واتساپ چگونه است ؟

در هر زمانی که بخواهید ، می توانید حالت روح واتساپ را غیرفعال کنید . برای غیرفعال کردن و لغو حالت روح واتساپ ، کافیست تمام مراحل های بالا را تیک کنید و در گوشی آیفون و اندروید ، گزینه Read Receipts را فعال کنید تا از حالت روح خارج شوید .

جمع بندی

تا به اینجای مقاله سعی کردیم به شما حالت روح واتساپ برای گوشی های اندروید و آیفون را معرفی کنیم . با فعالسازی حالت روح واتساپ  ، وضعیت آنلاین شما از دید مخاطبان مخفی می شود و برای کسی قابل رویت نیست همچنین می توانید ، پیام را بخوانید ، بدون اینکه کسی متوجه شود . نکته ای که وجود دارد ، این است که در هر زمان که بخواهید می توانید نسبت به لغو حالت روح اقدام کنید .

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

 1. یعنی الان اگه من حالت روح واتساپ خودم رو فعال کنم دیگه نمیتونم وضعیت بقیه رم ببینم ؟

 2. بدیش اینه که اگر حالت روح رو برای خودتون فعال کنید دیگه نمیتونید متوجه بشید که کسی پیامی رو که براش فرستادید رو سین کرده یا نه
  چون هر دوتون شبیه هم میشید

  1. حالت روح فعال باشه بهتره هر چند خوتم نمیتونی بفهمی بقیه سین کردن با نه ولی در کل بدرد بخوره

 3. من که فعالش کردم خیلی خوبه
  اگر نخای جواب کسی رو بدی اشتباهی پیامشو باز کنی خوبیش اینه که متوجه نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *